reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Oj laski laski mam nadzieję, że po porodzie zmniejszy się produkcja bo z 2 dzieci nie dam rady tyle nadrabiać.

Maui nie dziwię się, że ludzie w święta chodzą na IP -do zwykłego lekarza i na badania czekaliby na NFZ rok a tak usg i co potrzebne w kilka godzin. Ułomny system wymusza na ludziach bzdurne zachowania.

Rozumiem czemu nie Oliatum -bo jak się używa kosmetyków specjalnych od początku i później dziecku coś wyskoczy to następny krok to sterydy na skórę -więc im bardziej naturalnie się zaczyna tym więcej możliwości po drodze w razie problemów skórnych.

Dlatego też mam ziajkę do kąpieli od 1 dnia i na pupę glicerynę z vit A i E i tyle. W razie problemów pomyślę co dalej -z córką ich nie miałam.

Co ja tam jeszcze

Ania Beata fotograf no tak -jest umowa trzeba doliczyć podatek bo bez umowy nie ma śladu co i za ile

A włosy miałam białe i żeby nie żółkły stosowałam fioletowe szpmpony np z joanny ale trzeba pilnować żeby nie nabrały fioletowego refleksu więc myś 1-2 w tygodniu

I coś Malutka chyba pisała a o chorych dzieciach -no cóź... ja swojej chorej nigdzie nie odseparuję więc nawet nie będę myślała o tym a starsza na 100 coś będzie przynosiła. Życie.

Lecę się lenić. Życzę Wam miłego dnia i obym jutro miała mniej do nadtobienia:laugh2:
 
reklama
Witam się w ten pochmurny, deszczowy dzień, ale nawet ciepły.

Pospałam w miarę, usnęłam po 23 i do 5 bez wstawania na siusiu więc w miarę ciągły i długi sen. Mam tak od kilku dni i niech tak zostanie. Tylko czasem problem z zaśnięciem mam.

Co do kosmetyków to położna z SR od Jasminy ma racje. Ja nie jestem tylko zwolenniczką oliwek, bo moje dziecko ma uczulenie na parafinę, poza tym to też zatyka pory źle stosowany. Na początku przy synu używałam kostki myjącej. Ja tam małego smarowałam potem maścią robioną na receptę - eucerina z wazeliną i nic wiecej, takie miał uczulenie (wtedy jeszcze też nie wiedziałam że jest uczulony na parafinę) a myłam w zwykłej kostce myjącej nic nie wlewałam. Do wanienki kładłam tylko tetrę, żadnych gąbek. Dziecko i tak na ręce trzeba przytrzymać więc uważam to za zbędne.

Jeszcze jeśli chodzi o kosmetyki to samo oilatum typowym emolientem nie jest. Standardowe zawiera 67% parafiny, wiec jego głównym zadaniem jest natłuszczać. Ja też mam i na początku zamierzam używać, ale tylko jedno opakowanie. Potem przejdę na inne kosmetyki, przy synu używam bobini bąby, bo jest bez parafiny i i innych takich tam i jest tani, więc pociągnę jedną serię dla dwójki, chyba, że coś nie będzie pasowało. Do smarowania też mam ziaję med - też bez parafiny.
Najlepiej na początek nie kupować zbyt wiele i jak coś to używać kosmetyki zwykłe nie apteczne, czyli te tzw. emolienty. No wiadomo, że jeśli chodzi o Nivea i johnsona to tu wątpliwości budzi skład, ale jest wiele przecież innych marek - tak jak Hipp, rossmanowski babydream itp.

Emolienty są na problemy skórne, po urodzeniu dziecka nie jest wiadomo czy dziecko ma takie problemy, zakładamy, że nie ma wiec nie ma sensu używać. Poza tym przez stosowanie emolientów opóźniamy budowę warstwy w skórze hydrolipidowej, której niemowlak nie ma na początku a która chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Ja już to kiedyś pisałam, nie jestem ekspertem, ale pracuję w branży kosmetyczno-drogeryjnej od x lat.

Pielęgnacja pupy - tu też już pisałam kiedyś, albo na wątku wyprawkowym, że przy pieluchach jednorazowych, jak sie odpowiednio często zmienia pieluchy to nie trzeba stosować praktycznie nic. ja tylko od czasu do czasu smarowałam pielęgnacyjne linomagiem tym zielonym. Sudocremy miałam w próbkach to wszystkie mi się przeterminowały. Sudocrem wysusza, nie można go stosować na podrażnioną skórę a jeszcze ogranicza oddychanie skóry. Tak samo ja zasypki.

