reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

GosiaLew, tak silny skurcz miałam jeden dzisiaj w nocy i jeden poprzedniej nocy. Reszta jest na zasadzie, że macica się stawia, ale bezboleśnie. A te bolesne zaczynają mnie zastanawiać. W przyszły poniedziałek idę do nowej lekarki, zapytam ją czy to normalne.
W ogóle ostatnio częściej twardnieje mi brzuch. Zmieniłam magnez, może powinnam wrócić do poprzedniego.

Co do ruchów to moja też ostatnio spokojniejsza. Wieczorem ma swoją porę aktywności i wtedy się kotłuje, ale rano i w ciągu dnia to tak średnio ją czuję
 
reklama
Upiekłam bułeczki -ale czaaaaad
Link do: Bułeczki śniadaniowe | Przepisy na chleb
przepis sprawdzony gdyby ktoś chciał

Dziewczyny musimy się oszczędzać, jeśli ja za dużo porobię w dzień to wieczorem czuję się jak balon i wydaje mi się że pęknę.
Wczoraj siedziałam cały dzień w jednej pozycji i nie mogłam zasnąć a w nocy nie mogłam spać, wszystko mnie bolało...
to już nie są żarty -jak myślę co się dzieje z moimi biednymi narządami wewnętrznymi... to mi słabo hehe

Basi Dziecko śpi przez 90% dnia -nawet więc normalne ze jest leniwe... Chociaż chętnie bym się zamieniła na dzisiejszą noc... Dzieci już miejsca nie mają na kopniaki -to już będa przeciągania. Chociaż jak przeczytałam M że teraz będą to intensywniejsze ruchy to się przestraszył ze pęknę....
Niesia może on jest twardy bo się dziecko przeciąga? Jak się moja mała przeciąga to wszystko boli i brzuch twardy -ja sprawdzam od strony żołądka -poród charakteryzuje się tym, ze skurcze idą od góry -jeśli twardnieje mi cały brzuch ale na górze jest miękki, albo boli tylko dół -to ja stawiam na moją córkę
Gosia Lew jeśli jesz normalnie to nie ma się czym martwić. Ja np od 3 tygodni nie przybieram na wadze. 62 kg jak było tak jest ale macica się powiększa bo czuję i brzuch rośnie więc....

Zjadłam już 3 bułki z masłem podczas pisania tego posta... aleeee dobre:-D:-D:-D:-D
 
U nas starszak chory więc nie jestem w stanie Was nadrobić. Ale staram się :)

Jasmina dziękuję za opinię o szpitalach :)

W którym szpitalu byłaś? Wielkość brzucha nie ma nic wspólnego z wielkością dziecka. Ja się martwię w druga stronę – mam brzuch już jak w 9 miesiącu. 111 cm obwodu!

Kaylla mój pali ale mnie to nie przeszkadza

Wioleta93 mój pierwszy poród rozpoczął się odejściem wód więc wiedziałam ze musze od razu jechać na IP zwłaszcza ze to był 37tc. A jak zaczyna się od skurczy to podobno jak są co 5-7 minut to wtedy się jedzie.

A mój m. pracuje w służbach mundurowych więc jeśli danego dnia będzie pełnił służbę to nie ma szans opuścić stanowisko pracyL dlatego się boje czy będzie przy porodzie, przy pierwszym był i nie wyobrażam sobie żeby przy drugim go nie było

Malutka na spanie w szpitalu tylko opaska na oczy i korki do uszu – w Rossmanie sa po 3zl bo w szpitalu ciężko jest się wyspać.

Ania_Beata Jakiej firmy i rozmiaru masz poduszke? Ja w pierwszej ciąży miałam jakąś zwykłą ciażowa i wyrzuciłam ją po 2 tygodniach – twarda, szeleszcząca, niewygodna, w tej ciąży zainwestowałam w lepsza poduszkę i jestem mega zadowolona.

