reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2013 :):)

Lumo, czytałam "Boga urojonego" właśnie wtedy, gdy uważałam się za ateistkę. Wtedy też sięgnęłam po Pismo Święte. Zaszokowało mnie wszystko. Przeinaczone w Katechizmie Kościoła przykazania; to, że kościół uznał niedzielę za dzień święty (chociaż jest nim sobota!), uświadomiłam sobie, że w kościele modli się do obrazów, figurek i świętych, mimo wyraźnego zakazu w PŚ... Później doszło do tego zaskoczenie świętowaniem Wniebowstąpienia NMP, o którym nie ma ani słowa w Biblii, plus parę innych rzeczy, jak np. zakaz wznoszena bogatych świątyń. Znam katolików, którzy biegają do kościoła jak koty z pęcherzem, a Pisma Świętego nie mieli w rękach nawet przez sekundę.
 
reklama
Widze ważne teamty poruszone.:D Ja po slubie kościelnym,dla świetego spokoju (eh te babcie,rodzina itd) a nazwiskiem obdarowałam męża! A co!:D

flądra o widze,ze i u ciebie biało do przesady. Hmmm...ja ambitnie z psem wyszłam (mąż w domu nie było kogo zaszczycic tym zadaniem) a ona ani mysli po sniegu chodzic:szok:siadła na schodach obrazona hehehe.... Całe zycie z wariatami;D
 
Dzień dobry.
Dziś piękna pogoda. Już zaliczyliśmy spacerek. Ogromny bałwan stoi przed oknem:)
Noelle mój pies uwielbia śnieg, mógłby cały dzień na zewnątrz siedzieć.
My po ślubie kościelnym i żałuję tylko pieniędzy wydanych w kościele z tej okazji, Zosia jest ochrzczona (co nie znaczy że będzie mogła wybrać sobie czy chce wierzyć czy nie).
Miłej niedzieli
Pozdrawiam
 
minervaa moja z wielka łaska na snieg staje. chyba,ze widzi bałwana-jej zyciowym celem jest zniszczenie wszystkich bałwanów na osiedlu:no: Tobie równiez miłej niedzieli!!

A ja zaopatrzyłam sie w stos ksiązek-skoro juz siedze w domu ,to nadrobie upatrzone pozycje z paru tygodni:D
 
Noelle, dawaj tytuły :D

Ja Wam polecam przeczytać moje "parę słów" o książce, o której ostatnio mówiłam: "Zła matka" - tutaj: Matulu Matulu: Ayelet Waldman "Zła matka"
Wygrałam ją i będę ją chyba sprzedawać, albo zrobię z niej nagrodę w konkursie na blogu, bo nie mam miejsca na półkach, a w domu trzymam tylko te książki, które czytam po kilka razy :)))

Teraz czytam książkę kucharską Gwyneth Paltrow "Córeczka tatusia", którą dostałam do recenzji i "Płetwa rekina i syczuański pieprz", jakąś taką opowieść o kuchni chińskiej. Dziś rano skończyłam fantastyczną powieść "Zanim zasnę" o kobiecie, która codziennie budziła się i nie pamiętała, kim jest - doskonały thriller psychologiczny!!! Polecam ;)

Btw, zła jestem. W. pojechał z tatą na cmentarz, a ja chciałam pójść z psem na plażę. Wyszłam z domu, okazało się, że z drugiej strony bloku zbierają się chmury. Poszłam więc tylko do bankomatu i wróciłam, a teraz znów jest piękne słońce :wściekła/y: Teraz to już nigdzie nie pójdę, bo zaczęłam robić bigos (moja mama zawsze robi na święto zmarłych, a ja tę tradycję przejęłam :D)...
 
Ostatnia edycja:
Ja to zaczytuje sie głównie w kryminałach i fantastyce. Ale innymi dobrymi tez nie gardze;D


Teraz czytam ''Czarownice'' Deborah Harkness - mimo sceptyczne początkowego podejscia,jest nawet nawet -na tyle"nawet" ze nie została rzucona przeze mnie w kąt. Niestety ja nie z tych wytrwałych,jak mnie odrzuca od ksiazki to coz,ksiazka idzie w kąt.

a na polce czekaja:
2 kolejne częsci Deborah Harkness
Najnowsza Deana Koontza "Mroczne popoludnie" -dla mnie na pewno strzał w 10,wszystkie jego ksiazki pochłonęłam na jednym wdechu:happy2:

"Dama w opałach" Karen Doornebos-podobno fajna

"w Milczeniu" Erica Spindler


Wiec humor lepszy,zajecie na 2 tygodnie jest;D


"Zanim zasnę'?Brzmi z Twojego opisu całkiem dobrze. Zapewne zerkne i do niej:D
 
:-) jakbys miala jakis dobry kryminał czy cos obok tego to rzucaj mi tytułami:D Bo ja jak nie mam jakies ksiazki do czytania to czuje ze czegos mi brak:D
 
Zapominajka-nie przejmuj sie.Moze po prostu w szoku sa.Moja mame musialam poinformowac telefonicznie(dzielilo nas 1000km) i nastapila dluuuuga cisza.Nastepnie stwierdzila,ze ja musze wszystko od d...strony(tez nie mielismy slubu a dziecko-o zgrozo-bylo planowane i oczywiscie poinformowalam ja o tym) i oznajmila ze zadzwoni jak dojdzie do siebie.Ton grobowy i rzucenie sluchawka.Zadzwonila dopiero po 48h!Ale juz spokojna i "oswojona" z mysla.Do tej pory sie z tego smiejemy z Szanownym.Tym razem jej reakcja tez nie nalezala do katalogowych:"No wreszcie.To juz najwyzszy czas!" :-D
Czasami ludzie potrzebuja czasu a pozniej i tak sie angazuja i baaardzo ciesza.Wiec nie przejmuj sie.Najwazniejsze,ze Wy sie cieszycie!
 
reklama
Cześć dziewczyny niedzielnie:)
U nas dzień pochmurny, ale jest pełno śniegu takiego mokrego aż buty przemakają, ja osobiście to wolę lekki mrozek a nie taką klapę.
Co do działek to u nas są w cenie ok 100 do 120 zł. a poza miastem to ok 70-80zł. szok skoro pod warszawą są po 120zł. a ja mieszkam w 80tysięcznym mieście w świętokrzyskim. Tak więc mamy jakieś kosmiczne ceny, sami myśleliśmy o kupnie działki i budowie domu ale mogę tylko o tym pomarzyć....:szok:
Co do wolnych związków uważam, że każdy żyje jak chce i nie nam oceniać drugiego człowieka. Grunt to zrozumienie, tolerancja i poszanowanie drugiego człowieka. Sama jestem katoliczką, mam ślub kościelny, chodzę do kościoła co niedziela i tak samo mam zamiar wychować swoje dziecko, ale mam swój rozum i swoje zdanie na wiele tematów związanych z wiarą i kościołem. Nie koniecznie zgadzam się ze wszystkim czego uczyłam się na religii bo też czytałam pismo święte, ale uważam, że po to Bóg obdarzył nas rozumem i wolną wolą aby móc z tego korzystać.
Miłego dnia dla wszystkich życzę :biggrin2:
 
Do góry