reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2015

Ja do pracy wracam za 2 tygodnie za to mam sierpień wolny caly. Ale wracam na 7/8 etatu 1/8 biorę wychowawczego.
 
reklama
Asiaf dałaś mi do myslenia nad tym 7/8...chcialam 1/2 ale dziewczyna zaciążyla a druga sie zwalnia ....musze pomyśleć i złożyc wniosek jak cos w poniedzialek....
U nas w potek zalegle szczepienie Tymka a od soboty ma zapalenie gardla i antybiotyk i tylko cyc go uszczęśliwia.
 
A ja mam propozycje pracy którą bym miała zacząć za dwa miesiące, ale cały czas się zastanawiam co z dzieckiem i ta niepewność czy zmieniać czy nie. Wiecie zawsze jest jakiś strach przy zmianie pracy. Dzisiaj byliśmy w zoo i kupiłam małej balona z helem chciałam uszczęśliwić a wyszło odwrotnie. Przestraszyła się jego jak nie wiem co i musimy oddać koleżance :) Moja stopy też dziwnie stawia, zwłaszcza jak stoi i się trzyma czegoś, tak jakby stała na paluszkach tylko nie z tej strony co trzeba, nie umiem wytłumaczyć. Kurde nie mam pomysłu co dawać małej do jedzenia :) Dzisiaj zjadła tak mleko 130 ml bo wiecej nie chciała, obiad 190 (słoik), owoce w słoiku 125, serek waniliowy i wieczorem o 20 mleko 160 ml. Chodzi spac 22:30-24:00 mniej wiecej i do godziny snu jest znowu głodna. Nie wiem czy kolejne mleko jej robić czy co bo kaszek nie lubi.
 
Lafragola szczepienie miał w piątek a od soboty zapalenie gardła. ...jutro idziemy na kontrolę. Jakby bylo na odwrót to odczekałabym minimum dwa, trzy tygodnie do szczepienia....
Pytałam o te stopę i do 2 lat mam sie nie przejmować bo bardzo dużo dzieci właśnie jedną stópkę stawia krzywo. Obserwować ale bez stresu☺
Od razu było ważenie i 10 kg i 78 cm długi.
Z tą Twoja pracą to masz myślenicy, współczuję. .z jednej strony fajnie coś zmieniać ale z drugiej jak ma się już dziecko to zawsze jest stres większy przy zmianach.☺trzymam kciuki na pewno podejmiesz słuszną decyzję na ten moment ☺jaka by nie była ☺
Z innej beczki Tymkowi chyba wyżyna sie 4 gorna , piszę chyba bo zglupialam ma cale dziąsło na miejscu gdzie bedzie ta 4 spuchniete i fioletowe normalnue sine takie ....fakt wszystko gryzie więc może sobie podrażnił ale nie kojarzę takiego wielkiego darcia a to musiałoby boleć. ...
 
Migotka a na co teraz szczepiłaś? Współczuje choroby, moja była raz chora bo złapała jakiegoś wirusa i miała 40' gorączki. Na szczęście to było dawno temu i mam nadzieję że tak zostanie jak jest teraz czyli dobrze. Strasznie przeżywałam jak była chora :(
 
Mikołaj też znowu chory. Po raz drugi ma zapalenie oskrzeli. Katar ma taki że nie może oddychać i kiepsko śpi w nocy. Inhalujemy go, ale nic to nie daje, już od ponad tygodnia choruje. I do tego mnie też zaraził. Chyba jakaś kolejna fala chorób jest, bo w przedszkolu Majki większość dzieci chorych. Chociaż ona sama jakoś się trzyma, tzn kaszle tak samo jak przez ostatnie kilka miesięcy :(
Mam poleconego lekarza, który leczy medycyna naturalna, czyli ziółka i dieta. Podobno tam gdzie inni lekarze nie dają rady, on zawsze pomaga. Ja jestem sceptyczna, ale już nie wiem co tej mojej Majce jest. Może warto spróbować..
A pisalyscie ostatnio o wadze, ja się martwię bo Miki jest dosyć mały, tzn mierzy ok 70 cm. Wazy ok 9.5kg, więc jest mały klusek, ale powinien mierzyć więcej. Ubranka nosi na 80, chociaż body są tak na styk, a kurtkę kupiłam mu na 86 i jest dobra. Nie wiem czy może być coś nie tak z hormonem wzrostu?
My szczepienie przeciągamy juz dwa miesiące, ale ciągle chory :/
 
Szczepiony byl na blonicę,tężec ,krztusiec i polio. Bo mieliśmy duże przesunięcia w szczepieniach.
Tymks gardlo na się dobrze antybiotyk zadziałał a lekarka potwierdziła, że siniak na dziąsle wygląda jsk od zęba i w ogóle jest ostre ząbkowanie bo całe dziąsła ma bardzo rozpulchnione.
Efka 27 mój syn tak kaszlał strasznie i okazało sie, że ma niewyleczone zapalenie płuc. ..wyszlo po zrobieniu prześwietlenia. Wyladowal na sterydach ale do dzis spokój. Ja myślę, że iść do tego lekarza Ci nie zaszkodzi a potem sama zdecydujesz czy chcesz spróbować w ten sposób leczyć... zobaczysz co Ci powie a .zioła fajna rzecz ☺...zakladam, że to nie jest żaden z tych pseudo lekarzy co leczą głodówką dzieci ...brrr
A co do wzrostu to co lekarze mówią , możetaki jego urok i otem Go wyciągnie? A dla povieszenia co byś się tak nie martwiła mój chrześnoak ma 5 lat i caly czas jest na 3 centylu jeśli chodzi o wzrost , taki jest slodki malutki. ☺
 
reklama
A moja się ostatnio też przeziębiła, a raczej zaraziła od męża i gile ma po pas. Na szczęście już przechodzi to przeziębienie, ale się dziwie że jeszcze opieki społecznej nikt nie wezwał jak w nocy jej gile odciągamy bo płacze przy tym jakby ją ze skóry obdzierali. Myślałam o kupieniu katarku czy jakoś tak tego do odkurzacza, ale wtedy już wogle będzie wpadać w panikę na sam widok odkurzania :) więc odpada. Zaczęła już chodzić po domu sama, czasami na pupę fiknie ale jest super z chodzeniem. Martwi mnie tylko że jeszcze nie mówi mama czy tata. Chyba że mnie nie ma albo widzi że wychodzę z pokoju to wtedy coś tam się stara mamama albo maaamaaaa... :) Czy wasze dzieci już coś mówią, powinnam zacząć się martwić czy cierpliwie czekać?[emoji848]
 
Do góry