Syla – ani pierwsze moje dziecko ani obecne w brzuchu nie miały nigdy czkawki J

Hajduczka – pępkowe u nas na pewno będzie z piciem do rana. taka tradycja. Oczywiście zanim ja wrócę z dzieckiem ze szpitala z samymi kolegami mojego m.
 
Niesia mnie tez takie skurcze sie w tym tygodniu przydarzaja. I raz pojechalam z nimi na ip. Ponoc to byly te cale BH, a tez o nich czytalam ze niby niebolesne...
 
Moja mała ostatnio strasznie ruchliwa jest, zwłaszcza nad ranem, wieczorem i w nocy. Czasem po obiedzie się też zdarza. Raz kopniaki, a czasami po prostu takie rozciąganie od środka. Kilka razy też widziałam, jak mi brzuch falował. Czkawkę też czułam. Ogólnie najwięcej się rusza jak leżę, jak siedzę to trochę też, ale mniej.
Ja skurczów jako takich nie czuję, ale zdarza mi się, że mam taki dosyć twardy i napięty brzuch, ale jest to bardziej długotrwałe, więc albo to mała, albo przepełniony żołądek/jelita (bo z reguły po wizycie w toalecie mi się poprawia). Męczy mnie też wstawanie z łóżka, bo staram się już nie wstawać z leżenia na plecach, tylko najpierw przewrócić się na bok i dopiero wstać, ale i tak odczuwam dyskomfort. A wstaję często, bo w nocy się budzę średnio co 2 godziny.

Wzięłam się ostatnio na poważnie za kompletowanie wyprawki, więc w tej kwestii jest znaczny postęp. Ciuszki w zasadzie mam wszystkie, może poza czymś cieplejszym na wyjście ze szpitala i na pierwsze wyjście z dzieckiem. Resztę z grubsza mam wybraną, trzeba tylko zamówić. Nie ruszone jedynie mam sprawy kosmetyczne, zarówno dla mnie, jak i dla małej.

Maui - ja akurat monitor oddechu kupię na pewno, głównie dla własnego komfortu psychicznego,bo ja to straszna panikara jestem i liczę, że jak będę to mieć, to będę spać spokojniej.
 
Maui - ja akurat monitor oddechu kupię na pewno, głównie dla własnego komfortu psychicznego,bo ja to straszna panikara jestem i liczę, że jak będę to mieć, to będę spać spokojniej.
Rozumiem Twoje obawy i każda z nas musi podejmować różne decyzje dotyczące dziecka rozważając za i przeciw. Znaazłam tu na forum taką rozmowę Link do: Niebezpieczne dla dziecka Angelcare, Monitory Oddechu, niebezpieczna opieka nad niemo
Osobiście kupię, jeśli z dzieckiem będzie coś nie tak i będzie to konieczne, natomiast unikam wszelkiego pola elektro-magnetycznego w pobliżu własnego spania i dzieci, jeśli się da...
 
Czytałam ten artykuł kiedy zastanawialiśmy sie nad za czy czy przeciw. I ja doczytałam gdzieś , ze niania z monitorem oddechu, a niania z kamerka+monitor oddechu to jednak przepaść jeżeli mówimy o falach. My poprostu wybieramy nianie bez kamerki z płytami monitorującymi tzn mniejsze zło. Bo bede spać spokojniej. Bede mogła spać. I niestety trzeba pamietać, ze każde urządzenie na prąd wytwarza jakieś fale. Wiec w 100% od tego nie uciekniemy.
 
Hej dziewczyny nie daze za czytaniem złapalam zapalenie oskrzeli dzis jest ok ale za to cora zaczela goraczkowac 39stopni teraz spi. Moj maly sie wietrci za tydzien w srode mam lekarza i w koncu zobacze malucha:)
 
Dziewczyny masterchef junior i leżę. Pierwsza kaczkę zrobiłam w wieku 26 lat... Teraz patrzę jak robi je 10cio letnie dziecko[emoji15] koniec :)
 
reklama
Do góry