reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2015

reklama
Amazonka współczuję z całego serca.Tak myślałam o Tobie cały czas ze się nie odzywasz. Mam nadzieję że teraz już będzie z górki. A mały rzeczywiście śliczny.

Ja z kolei rzucę w eter kolejne pytanie? Ropiały waszym dzieciom oczy? mojej małej od wczoraj ropieje jedno oczko. Przemywam solą ale po chwili znów to samo. A do okulisty dopiero w poniedziałek się dostane.
 
Ja nie dopajam. Czasami na czkawkę próbuje pół łyżeczki wody ale nie zawsze to działa. Są różne szkoły dopada nią dzieci. Jak się da ja wolałabym ograniczyć się do kp.
 
Dzieci Kp nie dopaja się. latem wystarczy dać częściej pierś i to wszystko. Dopajanie funkcjonowało 30 lat temu, teraz absolutnie nie.

Maja - póki co tylko przemywanie oczka solą zostaje, a okulista w pn doradzi coś, obejrzy
 
Maja86 mojemu oczka nie ropieja ,przemywam je wodą przegotowana przed kapiela i nic sie nie dzieje.Ja kp i też nie dopajam a maly ma male plesniawki ale pediatra powiedziala ze jest ok z tym ....teraz mi dałaś do myslenia Matik z tym dopajaniem....Za to Tymek bardzo ulewa wlasnie kupilam poduszke klin i zamiennie klade Go na boku lub na tej poduszce bo strasznie sie boje zaksztuszenia
 
Amazonka, ale miałaś przeżycia. Najważniejsze, ze wszystko dobrze się skończyło. Gratuluję słodkiego maleństwa.
Ja nie dopajam synka.
Nas nie omijają problemy. Syneczkowi ropialo oczko. Nie pomagało przemywanie solą fizjologiczna. Dostaliśmy od lek krople do oczu.
Na dodatek wczoraj mały dostał katar. Zawalony ma nosek i nie może oddychać. Jestem załamana.
 
Ja też nie dopajam. Mały miał koszmarne pleśniawki, dawałam mu nystatyne przez tydzień, minęło, a po dwóch dniach znów wróciły ale minimalnie. Daję mu teraz czasem tylko profilaktycznie wit. C w kropelkach i mam wrażenie, że pozostałości pleśniawek znikają, a w każdym razie nie pogarsza się.
Na szczęście synkowi nie ropieją oczka, ma tylko zwykłe śpiochy. Mnie za to wczoraj oko w nocy tak zaropiało, że nie mogłam go otworzyć! nigdy mi się to nie przytrafiło i nie wiem skąd to, może od alergii na pyłki, bo strasznie mnie teraz łapie, a przez te spacerki nawdycham się sporo. NIe wiem czy wolno coś zażywać na alergie poza wapnem ?

Migotka, mój również okropnie ulewa. Kładę go na boku, pod plecki kładę mały wałek z pieluchy lub ręcznika i kołyskę podniosłam z jednej strony, żeby była pochyła. Poza tym do odbijania daję go wysoko na ramię ze spuszczonymi rękami na plecach (moich) - trochę pomaga, najwyżej mam zalaną równo podłogę :-D a i poklepuję.
 
Ostatnia edycja:
reklama
no ja w polsxe nie mieszkam i nie moge znaleźć gencjany a jak w aptece pytałam to mi nie sprzedali wit C bo dzieck Iza małe a ja mowie ze to dla mnie- to nie ! Masakra :(
 
Do góry