reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Gosia tu Ci przyznam racje bo faktycznie ten do którego teraz idę na kontrolę a byłam wcześniej na usg 3 trymestru ma dobry sprzęt i przyjmuje na NFZ oraz popoludniami prywatnie. Zawsze jezdzilam do wawy do Dębskich ale teraz postanowiłam sprawdzić jak jest u niego i na prawdę pozytywnie na plus :)
 
reklama
Była u mnie teraz położna opowiadała o pielęgnacji dziecka , jak myć wkładać do wanienki itp. Co robić w sytuacji gdy dziecko ma bezdechy itp.
Mój mały jest ułożony w poprzek znowu :)
 
Ewa90 czy Twoją połozną zalatwiłaś sobie prywatnie czy to jakas z nfz? Też bym chetnie się z jakąś soptkała na taką pogadankę tylko nie wiem jak się taką wizytę załatwia ☺
 
Tak to już jest z tym nfz'etem :/ moja na początku ciąży wykryła coś obok zarodka i nie była w stanie powiedzieć co to czy drugi niewykształcony płód, krwiak nic.. zostawiła mnie bez potwierdzenia czegokolwiek, nawet nie skierowała na badania gdzie indziej następną wizytę miałam mieć dopiero za 2tyg, nie wytrzymałam no i na drugi dzień poszłam prywatnie, doktorek stwierdził, że nie miał pojęcia co tamta dojrzała bo wszystko jest w najlepszym porządku.
Nawet nie chciała się podjąć i sprawdzić płeć dziecka przed prenatalnym. :/ to już wiem jaki ma super sprzęt.. zobaczymy co będzie jutro.
ja na prenatalne chodzę prywatnie i dostaję płytki z całym zapisem z badania :D taka radość, że kiedy chce to sobie mogę popatrzeć jakie mała pozy odstawiała wcześniej. Na ostatnie badanie też pójdę chociaż słyszałam, że jest już niepotrzebne, jednak ja wole mieć tą świadomość, że wszystko jest dobrze :)
 
Na nfz . Teraz od 21 tyg położna przychodzi do ciężarnych i po porodzie ileś tam tyg . Ja sama sobie ogarnęłam - tzn koleżanka poleciła mi ta babkę zadzwonilam do niej i powiedziałam ze ponoć fajna z niej kobietka i chciałabym aby mnie odwiedzala :) a jak zbliżał się u mnie 21 tyg to dzwonili do mnie ze szpitala ze przysługuje mi położna środowiskowa i czy mam już wybraną czy maja automatycznie przysłać -poinformowałam ze mam wybrana zanotowali jej dane i tyle :)
 
janka, na pewno w Twojej przychodni jest jakaś położna, albo w okolicy. U mnie jest lista położnych, wtedy jak wybierzesz sobie wypełniasz deklarację położnej i już :) Ona Cię odwiedza przed i po porodzie.
Ale jak masz położną domową, to nie możesz uczęszczać na zajęcia w szkole rodzenia na nfz.
 
janka, na pewno w Twojej przychodni jest jakaś położna, albo w okolicy. U mnie jest lista położnych, wtedy jak wybierzesz sobie wypełniasz deklarację położnej i już :) Ona Cię odwiedza przed i po porodzie.
Ale jak masz położną domową, to nie możesz uczęszczać na zajęcia w szkole rodzenia na nfz.

Pytałam o to moja położna i moja gin bo pamiętam , że kiedyś już był taki temat . I powiedzialy mi , że.normalnie gdybym chcisla chodzić na szkole.rodzenia bym mogła uczęszczać na nfz - wiec nie wiem jak to jest naprawdę hm.
 
janka, możesz też wziąć położną na taką wizytę ze szkoły rodzenia. Też na nfz.
Można wybrać na NFZ tylko jedną położną jednocześnie. Nieważne, skąd jest ona: albo ze szkoły rodzenia (przychodzi do domu zamiast zajęć w szkole) albo z przychodni.
 
reklama
Nie mam pojęcia jak to jest. Mi taka.informacje.przekazano bo z czystej ciekawości się zapytalam a uczęszczać i tak nie uczęszczam.
 
Do góry