reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Wow dziewczyny, ale tutaj się dzisiaj działo; sporo mnie omineło, ale jakoś nadrobiłam ;)

Poprostu niesamowite historie..
Ja tylko podsumuje swoje dwa zaciążenia - zdecydowanie wole wpadkę niż strania..
ale najważniejsze są nasze skarby, które nosimy pod serduszkiem i niedługo będą z Nami..

Ja dziś miałam mega fatalny dzień :(
w sumie to tylko wyskoczyłam sobie na pazurki, gdzie siedziłam godzinkę i sobie plotkowałam, a wróciłam do domu cała obolała:baffled: Oczywiście odrazu do łóżeczka i wziełam nospe. Lek troszeczkę pomógł, ale i tak cały dzień do dupy :oo:
Nie wiem czy jestem przewrażliwiona po tej wizycie czy dziś poprostu tak mi się te moje objawy nasiliły, jeszcze ta cholerna rwa ;/ poprostu kumulacja:baffled:

Pyszczku dokładnie tak jak piszesz, skóra się napina. Ja wystarczy, że dotknę mój brzuszek i momentalnie robi się twardy, lekarza bardzo to zaniepokoiło. I jak mierzył mi dopochwowo szyjkę to widział jak się zmienia jej długość pod wpływem skurczu, tak mi się stawai macica.

kameleon ja jestem żywym dowodem na to, że szyjka równie dobrze może się skrócić jak i wydłużyć.
już wspominałam o tym, że startowałam z 5cm, jak wylądawałam w szpitalu z krwawieniem to miała 2.5cm.
Leki, reżim łóżkowy i wypuścili mnie do domu 28mm. I to nie, że lekarz wkłada i mierzy i ciach, tylko obserwuje i porównuje pomiary, bo długości i kształt może się zmianiać przynajmnniej pisze jak jest u mnie, bo na wizycie dość długo obserowaliśmy moją szyjkę i naprawde różnie to wypadało i wyglądało

A co do torino to jest mój pierwszy typ i chyba faworyt mojego Mężusia :) Obczajcie sobie Bebetto Torino Chanel - niestety kolory niedostępne w zacoefanej pl
Z tego co mi powiedzieli w bobowózki to podobno wstrzymali się z produkcją z sylvi, bo teraz Murino króluje :)

No nic, ide spać z perspektywą na lepsze jutro..
 
reklama
Laski to jest link do filmiku o ciąży z discovery -bardzo fajny materiał.

Od ok. 19 minuty jest eksperyment z puszczeniem dzieciom muzyki -jak skaczą to niekoniecznie im się podoba -polecam :)



PS
O kobiety co ja przeżyłam przed chwilą:-D:-D:-D
Swędzi mnie brzuch -myślę "idę posmarować".
Podnoszę koszulkę a tam milion czerwonych pasków :szok::szok:
Myślę sobie w ciągu tej jednaj mikrosekundy -rozstępy ale ile!!!!:
FAZA ZAPRZECZENIA -no niemożliwe, kurde przecież nie urósł mi aż tak bardzo ten brzuch
FAZA GNIEWU -no faaaaaaaaaaaaaak, jak to się stało
FAZA NEGOCJACJI -no w sumie nie jest źle, na szczęście są bardzo blade, jakieś kremy może pomogą?
FAZA DEPRESJI -(jakoś jej nie miałam zbytnio nie poryczałam się ani nic)
FAZA AKCEPTACJI -no nic to, może nie będzie ich tak bardzo widać

I dopiero po chwili okazało się, że to gumka od spodni mi się tak odcisnęła:eek::eek::eek::-D:-D:-D
o ja durna:laugh2::laugh2::laugh2::laugh2:
 
Ostatnia edycja:
13x13 ciągle powtarzam, że kobieta w ciąży nie jest do końca "ten tego" :-) tak "całkiem" :-)
Mam sklerę, zwidy i mylę wszystko jak staruszka :-) nie ja jedna widać :-)

Teraz lecę na gimnastykę, a potem do Ikei bo z kartą Family są dobre ceny na dział niemowlęcy (stanęło na pościeli i kołderce z Ikei). Obawiam się, że za miesiąc nie będę już chciała tam jechać :cool2: wczoraj było w planach jechanie jeszcze na oglądanie wózków, no ale jak pisałam- mąż dokonał wszelkich starań, również finansowych, żeby nigdzie już mnie nie wozić :-) Ciekawa jestem, bo za całość wyszło mi 1600 zł mniej niż w sklepie stacjonarnym , a to zrobiło różnicę, więc już nie miałam argumentu , że Queenny nie tylko ciężki, ale mimo urody zbyt drogi. Całusy dziewczyny na cały dzień ! Pracować pewnie będę wieczorem, bo do południa matka -Polka będzie szaleć w sklepie!
 
13x13 jak nic ucisk macicy na mózg :D

Dobudzić się dziś nie mogłam, w nocy spać nie mogłam, bo spanie na bokach to masakra, zaraz mnie wszystko boli i rwie. Czasem chwilę śpię na wznak, ale wtedy dziecko protestuje.
Mam ochotę na herbatę z cytryną, ale jak nie piję od kilku dni tak nie mam zgagi, więc się obejdę, zostaje mi woda.

