reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Witam się z rana
Urlop po porodzie się składa, ja deklaruję rok i wychodzi to z tego co kojarzę rok bez jednego dnia czyli jak porod był 2.05 to urlop do 1.05 ale zostawię im miejsce niech sami wypelnią.

Też mam lęk przed cc ale jest tak nieuzasadniony, że się nad tym nie skupiam
 
reklama
Dziękuję za informację. W takim razie przygotuję dzis tylko wniosek "in blanco" z miejscem na uzupełnienie informacji :-) moja kadrowa mowila mi, że moge również teraz założyć, ale jednak poczekam na po porodzie. Tylko, ze ona jest kadrową od bardzo krótkiego czasu.
 
Cześć Dziewczyny. Chciałam się poradzić. W 30tc ciązy miałam usg i waga Małego była 1.420kg. Wczoraj byłam na kolejnym usg w 36tc i waga 2.120. Trochę za mało... Bardzo mnie to niepokoi. Wcześniej wychodziło za każdym razem na usg że ciąża młodsza o jakieś 4dni. Wczoraj wyszło że jest młodsza o 3 tygodnie.. Nie wiem co się stało.. Odpoczywam w domu, jem mam wrażenie więcej niż wczesniej, biorę witaminy. Dr zbadał łozysko czy jest wydolność, wszystko ok, narządy też, ale ta waga bardzo niska, gdzieś jakby uciekło 500g, te 3 tyg. Mam skontrolować za 2 tyg, ale już mam noce nieprzespane :(
 
Ja dzisiaj sobie biorę papiery z pracy, ale złożę je po porodzie. Teoretycznie wniosek możną złożyć też przed porodem jak się bierze macierzyński przed, bo jest taka możliwość.
Ja biorę rok macierzyńskiego.
 
W sumie macie rację, też lepiej teraz przygotować papierologię a po porodzie uzupełnić najwyżej daty i tyle :) w tym tygodniu to ogarnę i od razu będę spokojniejsza :)
 
witam. ja macierzynski juz mam.. od 30tc. i mam placone tylko 39tyg. wiec w grudniu na poczatku mi sie konczy platne. a pozniej sie zobaczy ale raczej nie wracam do pracy... a przynajmniej nie w grudniu tylko ewentualnie po roku macierzynskiego czyli ok marca.
 
Po porodzie na złożenie wniosku o urlop macierzyński mamy 21 kalendarzowych. Z tego co dowadywalam się w kadrach będę również di tego potrzebować aktu urodzenia dziecka i pisemnej deklaracji ojca, że on nie będzie korzystał z tego. Ja tez zdecydowałam sid na rok.

I jeszcze jedno pytanie tak z innej beczki. Od niedzieli odstawiłam luteine i od wczoraj mam straszne żółte uplawy. Nic nid swędzi ani nie piecze, ale te uplawy mnie trochę niepokoją. Czy Mialyscie bądź macie coś podobnego? Wizyta u lekarza dopiero za tydzień :/

Napisane na SM-A500FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Małka a może to nie upławy tylko czop?

Kwiat lotoosu proponowałabym to jak najprędzej skonsultować z innym lekarzem, nie czekałabym 2 tygodnie, bo to dość spora rozbieżność o 3 tyg. młodsza ciąża..
 
Do góry