reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Ja też mam chodzące L4. Na samym początku, jak pojawiły się u mnie krwawienia i zdiagnozowano krwiaka, to dostałam leżące, bo miałam dużo leżeć, odpoczywać i się nie przemęczać. Jak się poprawiło, to dostałam chodzące.
 
reklama
Dzięki za miłe przyjęcie :-)

organizacyjnie rzeczywiście nie jest łatwo, ale jakoś daję radę ... samopoczucie nie rozpieszcza i przez ostatnie 3 tyg. wracałam z pracy, kolacja, kąpiel i padałam z dzieciakami, a obowiązki domowe leżały i kwiczały ...
może teraz będzie trochę lepiej, bo wczoraj bezwzględnie zostałam pogoniona przez gin na zwolnienie ... czuję się z tym cholernie źle i nie w porządku, zwłaszcza, że u mnie w firmie b.dobrze traktują ciężarne i młode mamy ... ale nie bardzo mam wybór ... nie mogę sobie pozwolić na wylądowanie w szpitalu :-( a życie w ciągłym stresie i biegu od 5 rano do 18 pewnie tak by się skończyło ...

13x13, u mnie owu była w 24 dc, z usg dzidzia na razie jest ok. tygodnia mniejsza, więc nawet trochę więcej mam na prenatalne niż te 13+6 ... w każdym razie u mnie lepiej później niż wcześniej ...

złego samopoczucia współczuję wszystkim ...
ale głowy do góry ... początek ciąży przypada nam na najgorszy możliwy okres, bo nie dość, że objawy dokuczają, to jeszcze wokół szaro, zimno, wszyscy kaszlą i smarkają ...
ale za to rodzić będziemy w najlepszym możliwym czasie :-) moja średnia jest z początku czerwca i początki były super ... maluszek w bodziaka, do wózka i całe dnie na powietrzu ...
pozostała 2 jest zimowa i może lato z małym brzuszkiem jest sympatyczne i optymistyczne, ale upychanie noworodka w kombinezon już mniej ;-)
 
13x13 masz racje luteina jest podjezykowa ale mój lekarz pozwala połykać, też sie zastanawiałam czy bedzie działać ale progesteron mam bardzo wysoki wiec działa. Początkowo ja trzymałam pod jezykiem chociaż raz z trzech kiedy biorę ale nie dałam rady i teraz czasem niestety ją zwracam... a nie wyobrażam sobie jej w tej ilosci co mam (12 dziennie) trzymać pod jezykiem..bleeee

ja też jestem obecnie ch.... Panią domu... mąż ogarnia, ja w sumie tylko pranie, dziś też mam senny dzień bo szro buro i pomuro...ale podobno weekend będzie ładny 15-16 C

ja mam chodzące L4, mam stresującą pracę, lekarz mnie od razu wysyłał po pierwszej wizycie ale nie chciałam robić takiej niespodzianki bo sama też nie lubię byc tak zaskakiwana, więc powiedziałam uczciwie , że będę jeszcze 2 tyg, nawet dałam propozycje zastępstwa..

czwarta część millenium czeka na stole na przeczytanie, a ja nawet do tego nie mogę się zebrać...masakraaa
 
Właśnie nie rozumiem dlaczego mam zaznaczone, że mam leżeć skoro nie mam zagrożonej ciąży..
Z drugiej strony i tak mało co wychodze na dwór, jedyne co to synka do i ze szkoły, jakieś szybkie zakupy, lekarz
no i szybko do domku, bo pęcherz nie wytrzymuje :/ Samopoczucie, pogoda też robi swoje.

Też dużo przeglądam rzeczy, akcesorii dla dzieci; już sobie wyobrażam jak urządze kącik dla Maluszka:-)
Pewnie jak tylko poznam płeć zaczną się grubsze zakupy hihihi
 
Właśnie nie rozumiem dlaczego mam zaznaczone, że mam leżeć skoro nie mam zagrożonej ciąży..
Z drugiej strony i tak mało co wychodze na dwór, jedyne co to synka do i ze szkoły, jakieś szybkie zakupy, lekarz
no i szybko do domku, bo pęcherz nie wytrzymuje :/ Samopoczucie, pogoda też robi swoje.

