reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Gosiu ja liczę na to że za dużo młody nie przybierze na wadze. Jednak lekarz tzn.dwóch są pewni że będzie podobnie jak przy pierwszym dziecku. Naprawdę mnie to przeraża. Jestem przybita
 
reklama
kaylla, dzięki za informacje. Jak mi nie przejdzie to zadzwonię też i umówię się do Pauliny. Mamy w domu plastry, mąż zaraz mi naklei i zobaczymy czy będzie choć ciut lepiej.
 
Gosiu ja liczę na to że za dużo młody nie przybierze na wadze. Jednak lekarz tzn.dwóch są pewni że będzie podobnie jak przy pierwszym dziecku. Naprawdę mnie to przeraża. Jestem przybita
A sprawdzałaświęta wagę córki z usg w podobnym okresie? Rodziłam w terminie czy przed lub po?

Mój Kuba w 34 tc miał 2400 ponad i urodził się na 3 kg ale 12 dni przed terminem. U Ciebie jest ciąża jakby 3 tygodnie starsza z usg. U mnie tak do 1.5 tygodnia starsza ale w była starsza i w 12 tc. A i przy pierwszym badaniu nawet lekarz stwierdził że macicę mam większą i czy na pewno okres miałam tego 3 sierpnia. Więc ja liczę na po prostu starsza ciążę.

Czytam sobie w Paryżu dzieci nie grymaszą, na razie mam przeczytanych kilkadziesiąt stron ale już mi się nasuwają refleksje i pytania. Karmienie piersią wieczorne. Mamy, które mają dzieci, jak u Was było: dziecko karmione prze kąpielą czy po? U mnie było po kąpieli i na początku zasypiała przy cycku a potem sam się odstawiłam ja go kładłam i sam zasypiał w łóżeczku. No ale to już miał z 5 miesięcy.
 
Ala w tym czasie wazyla 2300. Urodziła się dwa dni po terminie. Teraz na bank przed terminem bo cc planowane. Boję się jak dam sobie radę z opieką na dzieckiem w szpitalu bo tam nikt "obcy" nie może wejść na oddział jestem zdana na siebie.
 
GosiaLew podobnie- kąpiel, a potem karmienie (przecież nie z pełnym brzuchem) :happy2: potem mąż zabierał do "odbicia" i ja miałam czas dla siebie - np w piątki wychodne.
 
Maui no właśnie nie z pełnym brzuchem do kąpieli. Bo ja tak sobie gdybam już żeby młody nie zrobił sobie smoczka z mojego cycka.

Boli mnie brzuch jak na okres. I jest twardy. Ale mam nadzieje ze to młody bo szaleje i czuje go od dołu i po żebrach.
 
Porównuję wagi waszych dzieciaczków. U nas na ostatnim USG potwierdzono termin porodu na ten, który został wyznaczony w 12 tygodniu czyli rodzimy 11.05 a co do wspomnianej już wagi to nasza Mała w pierwszym dniu 31 tygodnia ważyła 1665 gram. W ogóle z pozostałych wymiarów wyszło, że jest bardzo przeciętnym dzieckiem :)
 
reklama
Do góry