reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

reklama
Ja tez od 5 nie śpię. Lekarz stwierdził że dziecku nic nie jest a nic nie je tylko pije. ...na piła się i słyszę ze wymiotuje ....chyba to co wypila to zwróciła:( czekam aż wstanie i idziemy zrobić mocz i oddać krew może tam jest jakaś infekcja :( nie mam już sił:( jeszcze dziś mam swojego lekarza a jakoś źle się czuje :(
 
No widzicie to moze ja zle to ogarnelam jakos i we wszelkiej radosci pokupilam oczywiscie Oiliatum emulsje do kapieli. Dziewczyny w takim razie w czym? Co macie zamiar wlewac do wanienki? Czym po kapieli smarowac cialko jak zajdzie potrzeba?

3 rano. Nie spie. Kostki bola nijak mi wygodnie :/ ech

Ja mam serię z Hippa, bepanthen i jakieś pojedyńcze kosmetyki babydream, na początek najlepiej używać jak najmniej więc i tak wydaje mi się tego za dużo ;)

Ja już obudzona, 8,5h snu za mną :D ale nie omieszkam powylegiwać się do 8 :)

Wczoraj miałam warsztaty z chustowania, nie jest to takie proste, człowiek się trochę umęczy na początek ale pod koniec było już lepiej, wiec jest szansa, że jak pojawi się dzidziuś to damy radę :D
 
Hey . My też już nie śpimy.

Evelina ja cały czas aplikuje dopochwowo.

Ja tez mam oilatum ale zamierzam kupić jeszcze babydream ale nie wiem w czym będę kompac na początku . Wyjdzie w praniu.
 
A u nas nawet wyspana noc, nie ma tragedii. M. Jeszcze śpi ale zaraz pobudka do pracy. Wczoraj mnie zaskoczył bo od samego rana, bez marudzenia robił coś w domu. Sprzątał, gotował. Chyba chwalenie pomaga ;-)

Plucik podaj jej odgazowanej coli. To jest na prawdę skuteczne przy wymiotach, u nas nawet w szpitalach najpierw to podają dzieciom a później dopiero jakieś lekarstwa.

Też się zastanawiam w czym na początek myć Laurę, mam Oliatum ale to w razie potrzeby. Na początek jakieś zwykłe środki bym wolała. Muszę poczytać o tym.
 
Ja od 6 nie śpię :) córcia zrobiła pobudkę i po spaniu. Muszę w końcu roletę kupić na okno dachowe, bo już wcześnie się jasno robi.

Kąpać będę raczej jednak w oilatum przez pierwszy miesiąc, bo dziecko się nawilża od razu i nie trzeba już innych kosmetyków serwować dziecku. Potem Nivea 2w1 delikatny żel i szampon (taki biały) albo od razu spróbujemy z Bobini (tym myję starszą córkę). Sudocremu ani innego kremu z cynkiem już nie używam, moim zdaniem (i zdaniem naszego pediatry) lepsze są te "tłuste" maści - bepanthen, alantan, linomag. Gąbki do wanienki nie miałam i nie mam, myślę, że tetra na dno wystarczy i nie trzeba się zastanawiać czy bakterie czy nie ;)
 
dzien dobry,
ja na poczatek mam do kapania LINOMAG,

Moja Hania zsunela mi sie tak nisko glowka ze czuje ja na wzgorku lonowym, boje sie zeby mi nie wypadla :huh:

a tak na serio to czy ja glowka tak nisko juz jest tzn ze porod coraz blizej? wizyte mam dopiero 4.04 zglupieje z niewiedzy do tego czasu.
poza tym nie moge chodzic pochodze kilka krokow i twardnieje mi caly brzuch i ciagnie w dol. to normalne?
 
Jasmina ja też upiłam Oliatum do kąpieli. Sama zobaczysz czy pasuje, czy też użyjesz chwile później. W końcu zużyjesz, jak nie na początek to po miesiącu.

To jakieś wariactwo z tymi wszystkimi kosmetykami. Nie ma jednej słusznej recepty, bo jak się przyjrzeć np. polecanej Nivei, to chyba malutka wstawiła listę kosmetyków uczulających/szkodzących w „przydatne linki” i m.in. Nivei produkty na tej liście są. Pytanie jakiej firmy nie ma na liscie, no i nie każda sprzedaje na taka skalę, żeby ją badać i oceniać. Mojej kuzynce położna kazała kupić lanolinę- biedaczka z receptą po aptekach latała, żeby czystą lanolinę kupić- składnik m.in. Linomagu, który większość z nas kupiła chyba – ja też oczywiście. No i co? Lanolina jest pięknym „tłuszczopotem” z włosia owcy, super natłuszcza ! ale powodem dla którego wiele firm kosmetycznych wycofało się z jej zakupu i stosowania w produkcji jest jej działanie silnie alergizujące…. Oczywiście jednego uczuli, drugiego nie. Ale w skali konsumenckiej uczuleń było tyle, że zastosowanie w produkcji spadło. Tego raczej żadna położna nie wie, bo nie ma dostępu do takich danych i poleca. A co ma polecać?..... Moja poleciła mi czystą wodę, ale i tu można mieć wątpliwości co do jakości. Sama wiem, że woda wysusza …

Nocka przespana- znaczy 5 h, bo od 2.00 do 7.00, ale i tak pięknie. Żeby nie oszaleć oglądam w necie "wspaniałe stulecie"- seria 1, żeby jakoś zasnąć.
 
reklama
Bry. Późno poszłam spać, bo zagadalam się z mężem. Zaraz śniadanie ogarnąć jakieś trzeba. Dzisiaj bułki na ciepło ;)

Maui, dokładnie. Na tej liście była Nivea. Ja będę kąpać w babydreamie, dadzie lub hipp. Jeszcze nic nie kupiłam. Zastanawiałam się też nad Sylveco dla dzieci. Zobaczę. Dziś poczytam i przemyślę ostateczna decyzję.

Mój Kuba leżał poprzecznie na ostatniej wizycie. Mam nadzieję, że ułoży się na czas. Ma jeszcze parę tygodni. A czasem mam wrażenie, że biega po całym brzuchu.
 
Do góry