reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2013 :):)

w tamtym roku skonczyli roczne szkolenie, byli najmlodsi (bratowa 33, brat 32), chcieli niemowlaka lub noworodka :)
w naszej rodzinie juz byla adopcja (moj chrzesny z zona adoptowali dziewczynke), dzis ma juz 12 lat, a miala pol roku gdy do nich trafila
ja nie mam z tym problemu, gorzej moi rodzice, babcia (to dluga historia)...bo na wsi (wiadomo jak jest...wszyscy wszystko o wszystkich wiedza....i co ludzie powiedza itdddd)
ale ja sie ciesze, pomoge na ile bede mogla i beda potrzebowali pomocy
chlopczyk ma ok. tygodnia, jest zdrowy i na pewno sliczny, i bedzie kochany
 
reklama
Wreszcie cos w tym naszym kraju działa jak powinno dziecko od razu trafi do kochajacych rodzicow, bez zbędnego cudowania, (kwestie emocji dorosłych faktycznie trzeba odłożyć na bok, liczy się dobro dziecka)
ale brat z bratową muszą się czuć zakręceni , fajnie, taka adrenalina :) Swiatopoglad niektórych ludzi jest powalający ( co ludzie powiedzą) , ale to chyba kwestia wielopokoleniowego wychowywania pod pręgierzem opinii publicznej .

My dziś pobudka o 5 :( teraz już śpi
 
Ostatnia edycja:
Nasi znajomi "dostali" 6-miesiecznego chlopca w sierpniu.Takze juz sa rodzicami na calego :tak: Inni wzieli 3-latka a juz ma 6.Dla mnie to sa rodziny jak kazda inna.Kochaja malucha a maluch kocha ich.Niech ludzie nie gadaja.Niech zaczna gadac jak dziecko bedezeie niekochane,zaniedbane,glodne,brudne czy bite.Ale nie...wtedy to akurat sobie pomilcza.
Gratulacje dla brata i bratowej!Oby maluszek sie szybko odnalazl w nowej sytuacji ;-)

TAK:Bede jesc.Bede jesc duuuuuzo.Wrecz bede sie opychac :-D Najgorsze,ze juz nie moge sie doczekac :-D I przypominam sobie smak makaronu sojowego z kaczka :-D

Cudowna noc :-D Znow obudzilam sie z jedna po jednej a druga po drugiej stronie.Najgorsze jest,ze o ile pamietam,ze Malizne do lozka wzielam swiadomie,to juz kiedy przyszla Mloda pozostaje zagwozdka :-D Oby do przyszlego tygodnia.Na razie dalam nam wszystkim czas na odrobine rozpusty :-D
 
Cześć kobiecioszki.
My dzis pobudka o 6:30 o dziwo bez kupacza :) co już powinno mnie pozytywnie do dnia nastawić. Teraz juz drzemka, bo przewracal się z sennosci. Z resztą ja też się przewracam- taka pogoda. Może by przymknąć oko?

A teraz czekam bo w DD TVN Gardiasowa ma mówić o dylemacie rodziców-spac z dzieckiem czy nie :) oraz Agata Passent w temacie czego kobiecie brakuje po urodzeniu dziecka :)

Mdla chwila oddechu i chetniej przystąpicie do powtórki z rozrywki ;) takie wakacje przed powtarzaniem klasy :)
 
A cóż tutaj cisza taka nastała ;)?

U nas zęby na horyzoncie. Zaczynamy nietypowo, bo od górnych dwòjek. Będzie mój synio za dziurkacz robił ;)

Dziś córka moja, która tydzień temu 7 lat skonczyla, wracała sama ze szkoły ( szkoła po przeciwnej stronie ulicy ;) ). Wczoraj dziure w brzuchu mi wiercila, że już może sama, że bardzo by chciała , no i się zgodzilam. Taka szczęśliwa to jeszcze nigdy ze szkoły nie wracala ;) Ja oczywiście w oknie siedziałam i obserwowałam ją ale cicho sza ;)
 
Leskowa brawo za corcie..tylko patrzec i chlopaki beda na randki sie schodzic...
No i gratulacje z okazji kasownikow... Kurna u mojego nadal nic....