Plucik mała może mieć jakiegoś rota wirusa, skoro wymiotuje po piciu. Na morfologii ci to nie wyjdzie, bo to wirus. CRP to wykrywa bakterie. Podawaj jej picie, ale w mniejszych ilościach, nawet po łyżeczce żeby sie nie odwodniła. Ja w zeszłym roku z synem z powodu rota wylądowaliśmy w szpitalu (ale jeszcze miał lambię, jak sie potem okazało dlatego tak ciężko przeszedł). Był tak mocno odwodniony, że 7 dni byliśmy w szpitalu, ja podawałam mu wodę i elektrolity strzykawką plus miał kroplówki. Zanim trafiliśmy do szpitala to byliśmy 3 razy na izbie przyjęć aż się tak odwodnił że już tylko spał.

Ktoś się pytał o odżywki do blond włosów - dobre są Johna Fridy - jest specjalna seria do blond włosów.
 
13x13 ja nauczona doświadczeniem wolę mięć zawsze podpisaną umowę, nawet jeśli koszt zwiększa podatek, niż żeby potem szukać wiatru w polu. Tak miałam przy urządzaniu naszego domu. Stolarz i cała wykończeniowa z umową.
 
Tez jeszcze nie mam kosmetykow, bo nie wiem na co sie zdecydowac :p

Dzis sie czuje potwornie :(
Twardnienie brzuszka to u mnie norma i juz sie jakos do tego przyzwyczailam, za to plecy daja mi dzis tak popalic, masakra jakas :baffled: Cale podbrzusze z koscia ogonowa na czele i krocze, ze chodzic bie moge:oo2:
Wczoraj to wg spanikowalam, bo owszem mam uplawy i moze ostatnio to sie nasililo, ale wczoraj to malo ze wkladka mokra to nawet majtki mialam wilgne :eek:
Migiem spakowalam torbe dla siebie, ale wykapalam sie i juz nic nie lecialo. I tak bylam sama ze synkiem w domu, wiec sie uspokoilam i z niecierpliwoscia czekam na dzisiejsza wizyte.
Nie wiem czy jak tak sie nakrecam przed tymi wizytami, ale dzisiajszej naprawde sie boje :( Niunia sie na okraglo kreci, wiec to mnie uspokaja, ale chodzic nie mohe, bo wszystko mnie ciagnie.
Ehhh ale dzis pomarudze doktorkowi..
 
Dzieki Dziewczyny za ta dyskusje o kosmetykach :* W takim razie pewno kupie na start jednak cos innego niz Oiliatum, a to bede miala w odwodzie jakby co

Szyszunia, mi Mala tez czesto tak nisko schodzi i od razu mnie tez wlasnie brzuch w tamtym miejscu twardnieje i na pecherz naciska. To ponoc normalne jak dziecko jest ulozone juz glowka w dol :) nieoznacza to porodu :p
Polozna na SR jak cwiczymy mowila ze na tym etapie mozna jeszcze ja "zsuwac" sobie do fory robiac koci grzbiet przez chwile, ale z 2 minuty pobyc w pozycji kolankowo-lokciowej. Dziecko sie nie obroci ale sie zsunie ;)
 
Jasmina88 przy córce w ogóle nie stosowałam emolientow. Dokładnie nie pamiętam, ale mylam mydłem właśnie lub tym płynem dla dzieci Johnson baby. Wszystko było w porządku :) kremu na oparzenia tez nie stosowałam, nie miała odparzen. Przy każdej zmianie kremem nivea baby (taki niebieski) i zdawało egzamin.
Co do gabkowych wypełnień to jaki zamiennik proponowała?
 
Mam nadzieję, że żadna z Was nie przebywa w Brukseli :eek:

Dzięki dziewczyny za wskazówki odnośnie kosmetyków do blondu. Muszę dziś skoczyć do drogerii i coś zakupić.

Wyspałam się dziś, ale wstałam z taką rwą kulszową, że chce mi się płakać... Męczyła mnie na początku ciąży i ledwo chodziłam i jeśli teraz zostanie mi aż do końca to chyba się wykończę.

Co do pielęgnacji noworodka to ja kupiłam hipoalergiczny płyn do kąpieli DADA - polecany przez srokao, a smarować mam zamiar olejem kokosowym, ale tylko, jeśli skóra będzie tego wymagała. Do pupy Linomag, a jeśli pojawią się odparzenia to krem z Babydream z cynkiem - ma dużo lepszy skład niż Sudocrem.
 
reklama
Ehh, co się dzieje na tym świecie ;/ Masakra jakaś.

Ja dzisiaj taka rozbita się czuję. Mały mnie kopie, serio, to dziecko nie śpi nigdy. Pogoda do bani jest u nas, szaro, buro i ponuro. Wiosno gdzie jesteś?
 
Do góry