Też dużo przeglądam rzeczy, akcesorii dla dzieci; już sobie wyobrażam jak urządze kącik dla Maluszka:-)
Pewnie jak tylko poznam płeć zaczną się grubsze zakupy hihihi

Może lekarz bez zastanowienia wpisał Ci tą 1 na L4. Następnym razem poproś o 2, bo przy leżącym L4, to nie za bardzo można iść do sklepu, czy odprowadzać dziecko do szkoły. Jakbyś miała kontrolę, to mogliby się do tego przyczepić, więc lepiej mieć tą 2 na L4, wtedy takie rzeczy legalnie można robić, chociaż w razie kontroli i tak się trzeba tłumaczyć, czemu cię w domu nie było.


A co do obowiązków domowych - u mnie też leżą i kwiczą. Niby czasu mnóstwo, ale energii jakoś brak. Staram się chociaż jedną rzecz dziennie zrobić - dzisiaj np. pranie w pralce (jeszcze je muszę powiesić). Myślałam też o wypraniu ręcznie 2 swetrów, ale na to już siły nie mam, więc pewnie jutro:)
 
Może lekarz bez zastanowienia wpisał Ci tą 1 na L4. Następnym razem poproś o 2, bo przy leżącym L4, to nie za bardzo można iść do sklepu, czy odprowadzać dziecko do szkoły. Jakbyś miała kontrolę, to mogliby się do tego przyczepić, więc lepiej mieć tą 2 na L4, wtedy takie rzeczy legalnie można robić, chociaż w razie kontroli i tak się trzeba tłumaczyć, czemu cię w domu nie było.

A co do obowiązków domowych - u mnie też leżą i kwiczą. Niby czasu mnóstwo, ale energii jakoś brak. Staram się chociaż jedną rzecz dziennie zrobić - dzisiaj np. pranie w pralce (jeszcze je muszę powiesić). Myślałam też o wypraniu ręcznie 2 swetrów, ale na to już siły nie mam, więc pewnie jutro:)


O tą kontrole właśnie mi chodzi :/ Zwolnienie wypisywała już położna po wizycie, a ja po 1,5h spędzonej w poradni, gdzie było tłoczno, było mega opóźnienie - już nie miałam ochoty tego wyjaśniać..

Wydaje mi się, że dopóki zakład pracy wypłaca wynagrodzenie i firma niczego nie zgłosi to raczej zus kontroli nie wysyła?
Jak sądzicie? Może któraś z Was jest obeznana w tym termacie??
Słyszałam też, że jeśli kobieta idzie szybko na zwolnienie to może mieć czesto kontrole?!?

Tak jak już wspominałam z Synkiem całą ciąże przechodziłam bez żadnego l4 dlatego chętnie się dokształce :tak:

Dokładnie czasu mnóstwo ale chęci brak - skąś to znam :-D
Choć dziś jestem z siebie dumna, bo sporo w domku zrobiłam :tak:
 
Ja też jestem pierwszy raz w ciąży, więc na temat kontroli też nic nie wiem. Ale wydaje mi się, że ZUS zaczyna kontrolować dopiero wtedy, gdy to on nam płaci. Ale pracodawca też ma prawo do kontroli pracownika na L4.
 
Pierwsze 30 placi zaklad pracy i raczej nie spotkalam sie ze sprawdza. Potem ZUS i moze a zawsze mozesz byc u lekarza albo na badaniach. Ciaza to taki czas teraz chroniony jest ze nie naja prawa podwazac zwolniania. Zreszta ja wystarczy ze bym pokazala moja przeszlosc....
 
Mam to samo odnośnie depresji i niepokoju odnośnie dziecka ale myślałam, że to przez to, że ja ogółem cierpię na depresję a teraz się nasiliła maksymalnie niestety...
Czasem męczą mnie mdłości ale głównym moim problemem są bóle brzucha...myślę, że obecnie głównie od jelit, bo mam wzdęcia i często taki kłujący ból a do tego dziś doszedł mi ból w dole pleców jakby w pośladku który się nasila przy chodzeniu...czy to może być rwa kulszowa? Są jakieś sposoby na to? Czytałam, że któraś z Was ma ten sam problem. W ogóle czy my możemy używać maści przeciwbólowych i/lub rozgrzewających?
 
reklama
Aga88 prztestowałam w nocy i rano espumisan i wygląda na to, że przyczyną rozpierającego bólu brzucha były hazy. Spróbuj może, to enzym, bezpieczny.
 
Do góry