reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2013 :):)

Dzień dobry :)
Ostatnio tu w ogóle nie zaglądałam, a widzę że rozmawiacie na temat krwi pępowinowej i sama też nie wiedziałam, że to aż tyle kosztuje co mnie trochę zmartwiło, bo my się bardzo poważnie nad tym zastanawialiśmy ponieważ w mojej rodzinie zdarzały się przypadki kiedy ta krew mogła być pomocna i to bardzo.... ale jest to jeszcze sprawa do przemyślenia.

Mnie od paru dni swędzi brzuch, podejrzewam, że to przez to że smaruję się tylko raz dziennie delikatnie, bo mam zakaz głaskania się po brzuchu i trochę się boję mocniej wcierać...
 
reklama
dobry,

ja nie spałam prawie calą noc bo moi wspołlokatorzy urządzili imprezę no a nie chciałam ich upominać bo jeszcze kilka dni i sie wyprowadzamy to wolę w przyjaznej atmosferze.

ALG mi nogi i rece nie puchną ale to całkiem normalne, woda się zatrzymuje w organiźmie stąd ten problem. Nogi staraj się jak siedzisz mieć wyżej, czyli np na jakiej pufie. Można też porobić parę ćwiczeń na piłce jesli taka masz.

Citrus super że już w domku jestes :) bo w domku zawsze najlepiej

Kolorowa jak brzuch swędzi a nie mozesz zbyt smarować kremem to zaraz po prysznicu na mokrą skóre wklep trochę oliwki i później to wytrzyj ręcznikiem praktycznie nie masujesz przy tym brzucha a skóra nawilżona

A macie jakies sposoby, żeby brzuch rósł? ja się trochę zmartwiłam, co sobote jak zaczynam nowy tydzień mierze wymiar brzucha od 4 tygodni miarka ani o cm nie ruszyła w przód. Wydaje mi się, że wizualnie urosł no ale centymetr nie kłamie :/
 
ALG, zerknij sobie w Googlach na puchnięcie kończyn w ciąży. Może Ci się woda zbiera w organizmie?

Dziewczyny, wyobraźcie sobie, że ja w tym zasranym szpitalu przez tydzień schudłam 4 kilo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :szok: :eek: Wcale nie uważam, by to było normalne :confused2:
 
cześć :happy:

Obudziły mnie dziś o 5 śpiewające ptaki. Czy to już wiosna?:biggrin2:

citrus - stresowałaś się no i do tego to obrzydliwe szpitalne żarcie. Nie dziw się, że schudłaś:no:

wiikki - prawdę mówiąc, to ja w ogóle nie przejmuję się wielkością mojego brzucha. Ani raz nie mierzyłam jego wielkości;-)

ALG - ja minimalnie wieczorami puchnę, tzn dłonie i stopy. Z Kubą w ciąży też puchłam, buty musiałam mieć szerokie. Ale to raczej jest normalne w ciąży. No, chyba że masz problemy z ciśnieniem i puchniesz naprawdę bardzo, to chyba warto to skonsultować z lekarzem
 
dzien dobry wszystkim:-)

Kolorowa jesli chodzi o swedzenie to lepiej to sprawdzic.mnie tak swedzial w pierwszej ciazy i mialam podejrzenia holestazy podobno pierwszym objawem tego cholerstwa jest wlasnie swedzenie.u mnie to na szczescie nie bylo to ale w szpitalu wyladowalam od razu na badania.

citrus w szpitalu kazda schudnie samym tym stresem ze sie jest w szpitalu.a dodatkowo te jedzonko w szpitalu takie pyszne ze jak ty chcialas przybrac na wadze:-)

Alg ja nie puchne ale obrzeki to normalne w ciazy woda sie zatrzymuje w organizmie.ale czy sie cos z tym da zrobic to nie wiem najlepiej chyba zapytac lekarza przy najblizszej wizycie.
 
Ostatnia edycja:
czesc dziewczyny,
ja tylko na chwilę.
Citrus dotyczałam ,że w domu jestes. tak bardzo się ciesze. schudłaś 4 tyg w tydz? o matko. na szczęscie jestes już w domu to waldek będzie Ci dogadzał.
nie dotyczam Was dzisiaj ,może jutro wieczorem mi się uda.
mamy ciężkoi, weekendowy zakup głowy plus wizyta u znajomych.

