reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2013 :):)

Framama straszne przeżycia ma za sobą Twoja koleżanka i się nie dziwię, że to rzutuje na cała klinikę;
Masz rację, każda z nas decyduje za siebie i powinna rodzić w szpitalu czy klinice, do której ma zaufanie, to jest najważniejsze.
 
reklama
Witajcie dziewczyny :) Coraz więcej Majówek to i ja się ujawnię. Wprawdzie terminy mam różne, bo z OM na 4.05, z usg 28.04. Urodzę pewnie jeszcze wcześniej bo będą bliźniaki :)...żeby Kaja nie była osamotniona. Przyjmiecie jeszcze jedną ciążówkę????

Nigdy nie udzielałam się na takich forach więc z góry wybaczcie błędy, bo będę się uczyć...

witaj witaj :)
my tu już wszystkie nakręcone, zobaczysz ile się produkujemy ;))
Gratuluje podwójnej radości i mam nadzieje że twoje maluchy nie będą się tak spieszyły jak kajątka ;)))

co do suwaczka, to wejdź sobie na jakąś stronę z suwaczkami ciążowymi, stwórz własny a potem bbcode który się wygeneruje skopiuj do podkategorii 'sygnatura' i gotowe ;)
no tu masz generatory: http://www.suwaczki.com/
 
Ostatnia edycja:
Ewelinkaam bardzo dobrze ciśnienie podnosi herbata yerba mate. dość droga, ale bardzo zdrowa(na pewno bardziej niż kawa) i zupełnie naturalna! działa w zależności od tego jak dużo jej wsypiesz. no i smaczek mniam.

u nas jest np taki szpital (który z resztą bardzo chwalą), co przyjmuje porody dopiero od 34 tygodnia, żadnych ciąż problemowych, żadnych skrajnych wcześniaków... nic dziwnego że renoma wysoka!! ale myślę że neonatolog w każdym szpitalu jest (może niekoniecznie oddział neonatologiczny),przecież różnie może być i ginekolodzy nie mogą tak ryzykować...

co z cytrynką? odleciała od naz zupełnie po tych halunach??:-):-)
 
witam się z domowego łóżka - najpierw napiszę co u mnie, a potem spróbuję nadrobić wątki, bo od soboty nie wiem, co się działo:sorry:

w pt i sob miałam robioną kolejną serię badań, ale nic specjalistycznego, tylko krew, glukoza i posiew z wymazem
w nd dowiedziałam się od pielęgniarek, że mam infekcję, ale nic więcej nie byłam w stanie z nich wydusić
dopiero wczoraj rano na obchodzie lekarz mi powiedział, co to za infekcja, ale nie zlecił ani żadnych leków, ani badań....no nic zupełnie
więc zrobiłam na tym obchodzie panu doktorowi niezły raban
okazało się, że mam ziarniaki, ale traktują to, jak normalną infekcję i co najwyżej dostanę globulki :angry:
a wiecie, jak to jest dyskutować z lekarzem...jeszcze gorzej wiedzieć coś więcej niż on :szok:
wkurzył się, że coś na nim wymuszam i mam czelność mieć własne zdanie, w dodatku przy wszystkich, na obchodzie :rofl2: no, a gdzie, skoro ja się z łóżka nie ruszam ?...
przed szpitalem miałam robiony wymaz i było OK, jak mnie przyjęli, to też mi robili, przed szyciem i byłam "czysta" , no to gdzie mnie zakazili???
z basenu korzystałam ponad tydzień
no, ale już mam mikroba, dobra trudno najgorsze, że nie chciał mi dać antybiotyku, bo on przecież jest lekarzem ze specjalizacją i wie, że paciorkowce są groźne tylko przy porodzie, więc podadzą mi antybiotyk przed porodem i gitara :szok::wściekła/y:
ale czy ktokolwiek wie, kiedy ja urodzę ? no nie, więc zażądałam antybiotyku już, zwłaszcza, że ja też mam specjalizację, a nawet 3 i u mnie z mikrobiologii klinicznej pan dr miałby pałę !
generalnie już była pyskówka, bo oni swoje, a ja swoje
w dodatku nie chcieli mi zrobić antybiogramu, a ja na penicylinę jestem uczulona i musieliby podać mi coś z makrolidów, a to już przekracza budżet szpitala :crazy:

w zeszłym roku miałam podobną sytuację - w innym szpitalu przy zakładaniu szwu zainfekowali mnie tak, że straciłam w 18tc ciążę bliźniaczą, więc nie zamierzam mieć tego po raz drugi
a paciorkowiec ma możliwość przedostania się przez łożysko i rozpuszczenia pęcherza, co prowadzi i do przedwczesnego porodu i do zakażenia płodu

no i wypisałam się na własne żądanie
dziś rano byłam u mojego doktora, dostałam od razu skierowanie na antybiogram
( 70 zł ) - wynik pewnie do czwartku będzie, bo "na cito", no i wykupię antybiotyk dobrany odpowiednio do szczepów
1 dawka tego rodzaju antybiotyków kosztuje ok 300 zł, potrzebne będą max 3 dawki, więc za 1000zł nie będę ryzykować....


to tyle ode mnie...nie chciałam o tym pisać, ale może komuś ku przestrodze się przyda :sorry:
 
Kartagina dzieki za rade co prawda nie mam w domku tej herbaty ale sie zaopatrze.troszke mi sie podwyzszylo 100/70 i troszke mi lepiej ale za to maly tak buszuje ze czuje jakby mi przez skore zaraz wylazl o i znowu czkawki dostal.wogole to moje dziecko czesto czkawke ma tak 4-5 razy dziennie a od paru dni jak klade sie spac ok 21 to w dole brzucha czuje jak mnie puka:zawstydzona/y:ciekawe czy juz zostanie glowka w dole czy jeszcze sie bedzie obracac w kolko??:-D

Ullana witaj wspolczuje wrazen i nerwow bo napewno byly.swoja droga co za lekarz skoro mimo ze cos sie dzieje nie stosuje leczenia i w dodatku w szitalu wkoncu po to tam bylas zeby cie leczyli,masakra jakas.
 