Czy sa tu jakies bezzebne dzieciorki...czy tylko u Jaska brak uzebienia i swieci dziaslami...
 
witam

Camel-u synka mojej kuzynki pierwsze zęby pojawily sie tuz przed 1 urodzinami, wiec jeszcze troche czasu masz :)

My dzis po dr neonatolog...dzieciaki jak na wczesniaki, blizniaki rozwijaja sie prawidlowo. Strasznie polubilam ta lekarke, bo nie wrzuca wszystkich dzieci do jednego "worka" tylko rozumie, ze kazde dziecko jest inne i rozwija sie w swoim tempie czyli jedne wczesniej siadaja, pelzaja, raczkuja albo wcale, wstaja, chodza itd. Z Ania kiedys jezdzilam do innej poradni to lekarka czepiala sie ze ona nie raczkuje...nie potrafila zrozumiec, ze moze to u nas w genach zapisane, bo nikt nie raczkowal. Chciala wysylac na rehabilitacje, ale na szczescie nasza normalna dr pediatra nie widziala takiej potrzeby...no i Ania nie raczkowala tylko zaczela wstawac i chodzic. Mysle, ze tak bedzie z Iza i Tomkiem. Tomek wagowo przebija Izabele juz ponad 2kg (T. 10,4kg, I. 8,25kg).

Moja bratowa dzis byla u moich rodzicow, wziela troche ubranek po moich dzieciach...no i zaczelo sie...babcia...a po co wam to? a nie lepiej wam jest tak jak teraz? a czyj to byl pomysl z ta adopcja? itd.... ona nigdy nie zrozumie kogos kto nie ma dziecka (bo swoich miala 3), ze ktos chce stworzyc pelna rodzine i skoro nie udalo sie miec wlasnego to chce sie dac innemu dziecku dom, milosc
Babcia niestety stareeeee pokolenie i po prostu trzeba jednym uchem wpuscic a drugim wypuscic i tyle, bo tej osoby juz sie nie zmieni....
szkoda gadac

ja juz pisalam, ze jestem calym serduchem z nimi, pomozemy w czym sie da i tyle, a moje dzieci beda mialy kolejnego braciszka do zabawy w przyszlosci :)
 
Dobry wieczór

Elajar wzruszająca historia... przekaż im, ze mocno trzymam za nich kciuki:)

Camel... jeszcze my... u nas też lyso. I nic nie widać choć Wojtkowi ciężko zajrzeć... bo pluje;) nawet lekarka oberwala
 
Witam;)

Leskowa, to ty już masz dorosłą pannę w domu;) Tak jak Camel pisze, niedługo chłopaki będą przychodzić;)

U nas zęby nadal dwa na dole, ale już majaczy na górze jedyneczka. Pojawia się i znika i męczy mi dziecko. Jak nigdy zmienno-nastrojowy się zrobił. Wpada w ryki straszne. A pani doktor wróżyła jeszcze i dwójki, ale to było dwa miesiące temu;) Pierwsze zębiska rach ciach wyszły niespodziewanie, a górne idą i idą, w chowanego się ze mną bawią.

Elajar z babciami niestety tak jest. Jak sobie coś wbiją w głowę to nie ma zmiłuj. A za Twojego brata i bratową trzymam mocno kciuki. Bardzo pozytywna historia.

A moje dziecko tak niespokojnie śpi, że już wpadam w panikę co będzie w nocy. A mężuś spakował manatki i poszedł na wspinaczkę. Nawet nie wiem jak się wymknął z domu, bo siedziałam w sypialni z jamochłonem przy cycku. Kiedy ja będę mogła gdzieś się tak beztrosko wypuścić.
 
reklama
Wypuscic sie beztrosko mozesz juz,Filipia!A ze mezus bedzeie troche skakal,troche stal na glowie a troche skakal jak pajacyk-to juz jego beztroska ;-) Tak naprawde to nie jestesmy non-stop niezbedne.A ze zaopiekujemy sie lepiej?Prawda.Ale oni tez daja rade sie zaopiekowac.Tylko po swojemu-nie idealnie wedlug wytycznych.;-)

Elajar ja przeepraszam za wulgarnosc i ostrosc ale mnie wk... strasznie takie gadanie.Bo takich slow sie nie da puscic mimo uszu.Przeciez oni czekaja na dzidziusia i jak kazdy rodzic chca zeby byl kochany.Babci knebelek przy nastepnym zjezdzeie rodzinnym.Niech takie madrosci dla siebie zostawi ;-)
Naszych znajomych przesladowal tatus ich synka.Dzwonil po nocach,grozil...Nie odwiedzal malego w ogole w domu dziecka.A ze zostal adoptowany zoreientowal sie po roku czasu-i sie zaczelo...Czesto maja duzo trudniej tacy rodzice.I potrzebuja wsparcia a nie podcinania skrzydel.Elajar-zuch dziewczyna :tak: Dzidzius bedzeie potrzebowal takich swietnych kuzynow ;-) a rodzice takiej ciotki ;-)

Leskowa no to juz jest prawie dorosla kobita! :-D Mloda bedzie miala kawalek do szkoly.Ciekawe kiedy ja sama puszcze.Ja chodzilam sama do przedszkola!Zawsze mialam jakis wewnetrzny napor na samodzielnosc i dzieci tez w to pcham :-D
 
Do góry