reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2012

Książki to podstawa:) Ja jestem polonistką, więc bez książek nie umiem funkcjonować. Ale przyznam, że ciężko mi się teraz skupić na czytaniu. Czasem nachodzi mnie tyle myśli, że mam trudność, by zabrać się za cokolwiek. Do tej pory przez cały rok z wielką pasją zajmowałam się decoupage. Teraz trochę ograniczyłam to, choć moja gin twierdzi, że te wszystkie preparaty nie powinny szkodzić dziecku. Czasem coś zrobię, ale to co się wiąże z konieczością użycia jakiś specyfików oddaję do wykonania mężowi. Przed wakacjami chodziłam na warsztaty z filcowania i choć nie pociąga mnie to jak decoupage, to chyba teraz zacznę więcej takich rzeczy robić. A poza tym szukam czegoś, co skutecznie odgoni złe myśli...
Karolciu - trochę Ci zazdroszczę, że po kolejnej wizycie będziesz mogła być spokojniejsza. Ja może kiedy dojdę do połowy ciąży to odetchnę z ulgą...Mam nadzieję...
 
reklama
A ja od dziś jestem mamą zupełnie nie pracującą i mam tak już na bardzo długi czas.
Dopóki młody będzie miał orzeczenie o niepełnosprawności ,to ja nie pracuję zawodowo tylko z nim i za to mi będą płacić.:tak:;-):-):-)
W wolnych chwilach jak nic kompletnie nie robię to zasiadam do obrazu i tak mija godzina za godziną i nagle patrzę w okno i ...często już świta.:szok::szok::-D:-D:-D:-D
 
Witajcie poniedziałkowo:)
Mam takie pytanie do dziewczyn, które są na l4? Jak organizujecie sobie czas? Macie jakieś ciekawe zajęcia?
Ja może nie jestem na L4 ale siedze w domkku . Mam z mężem własną firme i nie mam w moim stanie potrzeby jezdzic na firme.
także też szukam sobie wiele zajęc bo boje sie ze od siedzenia zaczne tyć 9 choc waga nic a nic nie poszął w góre).
zapisałam sie przede wszystkim z moim psiakiem do szkoli na tresure i mam zajecie 2 razy w tyg. Chce takze kiedy bede mogla zaczac chodzic na joge. a tak to codziennie robie dlugie spacery w lesie z moimi psiakami , no i co ? non stop sprzątam, czytam ksiażki ,grzebie w ogrodzie itd.:-)
Bo nie iwem dziewczyny jak Wy ale ja spać nie moge, mam problemy z zaśnieciem.
 
As 76 jesli moge sie zapytac to w ktorych tygodniach poronilas?

tez mam problemy z zasnieciem moze dlatego ze caly czas mi po glowie chodzi ze i tym razem sie nie uda
 
Agusia Chodzi o to,ze niektorzy lekarze wkurzaja mnie mowiac,ze do 12tyg nie warto nic robic.Przecie to 3miesiace zycia naszego dziecka i dbania o niego od poczatku.
Robia np.Podstawowe badania krwi-aby zobaczyc czy nie masz problemow z anemia,ktora jest w czy poza ciaza niebezpieczna;czy nie jestes nosicielka wirusow,toksoplazmozy,hiv,rozyczka etc...Mocz,by zobaczyc czy nie ma zadnych bakterii
Do tego badanie grupy krwi i sprawdzenie kompatybilnosci z partnerem.
Jezeli starasz sie o dziecko,lub juz jestes w ciazy to sa podstawowe badania o ktore trzeba zabiegac by miec je zrobione.
Ja np.jestem anemiczka i to w srednim stopniu-dowiedzialam sie,bo zrobilam badania,ktore u nas glosza haslem "odpowiedzialne macierzynstwo",ale zanim zaczelam kuracje,zaszlam w ciaze.Teraz nim widzialam bebe na monitorze juz mialam wyniki badan i moglam je pokazac gin,wiec razem dzialamy by bylo i mnie i "it" dobrze.

