reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Witam. Ja to śpię jak zabita całą noc i rano ciężko mi wstać. Co prawda juz dłużej wieczorem wytrzymuje, bo wcześniej kolo 21 już spałam a teraz zasypiam kolo 23-24.

Ja to z nadciśnieniem problemu nie mam. Raczej w drugą strone. Czasami mam za niskie i czuje sie osłabiona.

Ja ostatnio kiepsko sypiam w nocy, ale to głównie związane jest z tym, że jestem przeziębiona. Dużo ciepłego piję na wieczór, to i często wstaję do toalety. Dodatkowo ciężko mi się oddycha przez katar, więc często się budzę.
Ale i tak jest lepiej niż ostatnio - dopiero jakiś tydzień temu zaczęłam w miarę normalnie spać w nocy. Wcześniej mnie dopadła jakaś bezsenność, kładłam się spać o 1 w nocy, zasypiałam o 4-5, później się budziłam i znowu zasypiałam. Po 2 tygodniach takiego trybu życia byłam jak zombie. W sumie zaczęłam się zastanawiać, czy nie była to wina duphastonu. Moja bezsenność zaczęła się mniej więcej wtedy, kiedy zaczęłam go brać, i skończyła się wtedy, kiedy skończyłam go zażywać.
 
reklama
Ja zaczelam brac ta pregne plus ale dopadly mnie takie zaparcia, ze musiałam zrezygnować...nie biore teraz zadnych witamin:no:
Spie na prawym boku i na plecach najlepiej:tak:
 
Ja spie na brzuchu i tak spalam w ciazy z synkiem dopóki brzuch mi nie przeszkadzał a potem na obu bokach. Na plecach robiło mi sie słabo i zawroty głowy. A samego prawego boku nie byłam w stanie pilnować bo przez sen mimowolnie sie przekręcałam z boku na bok.
 
itucha przebookowałam wizytę w Luxmed i idę do tej Piaseckiej-Drews; Niestety dr Kornelia Tomaszewska nie wiedziała skąd u mnie krwawienie i mimo 2 usg nie widziała, że to krwiaczek przy kosmówce (ustaliłam prywatnie u lekarza zewnętrznego, który prowadził mi poprzednią ciążę) , nie zapisała nic i powiedziała, że nadal mogę uprawiać sport... nie wnikała jaki!!!!!!!!, a do tego powiedziała mi, że na prenatalne muszę iść sobie płacić dodatkowo; pytałam czy czasami na NFZ nie mogę - "nie nie" słyszałam, a przekroczyłam 40 -tke! Niedoinformowana albo leniwa... wystarczyło żeby wypisała skierowanie na Polną, może być od lekarza prywatnego, a wiek jest pierwszym wskazaniem na NFZ... Szkoda, bo miła babka, ale czasu na nią też mi szkoda...
 
Mart81 na plecach robiło ci się słabo bo brzuch uciskał żyłę główną dlatego też nie powinno się spać na prawym boku, wiadomo chwilę nie zaszkodzi lewy bok też musi odpocząć ale trzeba z tym uważać
ja w drugiej ciąży miałam przykaz leżenia prawie caly dzień z poduszką pod pupą a w nocy miałam tak spać to dopiero była męczarnia dla pleców
 
Tirli to podobno jest kwestia indywidualna. mi nic nie było na prawym a na plecach nie mogłam Usg 10 minut wytrzymać po 30tc. Wiec wyraźnie ucisk był na plecach a na boku ok. Na plecach nie dawalam rady nawet minuty wytrzymać ani na porodówce ani nigdzie. Pamietam Z jaką rozkoszą lezalam na plecach juz 10 minut po porodzie :-)
 
reklama
Ja różnie śpię, jednak większość (tak mi się wydaje) nocy śpię na lewym boku, czasem na plecach. Na prawym nie śpię, bo ciągle czuje kłucie związane z ZUM. Jutro idę do ginekologa, mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
 
Do góry