reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Już po obchodzie. Lekarz stwierdził, że zrobią badania dopiero w poniedziałek. A na moje pytanie, czy to nie jest zbyt ryzykowne stwierdził, że jak kwasy wzrosną to tak od razu nic się nie stanie. Sama nie wiem.
Inna pani profesor ale z innego oddziału u której byłam kiedyś na konsultacji mówiła ze właśnie monitorowanie poziomu kwasów jest przy cholestazie najważniejsze, bo jak będą zbyt wysokie to dziecko się zacznie zatruwac. A ani ktg ani usg tego od razu nie wychwyca. No cóż, co lekarz to inna opinia, muszę wierzyć, że wiedzą co robią i wszystko będzie ok.
A jakie są rekomendacje PTG przy cholestazie? W wielu przypadkach jest tak, że właśnie nie co lekarz, to opinia, tylko w danym przypadku obowiązują pewne procedury, które lekarz MUSI zastosować i wdrożyć.

Co do basenu to ja przed ciążą miałam wykupiony karnet i lekcje z instruktorem, bo chciałam podszkolić technikę pływania, ale lekarz, gdy okazało się, że jestem w ciąży, zabronił. Raz że ze względu na stan szyjki a dwa ze względu na stan poznańskich basenów i powiedział, że bardzo często spotyka kobiety z infekcjami właśnie po basenie. Więc on na czas ciąży odradza. Trochę mnie to zdziwiło, no bo te wszystkie zajęcia na basenach dla ciężarówek cieszą się dużą popularnością. Ale zastosowałam się i nie miałam na razie ani jednej infekcji w ciąży. Po ciąży zamierzam wrócić po 4-5 miesiącu z dzieckiem, ale też żeby samej pływać, więc to będą raczej rodzinne wypady. Z udziałem męża też, żeby jedno mogło się trochę pochlapać, a drugie w tym czasie zająć dziecko.

Co do cesarki, to też czytałam badania, że cesarka bez rozpoczętej akcji porodowej nie jest dobra. Że lepiej jak się już zacznie akcja to dopiero wtedy można ciąć.

Maui ja na początku chcę do ogródka wystawiać kosz mojżesza, ale jak już będę mogła chodzić to spacer, spacer i jeszcze raz spacer. Zresztą pod nosem mam duży las. Nawet rozglądam się już za jakimiś wygodnymi trampkami.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czytam tak ile macie badań to aż w szoku jestem. U mnie w I i II trymestrze krew pobrali i to by było na tyle. Żadnych wymazów - niczego... Ba! Ginekologa to tylko w Polsce widziałam i raz na prywatnej wizycie, bo mnie infekcja złapała i tyle. Na spotkaniach z położną to tylko ciśnienia, wysokość miednicy i czasami mocz :D
Skąd ja to znam :p dlatego jak któraś coś pisze o badaniach to omijam, bo się nie chcę denerwować. Mi wczoraj drugi raz w ciąży pobrali krew ale tylko dlatego, że już drugi miesiąc się skarżę na bóle i zawroty głowy. Także fundują nam opiekę nad ciężarną taką, że ho ho ho :-D
Czytałam wcześniej, że czeka cię wizyta landlorda. Współczuję, my wynajmujemy już półtora roku dom i ani razu u nas nie był. I nie planuje. A szkoda bo podejrzewam, że domu by nie poznał. Tyle tutaj zrobiliśmy, tyle czasu poświęciliśmy, że jeszcze dopłacić nam powinien :-D
 
Wioleta93 taka opieka, że ho ho dokładnie :D z jednej strony powinnysmy się cieszyć, że nie widzialysmy gin, ale czuje jakiś niedosyt... mało mi ;)
U nas pojawia się już 2 raz. Był rok wczesniej, po pół roku mieszkania. Myślę, że nie będzie miał się o co czepić, wiec raczej spokojna glowa ;)
 
U nas pojawia się już 2 raz. Był rok wczesniej, po pół roku mieszkania. Myślę, że nie będzie miał się o co czepić, wiec raczej spokojna glowa ;)
Ostatnio znajomi którzy wynajmują od agencji nieruchomości, miesiąc w miesiąc dzwonili do nich bo ciągle coś im się psuło, a mieszkanie 7 lat bez najmniejszego remontu. Więcej w agencji doszli do wniosku, że znajomi zdemolowali mieszkanie, przyszli do nich, robili zdjęcia nawet jak wygląda kibelek wewnątrz :p komedia z tym wynajmowaniem na wyspach :-D
 
Ostatnio znajomi którzy wynajmują od agencji nieruchomości, miesiąc w miesiąc dzwonili do nich bo ciągle coś im się psuło, a mieszkanie 7 lat bez najmniejszego remontu. Więcej w agencji doszli do wniosku, że znajomi zdemolowali mieszkanie, przyszli do nich, robili zdjęcia nawet jak wygląda kibelek wewnątrz :p komedia z tym wynajmowaniem na wyspach :-D
Wooow. ... tutaj to wszystko jest możliwe. O każdą najmniejsza pierdołe się potrafią przyczepić. ... my jeśli chodzi o wyposażenie to mamy spisane co jest landlorda i w jakim stanie i z tego co pamiętam to agencja ma zdjęcia porobione, ale tak jak pisze - jak będzie chciał się przyczepić to coś wymyśli
 
No to ja właśnie miałam napisać, że lekarz mi nawet skierowania na morfologia nie dał. Byłam dzisiaj u lekarza innego, bo mój juz w enelmedzie nie pracuje. O wszystko musiałam się dopytywać, zbadał byle jak aż skurcz dostałam o wymaz na gbs to się musiałam wręcz prosić. Nawet wyników krwi nie wpisał w kartę. Za tydzień idę na kontrolę do innego. Dobrze, że dostałam chociaż skierowanie na usg. Jak dotrwam to mam na 21 kwietnia.
 
reklama
Niby juz ustały skurcze . Miała się kontaktować z lekarzem , ja to bym już dawno była w szpitalu i bym się podlaczyla pod ktg sprawdzić sytuacje
 
Do góry