Wiikki przykro mi ,ale nie znam sposób na to że brzuch więcej urósł. szczerze powiem ,że ja się nie mierzyłam i wolę tego nie robić.

miłego dnia
 
dzien dobry
a mnie obudzilo moje dziecko placzace... wolalabym ptaszki uslyszec ale na wiosne u nas nie wyglada...

mi rece i nogi tez troche puchna

co do brzucha to moj olbrzym nawet nie wiem w ktora strone on jeszcze moglby rosnac :-)

a wczoraj na uniwerku dostalam ogolne tematy na egzamin i juz wiem w ktorym kierunku mam sie przygotowac, profesor nawet zaproponowala ze na czas egzaminu uzyczy mojemu m i duiecku swoje biuro i w teakcie egzaminu bede mogla wyjsc na karmienie wiec jestem super szczesliwa

a dzis mam dosyc ciekawy dzien od prawie 3 lat pisze na innym forum obecnie juz tylko prywatnym i tak piszemy tam a dzis jedna z dziewczyn bedzie w hh i mamy sie spotkac po poludniu z dziecmi i juz sie ciesze :-)

k.a.j.a- a co u was? dzieciaczki juz drugi tydzien zaczely jak sobie radzicie?

Framama- dopiero zauwazylam ze juz nie Nikodem tylko Bruno nad suwaczkiem stoi:-) to juz zadecydowane?
 
Witajcie w sobotni poranek!

Nie mogę zdecydować się czy wypić kawkę czy herbatkę, dylematy ciążówki!
Zjadłam owsiankę z suszonymi malinami i żurawiną. W pracy do 13.

Kolorowa mnie brzuch oraz cycorki swędzą już od dłuższego czasu, pewnie skóra się rozciąga, są takie dni, że chodzę i tylko się drapie. Co do holestazy to swędzi w innych miejscach, bodajże zaczyna się od stóp. Leżałam z dziewczyną, która to miała i pamiętam, że w innych miejscach, trzeba byłoby zgooglować.

Citrus 4 kilo? Sporo, będziesz miała mniej do zrzucenia, myślę, że na Mateuszka to jakoś źle nie wpłynęło. Teraz zresztą masz już wszystko pod noskiem, W. już na pewno o to zadba :tak:

Nia fajny profesor, będziesz mogła skupić na egzaminie, bo nie będziesz się martwiła o maluszka, gdyż będzie on tak na prawdę zaraz obok Ciebie.


Wiikki ja podobnie jak Mdła ani razu jeszcze nie mierzyłam obwodu brzuszka, może z ciekawości czas to zrobić ;-)
 
Cześć;
ja dziś zaczynam kolejny dzień walki z kuchnią...

Alg ja mam wrażenie, że cała jestem spuchnięta. A stopy to jakaś masakra :confused2:

Wikkii ja też nie mierzę brzucha. Ale macica rośnie nie tylko do przodu, podchodzi też do góry i w głąb (nie wiem jak to wytłumaczyć), więc nie bierz tych cm jako wyznacznik.
 
reklama
ale mi się noc zaczęła... przysnęłam na filmie, M oglądał do 00:40 i się garmoli do łóżka. pytam"myłeś się?" a on że mu się nie chce! "no idź się umyj..." nie, to będę spał na podłodze! i słuchajcie faktycznie zrobił sobie posłanie i się ułożył a ja aż się rozpłakałam tak mi było smutno... ja tak lubię spać obok niego że o tej 1:00 w nocy poszłabym się myć!!!!! widać faceci nie mają takich potrzeb... a do łóżka brudasa nie wpuszczę jak walczę żeby infekcji nie mieć!!!!!:no:

wikki rozwój ciąży nie zależy od wielkości brzucha!:-) a na pewno nic nie da jedzenie więcej:) wszystko rozchodzi ci się w środku- narządy są spychane w bok i na górę a brzuch wcale nie musi zwiększać centymetrów! jak byłam w szpitalu leżałą dziewczyna w 20tyg ciąży ale za chiny bym nie chciała tak wyglądać- taki brzuch toja miałam w 3 miesiącu chyba, a chudziutka, patyczki takie że nie dziwo że brzuszek taki mały:szok:

kolorowa jak bardzo swędzi że aż nie możesz zapanować warto zrobić te wyniki wątrobowe na cholestazę- pod koniec ciąży takie badziewie lubi się przyczepić jak maluszek na wątrobę naciska i objawia się swędzeniem. w szpitalu dziewczynie właśnie od brzucha się zaczęło, potem ręce:no:

citrus to po porodzie warto na takie łatwe chudnięcie do szpitala się położyć!!!!!!!! :-)A tak serio to teraz zadanie dla W żeby cię uzupełnił teraz tym co najbardziej lubisz!może jakaś WIEPRZOWINKA!!!!:no: moje szpitalne jedzenie było całkiem całkiem!

jak się puchnie i woda się zbiera to na pewno warto więcej pić! z tego to znowu jakieś nadciśnienie albo coś...:crazy:

NIA ja pamiętam jak z córcią studiowałam to na egzamin usypiałam na furcie u pani:) to były czasy...miło że masz taką możliwość!:tak:

INTESYWNE WYMMYŚLANIE IMIENIA U NAS... MARTA ALBO ASIA a jak trafi nie wiadomo jak chłopak- będzie WOJTUŚ:happy:
 
Do góry