reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2012

współczuję przeżyć i życzę zdrowia dla dzieciaków!

glukoza łatwa do kupienia:) po prostu w aptece mówicie, że chcecie glukozę do krzywej cukrowej (pewnie dadzą 75)- później pielęgniarki odmierzą sobie ile jest na skierowaniu. i faktycznie nie wolno chodzić po wypiciu i trzeba czekać.

dziewczyny, jaki prezent szykujecie na dzień dziadków? myślę i myślę, wymyślić nie mogę. zdjęcie chciałam dać dziadkó z Bartim (i kupić ładną ramkę), ale za bardzo nie mam, a jeśli już to któreś z nich wyszło jak czubek. teraz myślę i rysunku, ale z Bartim to trzeba mieć wyobraźnię, albo wydrukować coś, co on pokoloruje, ale jakieś takie średnio mi się to wydaje.. już nie wiem, a nie chcę końćzyć z kwiatkiem i pomadkami..
 
reklama
Dziewczyny - współczuję tak niemiłych przeżyć, dobrze, że wszystko jest ok.
Ja dzisiaj od rana leże - dokuczają mi straszne bóle stawów, co prawda od jakiegoś czasu, ale to, co się dzieje dzisiaj przebiło wszystko :confused2:. Prawa noga od biodra do kolana boli niemiłosiernie, nie da się ani siedzieć, ani leżeć w żadnej pozycji. Wzięłam apap i czekam na jakieś efekty, oby coś pomogło :no:
Co do skurczy - mam to samo, lekarz kazał brać magnez. z tym, że mnie skurcze łapią stopy :-( Czy Wy też cierpicie na takie bóle kostno - stawowe?
teraz nie mama (jeszcez ale w poprzednich ciążąch miałam. Zwłaszcza biodra mnie bolały i nadgarstki

No ja właśnie niedługo bede musiała iść zrobić ten cukier. A coś mi sie obiło o uszy, żeby samemu glukozę w aptece kupić, wiecie jak to faktycznie wygląda?
lekarz pisżąc skierownaie określa dawkę, zwykle jest to teraz 75 g. Idziesz do apeki, tam ci odmierzają. W domu albo już w laboratorium mieszasz sobie to z wodą (nie pamiętamm ile tej wody), moze być do tego pół cytryny i zabierasz ze sobą do alboratorium. Najpierw pobierają ci cukien na czczo, póxniej wypijasz tą glukozę i siadasz na 2 godziny, a po 2 godzinach od wypicia pobierają drugi raz
 
Jeśli chodzi o apap - mój gin pozwolił go brać, byle nie za dużo i nie za często. Niestety - na ten rodzaj bólu, który mi dziś dokucza jakoś specjalnie nie pomaga :confused2: do tego zaczął mnie boleć brzuch... mam dość dzisiejszego dnia, nie mam nawet siły, żeby wstać i odgrzać sobie obiad, małżonek wróci dopiero wieczorem, więc albo się sturlam z łóżka i jakoś popełzam do kuchni, albo padnę z głodu... :confused2:

kilolek- biodra też mnie bolą, chyba muszę zacząć wierzyć, że to normalne...
 
normalne. stawy się uelastyczniaja i rozchodzą by było nam łatwiej zmieścic dziecko w miednicy a później urodzić ale niestety nasz organizm nie jest tak mądry by pozwolić się rozchodizc tylko wybranym stawom, niestety rozłaża się wszystkie.
Jeszcze sobie przypomnialam, ze palce mnie bardzo bolaly, jak reumatyzm dosłownie
 
Dziś byłam na badaniach krwi i moczu. Miałam też glukozę ;/ 2 godziny siedzenia to nie dla mnie ;/;/
Eh... ale co zrobić.
Wzięłam ze sobą największą cytrynę z domu. Panie przygotowały mi roztwór wielkości kufla do piwa :O:O i mówią że mam to wypić w ciągu pięciu minut :p:p ale nie było złe :D smakowało jak napój który robię zazwyczaj na lato :p tylko trochę słodsze :p:p

Jutro wyniki. Mam nadzieje ze mi hemoglobina nie poleciała za nisko :(:(
 
Z tego co wiem, to w ciąży można brać przeciwbólowe, które są na paracetamolu, czyli wszelkie APAPy i Panadole, chociaż osobiście, chyba od zawsze kupuje po prostu PARACETAMOL. Dawka ta sama, substancja ta sama, a 5zł za 50 tabletek. Tylko dla Rennie żadnego zamiennika na razie nie znalazłam, a jak mnie zgaga czasem dorwie to garściami to jem:angry:
Skierowanie na krzywą cukrzycową już mam, 3 lutego wizyta, mam zrobić jakoś przed wizytą. Szczerze boje się tego badania, bo już samo badanie na czczo, bez czekania dwóch godzin sprawia że mam dzień wyjęty z życia :/

Oj bolą stawy paskudnie :(
 
zaneta u nas dziadkowie co drugi rok dostaja albumy ze zdjeciami obu chłopców - taki mele 40szt. Przez 2 lata akurat sie uzbiera nieco wydarzeń. A co drugi rok rózne gadżety etż ze zdjęciami jak kalendarze, kubki iitp
 
Ja tydzien temu byłam na glukozie i zadna z tych miłych pań nie powiedzial mi ze mam sie nie ruszac wiec poszlam sobie do siostry bo co tu robic te 2 godziny. Jesli chodzi o wynik to cukier mialam nizszy po tych 2 godzinach niz jak przyszłam na pierwsze pobranie.
 
reklama
weszliśmy z Bartim na spryciarzy i wymodziliśmy laurkę:) aż wkleję zdjęcie:)
DSC00331.jpgDSC00333.jpg
 
Do góry