reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2013 :):)

Marciosz śliczna ta Twoja sukienka, mi się podobają strasznie te taśmy pod biustem właśnie takiego koloru, ale na mnie jednak właśnie taka muślinowa najbardziej się prezentowała.

Jak tylko będę miała sukienkę napewno wrzucę zdjęcie.
 
reklama
Suknia musi na mnie pasować za 2 miesiące ( ślub 24 listopada ) , nie wiem co zrobię jak mi trochę brzuszek spuchnie:p , ale nie powinien chyba:p
Wiikki czekam na zdjęcia, muślin wygląda elegancko ale i romantycznie, dlatego czuje, że będzie piękna :)
 
A jeszcze coo do wątróbki:

"W dawnych czasach jedzenie wątróbki było przez lekarzy zalecane, szczególnie kobietom w ciąży, gdyż zawiera ona znaczne ilości żelaza (9,5mg na 100g), a wiele kobiet ciężarnych cierpi na niedobory tego składnika mineralnego. Dziś profesjonaliści przekonują, że jest znacznie więcej negatywnych, niż pozytywnych skutków jedzenia tego podrobu.

Normy na witaminę A

Wątróbka zawiera bardzo dużą ilość witaminy A:

- wątroba cielęca - 21926 mikrogramów,

- wątroba wieprzowa - 13000 mikrogramów,

- wątroba wołowa - 14400 mikrogramów,

- wątroba drobiowa - 9304 mikrogramów w 100g produktu.

Obecnie przyjmuje się, że zapotrzebowanie na tę witaminę wynosi 530 mikrogramów (na poziomie średniego zapotrzebowania), a górny tolerowany poziom spożycia (czyli taki, który nie zagraża zdrowiu matki i dziecka) wynosi dla ciężarnych poniżej 18 roku życia 2800 mikrogramów, a powyżej - 3000 mikrogramów, a więc znacznie mniejszy, niż zawiera wątróbka.

Oprócz dużej zawartości witaminy A, w wątrobie zwierząt kumulują się toksyny i metale ciężkie niebezpieczne zarówno dla kobiety, jak i dla dziecka.

Nadmierna podaż witaminy A, szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży, może powodować wady rozwojowe noworodka. Może się także ona przyczynić do wywołania przedwczesnej akcji porodowej i powodować nieprawidłowości oraz trudności przy porodzie.

Czego unikać?

Oprócz samej wątróbki staraj się nie jadać często także pasztetu, kaszanki czy wątrobianki. Rozpuszczalna w tłuszczach witamina A spożyta w nadmiarze kumuluje się bowiem w organizmie. Przyjmowanie preparatów wielowitaminowych czy samej witaminy A w kapsułkach powinno być zawsze konsultowane z lekarzem.
W okresie ciąży unikaj zatem częstego spożywania wątróbki i produktów ją zawierających, aby zapobiec jego nadmiarowi."

źródło: niam.pl

Dla mnie tragedia, bo wątróbka z kaszą gryczaną i kiszonymi ogórkami to moje ulubione danie z kategorii "tanie, proste i szybkie" :(
 
Ostatnia edycja:
Citrus też uważam, że przyprawy to podstawa. Moje ulubione to świeży rozmaryn, tymianek, bazylia i chili :D

Lorelain
śliczny kiciuś ! Ja też mam na stanie dwa kociaki, jeden biały drugi czarny, biały - samotnik, czarny - przylepa, tak jak Twój kotek moje też urządzają spacery po blatach kuchennych zwłaszcza jak są na diecie:p

Wiiki u mnie też jedzenie nie jest już tak atrakcyjne jak kiedyś, a do niedawno twierdziłam, że najwspanialszą czynnością jest jedzenie :)

Nanulinka suknia piękna, zwłaszcza na lato, zwiewna, delikatna... Lekcja jaką wyciągnęłam z oglądania sukien na zdjęciach jest taka, że po pierwsze zupełnie inaczej wyglądają w rzeczywistości, a po drugie inaczej leżą na właściwej osobie niż na chudej i wysokiej modelce. Ja zarzekałam się że nie wybiorę sukienki typu księżniczka, ale po przymierzeniu wielu kupiłam księżniczkę, bo wygląda się w nich bardziej dziewczęco i robią większe wrażenie. Co nie znaczy,że gdybym mogła ubrać dwie to wybrałam jedną ze zwiewnego muślinu i drugą księżniczkę.

To i ja prezentuje swoją
343gcnk.jpg

Wiikii to koniecznie nam tu wrzuć, jestem strasznie ciekawa :tak:

Lorelain nigdy o nich nie słyszałam. Zaraz sobie doczytam.

Marciosz bardzo ładna sukienka. Kiedy ja założysz?

cudna!...świetny wybór sukienki !!!

nanulika - daj znać który to ;-)

citrus - ja bym wątróbki do ust nie wzięła

aniaczek - mój teść dużo grzybków dzisiaj nazbierał, nieskromnie mam nadzieje że się podzieli bo bym chciała coś ususzyć na święta :sorry::sorry::sorry:
 
A ja wlasnie zajadam sie ciepla szarlotka
Przynieslismy cala siate jablek z dzialki, teraz musze co jeszce moge z nich zrobic.
marciosz sukienka bardzo fajna

citrus artykul fajny, mi ostatnio ginekolog powiedziala zebym ograniczyla picie gazowanych slodnich napojow wlasnie ze wzgledu na to ze slodkie i ze wcale nie pomagaja na odwodnienie
 
reklama
Do góry