reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2013 :):)

Heeej :-)
Jest kosmos.Mowie Wam...Mamy taki cyrk na kolkach tutaj.Maz sie wscieka,ze znowu za wszystkich trzeba wszystko ogarniac,zalatwiac,pomagac.Siostrzeniec jakis taki....niezdecydowany,marudny.Jest tydzien u nas i juz placze,ze teskni...;-) No ale staramy sie go wspierac i wymuszamy na nim decyzje.Ja sie smieje,ze dzialamy metoda "zly i dobry glina" :-D Moj maz potrafi byc baaardzo jednoznaczny i upierdliwy.Terrorysta.Nie znosi niezdecydowania i narzekania,co daje Siostrzencowi odczuc na kazdym kroku.Ale pierwsze decyzje wypracowane i dzialamy dalej.

Mamy przeprowadzka jeszcze dlugo bedzie sie odbijac echem.Malzonek maminy bowiem zniosl do auta 3 kartony ze sloikami i deske do prasowania :-D Cala reszte nosili chlopcy.A na koniec jeszcze ich obszczekal,ze jacys tacy powolni byli.I ze myslal,ze ten to ciezsze rzeczy bedzie nosil a tamten narzekal,ze mu sie woda leje(nie spuscil wody ze zmywarki i wylala sie na schodach).Ale tam sie jeszcze nie skonczylo.:happy2: Mama urzadzila juz cala sypialnie,wypakowala rzeczy i pochowala do szafy,pomyla wszystkie okna,przyciela zywoploty,urzadzila taras.A on w tym samym czasie(ma urlop) skrecil szafe,szafke do kuchni sztuk :1,slownie jeden i biurko.Moj slubny obawia sie,ze sie chlopina przepracuje i co dalej?! :-D Wlasnie pojechal po ich sofe do meblowego.Zalatwic przyczepke,pojechac,przywiezc,wniesc....:-) I tak jest wyrozumialy...

Malizna po szczepieniu w poniedzialek.Wazy 6800g.Szczepienie ok tylko miala katar przez 2 dni.Jedziemy na 3 pieluchach i tez czasami wylezie.Ale tak juz jest i z Mloda tez tak mielismy.Zreszta zdecydowanie czesciej :-)

Plywanie dzidziusiowe jest super!Juz sie nie moge doczekac kiedy sie skonczy przerwa letnia!A Mloda na kurs plywania idzie.Niby juz kilka metrow przeplynie ale bede spokojniejszy jak potrenuje z instruktorem :tak: Malizna natomiast wode uwielbia.Bylismy juz w czerwcu na zajeciach i rzeczywiscie wrzucal ja tam pod wode! :-D A ona taka malenka wtedy byla...Ponoc takie zajecia wplywaja korzystnie na rozwoj.A ja poszlam bo mi sie to po prostu podoba :-D

W grudniu ide do roboty :tak: na czesc etatu.
 
reklama
Viki - witaj. Przyjmiemy, a czemuż by nie. Ja sie w ciąży w ogóle nie udzielałam :zawstydzona/y: ale za to teraz nadrabiam :tak: opowiadaj: najpierw coś o sobie/was a potem co u Ciebie i rozgość się

Mdła - wiedziałam, że nudy u Ciebie nie ma. Maminy mąż z tych co to mu się robota w rękach pali :blink: Masz tam cyrk.
Nam z dwójek jakoś mneij wypływalo, ale wtedy i kupsztale były inne, jakby gęstsze. Teraz konsystencja jest constans więc chyba trzeba się przyzwyczaić dopóki dieta się nie rozszerzy.
Do pracy? :szok: Tak szczerze tozazdroszczę, też mi juz to przez głowe przechodziło. Ale najlepiej byłoby wziąć małego pod pachę i z nim do pracy iść. ALbo troszke tu, troszkę tu...ech zeby się tak dało. Tęsknię za ludźmi (bez urazy):rofl2:, za zmiennością, za adrenaliną ale wiem że idąc do pracy tęskniłabym za tym szczerbulcem i "nudą" z nim.

Viki - czyżby nasze dzieci z tego samego dnia 25.05?
 
Ostatnia edycja:
My jesteśmy traz na 3. I też nam górą wylazi. I tez sie zastanawialam co źle robie. Ciasno spięte, miejsce jest a każda kupa wylazi górą. A że zawsze robi jak je, to juz daje mu skończyć butle, potem podnosze zeby odbił no i final taki ze body upierdzielone, przewijak uciapany, matka często ubrudzona też. Czasem uda mu się tez ubrudzic skarpety :) a weź to później dopierz.

My zmieniliśmy na 4, ale dzisiaj i tak bodziaki ubrudzone. Sama nie wiem już co jest. Może nie takie pieluchy, bo używamy Dada, no i przez to coraz poważniej zastanawiam się nad Pampersami albo jakimiś innymi.
 
Ja używam Pampers Premium Care, ale sprawdziłam Activ Baby i jest to samo. Kupię jednak te 4.

Ja podziwiam za decyzję o powrocie do pracy. Ja niby pracowałam sama dla siebie, ale jakoś sobie nie wyobrażam teraz powrotu. Poza tym ja do pracy mam 50 km. A mąż sobie znakomicie bez mojej pomocy daje radę, to mi się nie śpieszy.
Nawet poszłam krok dalej w swoim lenistwie i w poniedziałek przychodzi pani do sprzątania, niech mi doprowadzi trochę ten bajzel do porządku, bo ja już nie wiem od czego zacząć.

Viki opowiadaj.
 
Cześć dziewczyny!

Co do rozmiaru pampersów - u nas cały czas na 2-kach lecimy Dada z biedronki i powiem Wam szczerze, że nie zdarzyło mi się jeszcze żeby coś górą, czy też bokami wylazło. Ogólnie jestem zadowolona. 3ki zacznę kupować pewnie koło połowy września, bo teraz pupcia małego spokojnie wchodzi w te mniejsze.
Póki co uciekam - piekę racuszki :) pyyyyychaaaa ! :)
 
Jak widać po moich suwaczkach jestem mamą prawie 6 letniej Karolci i 3 miesięcznego Adasia (ur. 24 maja). Ponieważ ja pracoholik zmuszona zostałam do siedzenia w domu i radykalnej zmiany miejsca zamieszkania szukam towarzystwa na forum :) Adaś to już klocek, waży 7400 i jest to dla mnie zaskoczenie, ponieważ Karola nigdy nie przekroczyła 3 centyla :) Dwoje dzieci i skrajnie różne :)

Ja używam jedynie pampersów - uważam, ze są naj
 
My na szkole rodzenia kupiliśmy całe pudło 200szt. Pampersów jakoś taniej i tak już zostało. Jeszcze Huggies parę razy użyliśmy i też były niezłe.
 
reklama
Cześć wszystkim i tym "nowym" i tym "starym":-)

U nas pieluchy 3,a kupa wychodzi górą jak mały zrobi podczas karmienia,jak robi kupę na lezaku to zawsze jajeczka zakićkane.-wiec to chyba nie od pieluch zależy.. Nie wiem.

My w środę mieliśmy szczepienia i wczoraj była masakra:gorączka,płacz i straszny
ślinotok.-dziś wszystko minęło;-)

Dokarmienie zalecone przez pediatrę od 5m-ca,wiec póki co (.)(.),a mały waży 6300g i 62,5cm;-)

Miłego dnia mamusie!
 
Do góry