Ja w domu jak jestem sama to spędzam ten czas w ciszy, nie mam włączonego ani tv ani żadnego radia, muzyki itd. Mi wystarczy jak chłopaki moje wracają do domu to już jest głośno. Dziecku w brzuchu nie puszczam muzyki, ale za to będzie znało wszystkie bajki o śwince peppie i minionkach co czytam Kubie :)
 
13x13 ha ha :) ja raz miałam podobnie ale bardzo szybko się zorientowałam ze to odcisniete było zbyt równe :)
A.odnośnie rozstępów to słyszałam że jak wyjdą to należy od razu stosować olej kokosowy(ten spożywczy) i bardzo szybko robią się białe .

Ja miałam mieć wizytę na 10.30 ale moja gin zadzwoniła ze coś jej wypadło i mam dzwonić o 13 i się dowiadywać - no i juz widzę jak dostane się do niej na noc . Bo nie pójdę tam siedziec niewiadomo ile h i czekać a na pewno tam będzie kolejka.(raz mi mama siedziała to 5h czekala)
 
Dziewczyny, ale naprodukowałyście... nadrabiałam od wczoraj :D

13x13 Ty to jesteś mistrz rozrywki na forum :D :D I dzięki za przepis na chleb :) jak kupię mąkę to wypróbuję, bo taka szybka wersja chleba najbardziej mi odpowiada :D

Gosia z tą herbatą chyba coś jest... może też spróbuję odstawić. Ostatnio mnie wieczorami i w nocy gnębi zgaga, a doktorek powiedział, że dziecko ułożone głową w górę jej sprzyja :/ Raz się w nocy obudziłam z bólem gardła i zasnąć nie mogłam, poszłam zrobić sobie herbatę z miodem, wypiłam i rzyg :/ herbata to zło :p

Jak czytam co tam na fb się wyprawia to nie żałuję, że mnie tam nie ma :) tu mi z Wami dobrze :) :)

Niektóre z Was to miały historie ciążowe jak z filmu... :) grunt, że teraz tu jesteśmy razem, więc się udało, a im bliżej końca tym nadzieja wzrasta, że skończy się dobrze ;)
U nas szału nie było... Pierwsza ciąża po 3 cyklu, druga w sumie po 4 (takich normalnych), choć nie zabezpieczaliśmy się wcześniej, bo ja karmiłam córkę prawie rok i nie miałam okresu.
 
13x13 o matko hehe :-D domyślam sie co przezywalas bo ja już ze 3 razy odcisniety szew od bluzki uznałam za rozstępy i mężowi kazałam obserwowac, ale na szczęście jak na razie to tylko odciski po szwach albo gumce z majtek :-D

Nie słucham specjalnej muzyki, pare razy próbowałam klasycznej posłuchać ale nie dalam rady i przełączam na cos co bardziej mnie ciekawilo :-) słuchawek nie mam, więc do brzucha nie przykladam tylko tyle co slucham dość głośno przez głośnik. I w pracy non stop radio gra a siedze obok niego takze na pewno jakies dźwięki do brzuszka docierają.

Ewa cos pechowa ta Twoja wizyta.. miala byc wczoraj przelozone na dzisisj, teraz okazuje sie, ze zmiana godziny.. niepotrzebne dodatkowe nerwy dla Ciebie.

Maui gratuluje zakupu wózka :-) nareszcie chociaz to masz z głowy :p

A mnie próbuje rozwalic jakies przeziębienie, ale nie daje sie.. bynajmniej próbuje. Ale katar coraz gorszy mnie zaczyna meczyc.
 
Dziewczyny temat diety: Któraś z was tworzy z nasion chia? Ja od wczoraj. Dostałam szlaban na cukier w ilości (za dużo) i dzis zamiast płatków czekoladowych z mlekiem, ktore grane były od początku ciazy- musli z orzechami laskowymi, nasionami chia moczonych w mleku, jabłko, troche kokosu, jogurt naturalny i łyżeczka miodu. Zastanawiam sie o co chodzi z tym czarnym czymś... Ani nie ma smaku, ani ładnie nie wyglada, takie nic a podobno tyle wartości odżywczych. I co oprocz koktajlu, czy takich musli można jeszcze wyczarować?
13x13 wyciągnęłas mój nastrój na wyżyny, ale myśle ze ja+rozstępy story wyglądałoby podobnie:D
 
Ja z nasion chia bardzo często jadłam śniadania tzw puddingi. Na.noc nasiona zalewalam mlekiem zwykłym lub kokosowym cała.noc stały w lodówce wtedy pecznieja i są takie galaretowate. I warstwowe dodawała sobie np jogurt owoce chia jogurt płatki owsiane owoce (taki przekladaniec) również dosypuje do owsianka z rana :) bardzo lubię ;)
 
reklama
Nasiona te zalewa się w porcji 1:7 (1 porcja nasion chia na7 porcji mleka ) czyli 10 gram chia na 70 ml mleka 20 gram na 140 itd
 
Do góry