reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Ja tez miałam aparat w czasie ciąży ale tylko na 4 zeby , bo mnie denerwowały moje 1 i sobie postanowiłam jen delikatnie naprasotowac:p choć każdy twierdzil że były spoko. .ale już mam zdjęty.
Ja jak teraz chodzę do dentystyco w ogóle nie biorę żadnego znieczulenia na żywca , zresztą kiedyś jak robiłam kanałowe to tez nie brałam znieczulenia a myślałam że się posram z bólu jak mi zatruł.
Moja koleżanka cała ciążę nosiła aparat i nic się jej nie działo z zębami , każda z nas jest inna .
A to jak ma się aparat to nie da się leczyć? Przecież to od dołu wierca a aparat jest z przodu ? Jak to jest ?
 
reklama
Dziewczyny czy wiecie coś na temat cholestazy?, objawy itd.? Trochę obawiam się, że może u mnie wystąpić bo miałam problemy z wątrobą, a i jod biorę a podobno u takich kobiet jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia.
 
Dziewczyny czy wiecie coś na temat cholestazy?, objawy itd.? Trochę obawiam się, że może u mnie wystąpić bo miałam problemy z wątrobą, a i jod biorę a podobno u takich kobiet jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia.

Papatki, a co dokładnie Cię interesuje? Ja od 4 tygodni mam zdiagnozowaną cholestazę. W zasadzie jedynym objawem cholestazy (który podobno nie zawsze musi wystąpić) jest swędzenie ciała. U mnie tak było, swędziało mnie w zasadzie wszystko, łącznie z dłońmi i stopami, nasilało się głównie wieczorami. Nie drapałam się do krwi, ale było to dokuczliwe.
Jeśli boisz się, że może to u Ciebie wystąpić, to poproś lekarza o skierowania na badania prób wątrobowych (Aspat, Alat, fosfataza i bilirubina całkowita), na tej podstawie już można coś określić. U mnie akurat fosfataza jest w normie, na początku bilirubinę miałam podwyższoną, po lekach trzyma mi się na granicy normy, natomiast aspat i alat mam w dalszym ciągu znacznie wyższy niż w normie (ponad 10 razy wyższy).

Odebrałam dzisiaj wyniki badań na kwasy żółciowe. Podobnie jak reszta trochę wzrosły, ale dalej mam sporą rezerwą do poziomów granicznych wyznaczonych przez mojego lekarza.
 
Kameleon super wiesci! Nie ma jak w domku :)

Gosia widze, ze trafilas na taka sama doswiadczona pani doktor jak ja :D No nic lepiej przyznac sie do niewiedzy niz zapisac cos co mogloby zaszkodzic.
Dobrze, ze postanowilas nie zwlekac i jutro idziesz skontrolowac wyniki :)
Tez czekam za moimi, mam nadzieje, ze furagina dala rade :)

Aparat staly tez nosilam.
Pierwsza ciaze zabki przezyly, jednak tym razem dziasla mam strasznie rozpulchnione.. Zeby tak mi sie pokrzywily i dalej daja w kosc, ze sa w gorszym stanie niz byly :(
Bylam jakis czas temu u ortodonty i niestety nic mi niezradzi, bez przeswietlenia nic nie ruszy, moge sie zjawic najwczesniej po porodzie a najlepiej jak skoncze karmic..
Ogolnie jestem zalamana, bo to nie tani interes, tyle kasy utopione a teraz czeka mnie zapewne na nowo, bo nie wyobrazam sobie pozostawic zabki w takim stanie..
 
Dziewczyny czy wam tez tak dokuczają duszności? Co raz częściej mam wrażenie, że zaraz zemdleje, mroczki przed oczami i gorąco mi się robi nawet podczas siedzenia :( strasznie mi to przeszkadza nawet spokojnie nie mogę pójść na zakupy czy do kościoła bo pomaga tylko świeże powietrze. Z tego co czytam to was jeszcze rozpiera energia tylko ja taki flak :D
 
Dziewczyny czy wam tez tak dokuczają duszności? Co raz częściej mam wrażenie, że zaraz zemdleje, mroczki przed oczami i gorąco mi się robi nawet podczas siedzenia :( strasznie mi to przeszkadza nawet spokojnie nie mogę pójść na zakupy czy do kościoła bo pomaga tylko świeże powietrze. Z tego co czytam to was jeszcze rozpiera energia tylko ja taki flak :D
Mi coraz częściej dokuczają, czasem czuję że mała mi uciska na żebra i ciężko mi oddychać. Na dodatek nogi mnie strasznie bolą, czasem ciężko mi ustać. Też powoli czuję się jak flak, teraz chciałam posprzątać więc pozmywałam, odkurzyłam dwa pokoje i koniec. Więcej nie dam rady. Co prawda ja jeszcze pracuję ale i tak wydaje mi się że z dnia na dzień jest mi ciężej :-(
 
Ewelina89 a już miałam Cię wywoływać, bo milczała kilka dni. Moja pani doktor nie potrafiła nawet dobrze odczytać wyniku leukocyty, co innego jak jest podane, że jest w polu widzenia a co innego jak są podane jednostki a pod spodem przelicznik na pole widzenia.

Ala_25 ja to flak na maksa. Duszności też mam. Nogi mnie bolą, tzn. są takie ciężkie. Ja mam problem założyć czasem kozaki, bo schylić się trudno. Umyć głowę schylona jest mi ciężko.

Coraz gorzej prowadzi mi się auto. Mam jeszcze miejsce do kierownicy, ale w jednej pozycji jechać to tylko na krótkie trasy. Na zasadzie do sklepu i po dziecko do przedszkola.

Ja mam ósemki do wyrwania. Mislam to zrobić ma jesień 2015, ale zaszłam w ciążę. W marcu musze iść na przegląd czy czegoś tam nie ma do zrobienia.
 
Kaylla dziękuje Ci za odpowiedź, ostatnio odczuwam w różnych miejsca świąd, nie jest kłopotliwy ani uporczywy, ale oczwiście sprawdziłam w internecie i wszędzie w wynikach pojawiło się hasło: cholestaza. Poczytałam o objawach i u kogo mogą wystąpić i się trochę przestraszyłam. Bo chorowałam na żółtaczkę typu B, biorę jod, jeszcze doszło to delikatne swędzenie i oczywiście panika się włączyła.

Wizytę mam dopiero 7.03 i nie wiem czy czekać, np. jak objawy się nasilą to iść? Jak szybko trzeba reagować?

Jak się czujesz? Objawy przeszły po lekach? Czytałam, że najlepiej do końca ciąży leżeć w szpitalu ?! I najważniejsze, czy z maluszkiem nic się nie dzieje w takim przypadku?
 
Ala ja też mam czasami wrażenie że mi duszno i teraz już tak będzie dziecko coraz bardziej uciska na przepone lepiej będzie dopiero jak nam się brzuchu obniża przed porodem choć u mnie w żadnej poprzedniej ciąży brzuch się wcześniej nie obnizyl.
 
reklama
Mi ciągle jest duszno :/ a jak polozne się na plecy to już e ogóleasem odczuwam jakbym miała przez chwile bezdech. Dziś nawet zauważyłam że się bardziej zaczynam pocic -ostatnio któras z Was też coś pisała ze zaobserwowala częsta potliwość.
Przeczytałam dziewczynę z pociagu :) i idę o 20 na planetę singli. Oby było wygodnie i szczęśliwie :)
 
Do góry