reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

reklama
My mieszkamy w Belgii, ale cieszę się, ze nie w Brukselii, Chociaż w całym kraju najwyższy poziom alertu... Chyba bym ze stresu urodziłam gdybym była dziś w Brukselii. A czeka mnie tam podróż jutro niestety. Rodzice przylatują na Wielkanoc. Na szczęście na inne lotnisko, ale jednak. Czeka mnie doba pełna stresu...
 
Widzicie co położna i SR to inne rzeczy mówią. Kwestia tez przyzwyczajeń położnych albo jakich sponsorów maja. To tak samo jak z wychowaniem dziecka, nie można powiedzieć, że ktoś źle wychowuje dziecko tylko dlatego, że ma inne poglądy na to. A wszystko wyjdzie w praktyce.

Ja dzisiaj ćwiczyłam szycie na maszynie, bo będę baldachim i ochraniacz do kołyski szyła. Dawno nie szyłam na maszynie więc chciałam sobie przećwiczyć.

Wioletta to ja tych niemowlęcych jak będę miała 2 -3 pralki to będzie dobrze, plus koce pościele i tetry to osobno.

13x13 tętno 90 to normalne tętno osoby w spoczynku. Przyzwyczaiłaś się do tętna biegacza pewnie, gdzie funkcjonowałaś przy 60 pewnie normalnie. :)
 
Ufff, okna pomyte :) tylko jeszcze w sypialni zostało na jutro coby nie przedobrzyć :)
firanki tylko nowe trzeba założyć ale to dopiero jak krawcowa odda :)
pranie pościeli itd też mnie nie ominie czekam tylko na słońce żeby na balkonie to wywiesić może jutro będzie lepiej - dziś już słonko się przebija przez chmurki :D ależ mam dużo energii przez to!

Mysza03 - ojej miejmy nadzieje że będzie wszystko dobrze!
 
Ja pojechałam do HM, bo chciałam koszulki i staniki do karmienia kupić. Okazało się, że w HM w Plazie nie mają działu Mama, tylko w King Crossie :/ Ale przynajmniej w Smyku kupiliśmy lusterko do obserwacji Małego :)
Dziś obiad na szybko, bo czasu mało :)

I jak widać co SR czy położna to inne zasady, nie ma jednej sprawdzonej. Ja dzisiaj kupiłam Babydreamy kosmetyki, bo w Rossmanie promocja była.
 
Gosia ja tętno spoczynkowe mam 47. Dziś przez te szaleństwa małej -moźe coś uciska -strasznie słabo się czuję. Dyszę, sapię jak leżałam w wannie nie byłam w stanie zanurkować bo nie mogłam powietrza złapać. :baffled:
Ale mam ochote na lila stars maxis:szok:
 
reklama
Waiting4beans nooo, co położna to inne zdanie ale zasady najczęściej są podobne, u nas tylko akurat zwracali uwagę aby jednak wodę lać do linii sutków a o kikut się nie martwić, chwilę może być zamoczony, odpaść i tak powinien szybko i w żadnym wypadku nie używać alkoholu bo przenika przez skórę dziecka!!! Jeżeli chodzi o wodę to też radziła wlać przegotowaną do oddzielnego pojemnika do przemywania buziaki itd. ale do wanienki to już normalną :)

Jeżeli chodzi o chusty to tkana 100% bawełny, taka jest najlepsza na początek, nie kupować elastycznych szczególnie, że będzie ciepło jak urodzimy bo zapocimy i siebie i dziecko, jeżeli chodzi o firmy to polecane są polskie - Natibaby, Lennylamb, Little frog (ja mam tą ostatnią i już ją przetestowałam na warsztatach :D )
 
Do góry