reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Mój Kubuś tak nie robi:

Wow!!! Aż niewiarygodnie to wygląda… myślę sobie, że taka ruchliwość dziecka przekłada się na ilość rozstępów. Ja zauważyłam, że po prawej stronie wokół pępka mam ich o wiele więcej niż z lewej. A moja córka uwielbia właśnie przekręcać się i wypinać po prawej stronie. A ta pani na filmie ma ich naprawdę dużo, bo dziecko pewnie jest spore.
 
reklama
Plucik, tak. Ludzie tak myślą. Że jak masz drugie dziecko w drodze, to właśnie po 500 plus. Mentalność ludzka niestety. Jak możesz coś dostać to wszyscy komentują.

Hajduczka, mój Kuba rozpycha się po całym brzuchu, ale rozstępów nie mam nigdzie na szczęście na brzuchu.
 
Hey dziewczynki :)
Jestem jestem :)

Tak jak któraś wspomniała mam ktg co piatki :) Poza tym mam trochę zajec i ostatnio mało czasu na podczytywanie :p

Ktg wyszło ok , skurczy nie odnotowano. Mam 1 centymetrowe rozwarcie i czuła pani gin główke :) która jest bardzo niziutko :) termin na cc 27 kwietnia , i mam nadzieje, że się Oskarek wcześniej nie wybierze na świat :)

Maui , Evelina moje serdeczne gratulacje !! :) :) No i się zaczęło sypanko :) Ciekawe która kolejna :)
 
Plucik no ja niestety też się z tym spotkałam, że ludzie od razu mówią, że w ciązy jestem dla 500+. No to ja im odpowiadam, ze po pierwsze to jak zachodziłam w ciążę, to nie było tego rządu a poza tym ten program chyba po to jest żeby więcej jednak dzieci się rodziło. Tym bardziej, ze ja pracuję i maż i płacimy podatki a nawet jak jedno z rodziców pracuje to i tak płaci podatki. Gorsze jest to jak są rodziny gdzie żadne nie pracuje, żyją z zasiłków, dzieci mają a teraz będą dostawali dodatkową kasę to tym bardziej do roboty nie pójdzie. A jeszcze niektórzy nagle chcą zabierać dzieci z domu dziecka, bo im się "miość rodzicielska" przypomniała.

Ja też rozstępów nie mam a syn po cały ciele się rozpycha. A z tym brzuchem to widziałam filmik, śmieszne.
 
Gosia, to właśnie tata mi mówił, że ludzie poprzypominali sobie o dzieciach, które przebywają w Domach Dziecka. Podobno niektórzy posuwają się do tego, że zmuszają dzieci do pisania listów, że bardzo kochają mamusie i tatusia i chcą do nich wrócić... No skandal!!
Dla mnie przy tym 500plus jest najgorsze to, że nie liczy się do dochodów. Przykładowo nasi sąsiedzi mają 5 dzieci. czyli co miesiąc dostaną 2000 zł, do tego zasiłek rodzinny, zasiłek z tytułu wychowywania dzieci w rodzinie wielodzietnej, mieszkanie socjalne, co roku ulga na dzieci z pitu, nie płacą w szkole i przedszkolu. Ona od 18 roku życia nie pracuje a ma 30 lat. Teraz ma życie jak w Madrycie. Jeszcze rasowego pieska sobie kupili ostatnio, samochód wymienili...
 
Malutka być może nawet na 2500 się załapią, pytanie ile mąż zarabia o ile zarabia. Trudno jest oceniać każdą rodzinę, bo w każdej jest inna sytuacja finansowa, jak się należy to czemu nie korzystać, ale niech to idzie na te dzieci, nawet niech ktoś odkłada na przyszłość jak ma teraz kasę.
 
Przykre kiedy rodzice patrzą na swoje dzieci jedynie przez pryzmat kasy jaką mogą na nie dostać… Bardzo mi żal tych dzieci w domach dziecka, ośrodkach opiekuńczych itp….
 
reklama
No mnie to tez do biją ze ludzie nie idą, do pracy bo mu się nie opłaca ...była taka sytuacja ze u mojego M w pracy miał przyjść od poniedziałku do robóty gość miał już wszystko załatwione w poniedziałek miał podpisać umowę i iść do roboty przyszedł poniedziałek a ten dzwoni do biura ze on rezygnuje bo mu się nie opłaca pracować bo zabiorą mu z opieki społecznej pieniądze a dostaje tyle ile by miał zarobić to mu się to nie opłaca a teraz do tego wchodzi je 500+ ....moim zdaniem te pieniądze powinny iść na przedszkola i szkoły a nie do ręki bo wiadomo ze dzieci z tego w niektórych rodzinach nic nie będę miec. ..a szkoda gadać :/ miłego popołudnia :)
 
Do góry