reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2013 :):)

reklama
Viki - u mnie jest tak - kasa ktora mi dzis przyszla jest za zwolnienie za okres 30.11.2012 do 20.12.2012. Oni maja na wyplate 30dni od ostatniego dnia zwolnienia - czyli u mnie wychodzi, ze w tym miesiacu kasa powinna mi przyjsc maksymalnie 20.01. A dzis jest 17:-D Czyli zajelo im to 28dni:dry: Mi lekarz wystawia L4 na 3 tygodnie i tak tez oni mi placa. Jesli L4 masz wystawiane na caly miesiac, to wtedy placa ci za caly miesiac.
 
viki81 u mnie jest tak, że zus wypłaca zwolnienie chorobowe do 20 każdego miesiąca (miesiąc następny po miesiącu zwolnienia). Trochę się czeka;/ Pierwszy miesiąc najgorszy, ale teraz zapłaci pracodawca, a kolejny miesiąć już oni, tyle , że pod koniec miesiąca, no przynajmniej u mnie tak było.

Dziewczyny mam ogólnie pytanie, coś mnie bierze i nie wiem co robić. Nie jest na tyle źle żeby biec już do lekarza, ale piję cały czas herbatki, jem chleb z czosnkiem, ale nie wiem czy coś to pomaga;/ Znacie jakieś inne sposoby na walę z zaziębieniem, a może wiecie jakie preparaty mogę przyjmować?
Z góry dziękuję za pomoc:)
 
viki81 u mnie jest tak, że zus wypłaca zwolnienie chorobowe do 20 każdego miesiąca (miesiąc następny po miesiącu zwolnienia). Trochę się czeka;/ Pierwszy miesiąc najgorszy, ale teraz zapłaci pracodawca, a kolejny miesiąć już oni, tyle , że pod koniec miesiąca, no przynajmniej u mnie tak było.

Dziewczyny mam ogólnie pytanie, coś mnie bierze i nie wiem co robić. Nie jest na tyle źle żeby biec już do lekarza, ale piję cały czas herbatki, jem chleb z czosnkiem, ale nie wiem czy coś to pomaga;/ Znacie jakieś inne sposoby na walę z zaziębieniem, a może wiecie jakie preparaty mogę przyjmować?
Z góry dziękuję za pomoc:)

Można syrop *spam* i kapsułki prenatal grip, na gorączkę paracetamol.

A czy świadczenie z zusu = 100% tego co płacił pracodawca?
 
Viki - tak - dostajesz tyle samo, nie potracaja ci skladek chorobowych, "jedynie" podatek;)

Moniaant - ja jak bylam przeziebiona to wapn+wit. C do picia, rutinoscorbin i neo-angin jak bolalo mnie gardlo. No i do tego oczywiscie wszelkie domowe sposoby typu herbata z sokiem malinowym itp. Na kaszel zrobilam sobie syrop z cebuli.
 
Zapo czy potrzymają mnie w szpitalu? jak nie dostanę skurczy to powinnam dziś być spowrotem w domu:) z resztą odezwę się jak wrócę!

wczoraj na kolację dałam synkowi parówkę i chyba za duże kawałki łykał, w nocy jęczał jęczał aż zwrócił a dzisiejszy dzień cały przez to do bani... temperaturę ma ale na szczęście w końcu zasnął...
 
reklama
Do góry