Ostatnia edycja:
elajar - witaj :) wraz z blizniakami :)
witajcie inne nowe forumowiczki!

ullana - masz jaja :> ale jeśli jestes pewna swojej decyzji - to dobrze.
Ja się na tym nie znam, więc grzecznie siedziałabym i przyjmowala każdą decyzję lekarzy...

ewelinkam - a co zrobilas, ze ci sie podnioslo to cisnienie? :)
 
Ardzesh napilam sie coli ale takiej odgazowanej wyczytalam ze podobno lepiej pomaga niz kawa wkoncu to tez kofeina-wiem ze jest niezdrowa ale pare lykow napewno nie zaszkodzi a przynajmniej pomoglo w moim wypadku.
 
dzień dobry :)

Witajcie nowe majóweczki, rozgośćcie się :)
Framama podziwiam Cię za to szydełkowanie, że masz taką cierpliwość, koniecznie pochwal się efektami jak skończysz.
Nia a Ty uczęszczasz na uniwersytet niemiecki? Jeśli tak to ładnie, że już na tyle język opanowalaś, żeby studiować :)

Ja wczoraj miałam na szkole rodzenia wybory szpitala do rodzenia i teraz już całkiem mam mętlik w głowie, każdy ma swoje plusy i minusy ale trzeba w końcu coś wybrac.

ja juz w pl studiowalam germanistyke, tylko poznalam mojego m i po licencjacie tu wyjechalam :) tak w de studiuje, teraz mam egzaminy konczace, ale pewnie przed porodem nie dam rady ze wszystkim

kora30- a jaki jest okres wylegania sie choroby? twoja corka miala duzo kontaktu z ta kolezanka? o juz doczytalam ze dziewczyny wyslaly informacje na temat tej choroby wiec moze nie bedzie zle

ALG- ja tez zdecydowalam sie na szpital najblizej mnie ale z klinika dla noworodkow, bo u nas nie kazdy szpital taka klinike ma, tak na wszelki wypadek

Zapominajka-
zgadzam sie co do personelu, to niemal najwazniejsze, ja jeszcze patrze na czystosc bo w tym gdzie rodzilam syna nie bardzo mi to odpowiadalo...

Kitka-ja od temp. 38 tez odrazu zbijam, do mnie przemawia fakt ze zbyt wysoka temperatura moze miec wplyw na mozg i wszystkie jego polaczenia... itp zreszta temp u dziecka powyzej 38 stopni powyzej 3 dni uszkadza juz mozg- z tego co sie orientuje, wiec ja wogole mojego syna w ten sposob nie hartuje, tylko czopek lub syrop

Aska- trzymam kciuki za corcie, dacie rade

Elsa; noirel- u mnie w de w zadnym urzedzie itp ciezarne nie maja zadnych ulg... raz mnie starszy pan w kolejce przepuscic chcial ale jego zona zaczela sie z nim o to klocic i powiedzialam mu ze nie chce doprowadzac do kryzysu malzenskiego i poczekam :) tu jakos malo kto reaguje na to czy kobieta w ciazy czy nie, no jedynie moj profesor chyba dal mi bonus ciazowy gdyz na egzamin koncowy kazal zebym sama sobie wybrala 2 tematy i je opracowala i nie bede miala niespodzianki :)

kartagina- to swietnie ze usg dobrze wyszlo, i corcia potwierdzona :) trzymam kciuki za wyniki moczu

rysia- no to kawal chlopa z niego :)

Framama- ja mysle ze w prywatnych klinikach dobrze wyposazonaych poradza sobie ze wszystkim tam przeciez tez pracuja lekarze po studiach z doswiadczeniem a nie studenci... :) napewno bedziesz miala super opieke, u nas tez jest duzo prywatnych klinik i niczym nie odbiegaja od tych panstwowych
a zle czy dobrze to moze byc i tu i tu zalezy od przypadku

ullana- to mialas przejscia, wspolczuje
 
reklama
Czesc laski;)

U mnie tez snieg:wściekła/y:Nie chce go juz!!!! Bo nawet z psem na dwor nie chce mi sie wyjsc;]

Witam nowe majoweczki:-)I kolejne blizniaki;) A jest nas duzo, bo naukowo udowodniono, ze najwiecej dzieci rodzi sie na wiosne (po wakacyjnych szalenstwach:-D)

Kartagina - &&&& za jutrzejsze wyjscie. Ja tez jedna ciaze najprawdopodobniej przez cytomegalie poronilam:no:

Olga
- gratuluje 100;)

Ullana - no to niezle przejscia ... Lekarze chyba nie zdaja sobie sprawy z tego, ze jesli pacjentka ma za soba juz ciazowe problemy, to czasem wie wiecej niz im sie wydaje. Ja czasem potrafilam wyprzedzic myslami mojego gina:-D

Mój młody dzis spokojny poki co;) Posprzatalam sobie chatke, a o 16 mama wpadnie na kawusie;)
 
Do góry