reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

reklama
Witam sie z rana :)
Wczoraj byłam u lekarza i dostałam do stosowania gynalgin i pimafucort. Zaaplikowalam 1 tab gynalginu ale tak mnie pali, że wytrzymać nie mogę. Chyba zrezygnuje i poczekam na wynik posiewu :(
A może któraś z was już to kiedyś brała?
 
Ja tez czytam dziewczyna z pociagu i co zaczynam parę kartek to odlatuje spać tak na mnie działa czytanie :p
Pocic ja się nie poce , aczkolwiek w młodszej ciąży bywało ze nocami wstawalam po 2 razy i zmieniałem piżame bo była cała mokra .
Teraz moja dolegliwością to jest ciężkośc na żołądku i straszne dusznośći.
 
Hej dziewczyny!
Malutka trzymaj sie i daj znac co lekarze powiedzieli. Moja corka poszla do pszedszkola bez zadnego problemu zobaczymy jak pojde po nia czy bedzie chciala isc do domu. Ja noc mialam kijowa nic nowego budzenie sie na siku a pozniej usnac nie umialam...dzis zamieniam sie miejscem z mezem. Maly raz kopie za pempkiem a za chwile na bokach maly wiercipieta. bylam dzis w cukierni zobaczyc i zapytac czy mozna zamowic tort z peppy bo cora ma 4 urodziny i lubi peppe to jej taki tort zamowimy :) milego dnia wszystkim odezwe sie pozniej :)
 
Ja brałam gynalgin ale nic mnie nie piekło dodatkowo jeszcze razem z tym aplikowalam maść macmiror. Dziś robie poprawkę wymazu i zobaczymy po tyg czy zwalczone.
 
Brałam Gynalgin i ogólnie ma on dobre opinie i jest dosyć skutecznym lekiem, ale ja jestem na niego uczulona, a dokładniej na zawarty w nim chlorchinaldol i miałam po nim okropną reakcję alergiczną - wymioty, biegunka, odwodnienie, ogólne osłabienie. Za pierwszym razem uznałam, że złapała mnie grypa żołądkowa, bo był to taki okres wtedy, ale kilka miesięcy później znów go dostałam i było dokładnie TO SAMO.
Nigdy nie zapomnę jak szłam zdawać egzaminy ledwo przytomna, z sinymi ustami i drżącymi rękoma. Po odstawieniu 3 dni wracałam do siebie.
 
Witam

Ewa90 z tym żołądkiem to też masz przeboje, może masz taki mocny refluks. A badałaś sobie ten żołądek?

Plucik no u nas tort był teraz angry birds, za rok zażyczył sobie Minionki. Teraz zamawiałam i na drugi raz stwierdzam, że zrobię sama tort, bo to żadna filozofia zrobić biszkopt przekładany śmietaną z owocami. A na wierzch zamówię opłatek z Minonkami. U mnie dzieciaki to z tortu wyjadały przede wszystkim lukier. Dobrze, że mała już dzisiaj lepiej.

Ala_25 ja mam tylko pimafucort. On przynosi ulgę od razu, ale jak odstawię to zaraz znowu mam pieczenie i swędzenie. Więc teraz na wizycie poproszę o coś dodatkowego. Ja jutro jadę badać mocz a jak będą bakterie to lecę po skierowanie na posiew.
 
O to nie tylko ja dostałam te tabletki w ciąży, niby pisze na opakowaniu żeby nie używać ale zaufam lekarzowi. Tylko ja to akurat jestem chemicznie wypaczona i wole nic nie brać bez potrzeby, żeby nie zaszkodzić dzidziusiowi :)
Żelazo też mam brać ale oczywiście czekałam z tym do wyników badań a może mniej bym się męczyła z osłabieniem i dusznościami.
A może macie jakieś sprawdzone preparaty na odbudowę flory bakteryjnej? Ja łykałam lacibios ale większej poprawy nie widziałam
 
reklama
Ala, Provag. Nie jest najtańszy, ale nie wiem jak wcześniej bez niego funkcjonowałam. Po połogu zrobię sobie trochę przerwę od niego, ale póki co sprawdza się znakomicie. A z domowych sposobów to kefiry zawsze mi pomagały, ale one są z niepasteryzowanego mleka, więc w ciąży to trochę ryzyko. Piłam jeden dziennie i było ok.
 
Do góry