reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

reklama
Hej,
ja na drugą wizytę idę we wtorek, gin powiedziała, że usłyszę serduszko na tym etapie - mam nadzieję, że tak, i wszystko będzie dobrze. Napiszę. Zastanawiam się czy będzie to usg przez brzuch, mężuś by wtedy tez popatrzył, bo ostatnio było jeszcze przez pochwę, i gin powiedziała, że narazie bez męża. Ja to oczywiście zniosłam, ale mąż ciężko...
Pozdrawiam
 
Cześć dziewczyny:) Od jakiegoś czasu was podczytuję, aż w końcu zebrałam się w sobie i zarejestrowałam się tutaj. Termin porodu mam ustalony na 5 maja, to moja pierwsza ciąża, więc jak na razie wszystko niesamowicie mnie stresuje. Zaliczyłam już małą przygodę z krwiakiem, na szczęście po lekach wszystko się unormowało i krwiak się wchłonął.
Ostatnią wizytę miałam w poniedziałek, dziecko ma już prawie 3 cm, serduszko bije i lekarz nawet mi dał posłuchać.
Widziałam, że sporo tutaj jest osób z Poznania, w związku z czym mam pytanie. Czy możecie mi polecić jakiegoś dobrego i zaufanego lekarza (raczej prywatnie), który pracuje również w jakimś szpitalu (nie wiem jeszcze, gdzie będę chciała rodzić, więc na razie nie ma znaczenia w jakim szpitalu pracuje)? Ja na razie chodzę na wizyty do Luxmedu, bo mam tam wykupiony pakiet przez firmę, lekarza mam wybranego z przypadku, bo akurat u niego był wolny termin, jak pilnie potrzebowałam, ogólnie nie narzekam, ma całkiem dobre opinie w internecie, ale niestety nie pracuje w żadnym szpitalu, a chyba wolałabym kogoś kto w szpitalu pracuje. Co prawda cały czas się waham, bo jednak w luxmedzie za nic nie muszę płacić, no ale...
 
Majóweczka, badania prenatalne nie sa obowiązkowe tzn nikt nie moze nikogo do nich zmusić. Nieinwazyjne badania sa zalecane zawsze w kazdym wieku matki. A po 35 roku zycia to juz koniecznie. Po 35 roku zycia zaleca sie takze badania inwazyjne. Ale nic nie jest obowiązkowe.
 
Kaylla, ja chodzę w Luxmedzie do dr Drews-Piaseckiej i jestem bardzo zadowolona, przyjmuje na Roosevelta, Połwiejskiej i Serbskiej i pracuje w szpitalu na Lutyckiej. Mogę Ci ja zdecydowanie polecić ale myślę, że to czy lekarz pracuje w danym szpitalu nie ma aż takiego znaczenia przy porodzie. Poznań ma coraz silniejszą ekipę mamusiek :D
 
Happymamusia dopiero doczytałam. Super, że krwiak się wchłania.

Majóweczka, zalezy co kto rozumie przez badania prenatalne, bo te usg, które robimy w okolicach 12 tygodnia - usg genetyczne to też się chyba zalicza do badań prenatalnych. a reszta typu test pappa to są po 35 roku życia albo dodatkowo, ale nie obowiązkowe.

Kaylla witaj. Ja niestety z Gdańska to Ci nie pomoge, ale kiedyś w luxmedzie chodziłam do takiej gin co akurat tez pracowała w szpitalu. Posprawdzaj może jeszcze innych w luxmedzie lekarzy czy gdzieś tam po szpitalach nie pracują.

Dr Asia no to jesteś pierwsza, która zna płeć. Wyobraź sobie, że ja w ciąży z synem płec poznałam dopiero w 32 tygodniu, bo tak się chlopak ukrywał.:-D
 
Kameleon ja tu nie widzę żadnego zakażenia ;-) Jedyne co to obecne ciała ketonowe świadczą o dość sporym głodzeniu. Może warto częściej jeść? :tak:

Evelina współczuje przełożenia wizyty, ale wg Ciebie nie do pomyślenia jest to, że lekarz np. zachorował? A nie sorki, lekarze nie chorują :szok:


W tym przypadku akurat lekarz ma podobno ważne szkolenia, a takie rzeczy to raczej prędzej się planuje, a nie w ostatniej chwili informuje się o tym fakcie pacjentki.
Jutro kończy mi się zwolnienie i duphaston, który nie wiem czy będzie potrzeba nadal brać, poza tym bez recepty i tak go nie kupie.
Zostałam poprostu na lodzie,
zdana tylko na siebie

happymamusia bardzo się cieszę z Twoich dobrych wieści :-) Aż Ci zazdroszcze, że zobaczyłaś swoje Maleństwo i ładnie się rozwija hihi ja jeszcze muszę uzbroić się w cierpliwość
 
Dzień dobry,
któraś pisała o realnych snach - ja też takie mam, co noc, ale mi akurat się to bardzo podoba :) w I ciąży też tak miałam. Później "przeszło".