Ale przeciez nikogo do tego nie namawiam.Ja mysle w ten sposob,dzialam jak mi podpowiada rozum i serducho.Tylko wymawiam wojne nie odpowiedzianlym lekarzom,ktorzy czasem swoja niewiedza robia nam krzywde.


Pewnie masz rację w tym co mówisz, ale ja ufam swojemu lekarzowi i nie jest laikiem w tym co robi. Za dużo ma pacjentek, żeby popełniać tak podstawowe błędy. Skoro uważa, że 10 tc. jest odpowiedni, żeby zrobić badania to mu wierzę ;-)
 
As super,ze udalo ci sie wszystko zalatwic.
Ja sie pogubilam i faktycznie mam te badania zrobione.Kartka do kartki mi sie przykleila i tak dusza ze mnie,ze nie zauwazylam he he he.Glukoza tez zrobiona.
Sorry Kobiety,ale czasem palne jakas glupote,bo musze tlumaczy na polski,a czasem dla mnie to jest nielogiczne,bo Pl uzywam tylko piszac emaile lub na forum i jak w PL jestem raz na baaardzo dlugi czas ;-)

A no tak i kobietki na l4 ja tez czytam ksiazki,czytalam i w 1ciazy i w miedzyczasie i teraz.Bez nich zyc sie nie da,prawda moliki? ;-)
hahah no widzsz.
Chwila nieuwagi i błędy się pojawiają.
Wiesz co kraj to obyczaj tak jak napisałaś ,ale jak widać badania robią te same .:-D:-D:-D
As 76 jesli moge sie zapytac to w ktorych tygodniach poronilas?

tez mam problemy z zasnieciem moze dlatego ze caly czas mi po glowie chodzi ze i tym razem sie nie uda
Wszystkie ciąże były przed 10 tyg .
pierwsza 9 tyg.
2 -to zabieg przymusowy z racji gnijącej macicy -10/11 tyg.
3- 6 tyg
4 -4-5 tyg ciąża przestała się rozwijać...:sorry::sorry::sorry:

Jak widzisz to dla mnie najgorszy czas teraz,oby do 12 tc to nieco odsapnę.:rofl2::rofl2:
 
czrnula83 , dlaczego tak negatywnie myslisz ? dal swojego malenstwa powinnas byc dobrej mysli., negatywne emocje xle wpływaja na dziecko. Ja tez jestem w podobnej sytuacji ze pierwsza ciąze stracilam, ale mocno wierzę, że tym razem bedzie dobrze.
 
tez byłam dobrej mysli dopoki nie miałam plamien, dostalam plamienia brazowo - czerwonego i jakos teraz mi dobre myslenie zniklo - jakos tak teraz czuje ze bedzie poprostu powtorka z rozrywki
 
Dziewczyny,bedzie dobrze!Musi,ja wiem ze przed nami jeszcze wiele tygodni oczekiwan,ale naprawde musi byc dobrze.
Ja tez sie boje,nie zaprzeczam ze mysle i ze sie martwie,tym bardziej jak slysze i czytam czasem wiadomo o czym i zal mi kobietek,czy je znam czy nie,bo wiem co to moze oznaczac(tak jak i wszystkie babeczki).
Dlatego zrelaksujmy sie i myslmy,ze zle byc nie moze!!!
Przesylam tyle pozytywnych mysli ile tylko moze przeslac serwer ;-)
Gonna by ok Ladies!!!
http://pregnancy.baby-gaga.com/cartoons
 
reklama
zgadzam sie z fiore, musimy myslec pozytywnie, chociaz to nie jest latwe... ja staram sie odganiac wszystkie zle mysli, ktore do mnie docieraja. usmiecham sie wtedy do siebie i mowie: musi byc dobrze :)
 
Do góry