Mamamaj - mój mąż był ze mną w gabinecie, wtedy gdy miałam usg przez pochwę, nie wiem dlaczego Twój mąż nie mógł być? Przecież masz prawo do obecności bliskiej osoby przy badaniu, nawet jeżeli jest to usg.

Kaylla - napisałam Tobie info na priv

Gosia Lew - aleeee Cię synuś przeciągnął :) ciężko pewnie było wytrzymać co? co wizyta to zawód, ze jeszcze nie teraz :-D. Ja poznałam płeć w 17 tyg, mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie. czyli w okolicach początku grudnia.

Miłego dnia.
 
reklama
Słuchajcie wczoraj był 1 dzień po 19 bez wymiotów, nie było idealnie, kilka razy wisiałam nad wc ale na tym się skoczyło....
Jest mi trochę niedobrze, ale jest TFU TFU lepiej
Czy to już czas, żeby wrócić do życia... czy tylko chwilowe odwrócenie uwagi??

kameleon odbierz wyniki a lekami się nie martw, lekarz da Ci odpowiednie a lepiej wziąć mniejszą dawkę wcześniej i krócej niż dopuścić do powikłań i pogłębienia choroby a później już trzeba poważniejszej terapii. A moze macica Ci tak rośnie, że pęcherz gniecie?
Kahaa87 no mnie też brzuch wystaje, ciasno mi jakoś, majtki trzeba większe nabyć hehe
DrAsia własnie też się zastanawiam czy poprawa samopoczucia to zmyła czy już ku lepszemu idzie... chociaż szczerze powiem, że jak łażę i się kręcę to mdłości mam, muszę stabilnie funkcjonować... Gratuluję chłopca!!! jesteś 1 która wie!
itucha gwarancji nikt nie da, trzeba miec nadzieję. Ja mam stresa bo w marcu złamałam nogę, do czerwca miałam milion rtg a później ciąża... niby małe dawki i miejscowe bo stopa ale kto wie... oj ma znaczenie lekarz w szpitalu -przynajmniej w wawie
Marcelina23 oj skończą się mdłości zaczną się bóle, skończą się bóle -a nie, one się nie kończą, ale dojdą opuchnięcia, ciężko, źle hehe
Wioleta93 współczuję, kilka razy do mnie pisałaś w postach nie odniosłam się bo nie miałam siły -przepraszam, teraz się poprawię mam nadzieję, jak coś to pisz na priv. Ja dostałam torecan na wymioty i na chwilę pomagał, ale starałam się nie brać za dużo
Evelina89 nie dziwie się, ze się wkurzasz. Po tak długim czekaniu jak na szpilkach jeszcze dodatkowy czas...
anno nie sądzę, żeby ten lekarz zachorował, serio. Poza tym lekarze się znają, mogliby się dogadać z kimś innym, przełożyć wizytę do kogoś innego cokolwiek
happymamusia suuuuper !!! leż, odpoczywaj, nic się nie przemęczaj
GosiaLew a niesłodzona herbata albo woda? to można przed badaniem na czczo -nie można tylko jeść i pić słodkich rzeczy
Kasik90 gratuluję dobrych wieści!!!
MamaMaj raczej dopochwowe usg, możesz powiedzieć lekarzowi że nie masz nic przeciwko i że chcesz żeby mąż był obecny
majóweczka88 nigdy nie jest obowiązkowo tylko po 35 roku życia nie płacisz za nie, robi się żeby sprawdzić czy dzidzia jest zdrowa bo ono jest bardzo dokładne
kaylla to masz tak jak ja -też mam lekarza w luxmed i do niego będę chodziła bo wszystkie badania mam w pakiecie i od ręki, ale do innego lekarza też się umówiłam -bo mu ufam, więc możesz mieć 2 lekarzy nie musisz z żadnego rezygnować.

Dobra można iść do sklepu, może już coś zjem bezstresowo??? kluseczki z serem białym -taką mam ochotę....
ze 30 kg przytyję jak już będę mogła jeść bez opamiętania, dziś w nocy obudziła mnie chęć na kaszę mannę myślałam że oszaleję
miłego dnia!!!

EDIT
za szybko pochwaliłam swój nowy stan....
 
Ostatnia edycja:
Do góry