reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2012

Dorci witaj!
Porada-mysl o Was i nie martw sie,czy inni beda cos podejrzewac,czy nie.Zawsze mozesz powiedziec,ze to z innych wzgledow.Wgladu do akt miec nie beda,Ci ktorzy nie musza!
 
reklama
dorci, ja jestem innego zdania, kiedy poroniłam pierwszą ciążę miałam ogromne wsparcie w rodzinie i znajomych, nie załowałam ani przez chwilkę że oni o wszystkim wiedzili. Kiedy zaszłam w drugą ciążę te same osoby również mnie wspierały, wyręczały, pomagały, moja przyjaciółka nawet umyła mi na Wielkanoc okna:) teraz takze wszyscy bliscy wiedzą i także dbają o nas:) dla mnie bardzo wazne jest wsparcie bliskich osob, bez nich nie byłabym sobą.
czarnula, jasne ze Wam sie pokaze, ale to jak juz kupie spodnie ciążowe, poniewaz na nich wlasnie bedzie najlepiej wyglądał. Mężem sie nie przejmuj, potraktuj to jako test dla Waszego malżenstwa. Mój maż np od samego poczatku jak tylko zrobiłam test ciążowy nie namawia mnie na seks, poniewaz pragnie naszego Maleństwa tak samo jak ja. Czasem w nocy czuję jak ręką krązy po moim ciele ale do majtke sie nawet nie zbliza:) a pozniej przytula mój brzuch i spi. jak ma potrzebę to radzimy sobie w inny sposob i nie narzeka:) wczoraj gdy zaczelam plamic spanikował, uspokoił sie dopiero gdy minelo.
 
Majoweczki,znikam co siedzac przed PC,nie zorienotwalam sie ktora to godzina i juz niebawem maz z pracy wroci,a wychodzimy na zakupy,a potem do lekarza.

ps.My zreygnowalismy z "przytulanek",przez cala poprzednia ciaze z koniecznosci-czulam sie zle codziennie he he he...teraz tez na razie w pierwszym sem bez.
 
dorci , as a jeeli można wiedziec to co jest nie tak, że ciąża jest zagrożona juz na samym początku ?
czarnula troche sie dziwię ze Twój maż, chlopak taki niewyrozumiały. Mój tez ma teraz post, a wszystko daltego , że ja sie źle czuje , co to za przyjemnosc jezeli boli mnie żoładek , mam mdłosci itd
 
Witajcie
u mnie spokojnie weekend piękny dzieci bawiły się w ogrodzie a my grillowanie:-) ale mi później było niedobrze hehe
gosia tulę kochana ***
Czesc, podczytuje was od paru tygodniu, a latwo nie jest bo produkujecie wieeeeele stron ;) jakos wczesniej balam sie odezwac. Na dziecko czekalismy bardzo bardzo dlugo. Dzis nasz dziudzius ma 7 tygodni i 5 dni. W czwartek bylismy na usg, mial 12mm i serducho bilo pieknie :) mimo ze nawet zdjecie mamy, to jakos wciaz ciezko mi uwierzyc, choc mdlosci tez falszywe razej nie sa, niesamowita sennosc tez. Od poczatku kontroluje progesteron, bo jego niski pozom byl glownym powodem wieloletniego oczekiwania na maluszka, na biezaco mam dopasowywane dawki.
To tyle na poczatek o mnie, choc jak wspomnialam, kibicuje wam od dawna.
witaj :-)
dolofka, dorci witajcie garuluję nowym mamom:-)
dila tulę i trzymam kciuki
i tak wlasnie zrobie
niech se puszcza fochy ile chce. teraz w dupie to mam i najwazniejsze jest dla mnie dziecko
Grunt to facetów nie żałować:-D:-D:-D trzymam kciuki kochana za ciebie
życzę miłego dnia
 
dorci , as a jeeli można wiedziec to co jest nie tak, że ciąża jest zagrożona juz na samym początku ?
czarnula troche sie dziwię ze Twój maż, chlopak taki niewyrozumiały. Mój tez ma teraz post, a wszystko daltego , że ja sie źle czuje , co to za przyjemnosc jezeli boli mnie żoładek , mam mdłosci itd
Czasami niski progesteron ,zbyt wysoka prolaktyna,podwyższone lub zaniżone TSH ,czasami złe ułożenie,niewydolna szyjka i się skraca ,czasami skurcze macicy ...Trudno powiedzieć ,bo za każdym razem może być inaczej...
Do poronienia dochodzi z bardzo dużej ilości przyczyn ,ale te są najpularniejsze.
W moim przypadku to wcześniejsze poronienia,kilkuletnie leczenie po drugim poronieniu ,Kuba urodzony jako wcześniak z powodu niewydolnej macicy i skurczy przez całą ciążę i nieco inne ułożenie niż zazwyczaj :sorry::sorry:
 
ja nie mam pojęcia co bylo przyczną poronienia, a widze że przyczyn moze byc wiele. Boję sie tylko ze moze to byc genetyczne , bo moja mama poronila wiele razy.
 
Czasami niski progesteron ,zbyt wysoka prolaktyna,podwyższone lub zaniżone TSH ,czasami złe ułożenie,niewydolna szyjka i się skraca ,czasami skurcze macicy ...Trudno powiedzieć ,bo za każdym razem może być inaczej...
Do poronienia dochodzi z bardzo dużej ilości przyczyn ,ale te są najpularniejsze.
W moim przypadku to wcześniejsze poronienia,kilkuletnie leczenie po drugim poronieniu ,Kuba urodzony jako wcześniak z powodu niewydolnej macicy i skurczy przez całą ciążę i nieco inne ułożenie niż zazwyczaj :sorry::sorry:
Co to znaczy za wysoka prolaktyna? Jaki poziom jest już za wysoki???
 
ja nie mam pojęcia co bylo przyczną poronienia, a widze że przyczyn moze byc wiele. Boję sie tylko ze moze to byc genetyczne , bo moja mama poronila wiele razy.
Bądź dobrej myśli.Nic nam innego nie zostaje.
Będzie dobrze.

Co to znaczy za wysoka prolaktyna? Jaki poziom jest już za wysoki???
Z tą prolaktyną to jest różnie i powiem szczerze ,że nawet w necie ciężko coś znaleźć.
Wiem ,że jak oxytocyna przy porodzie nie działa to właśnie podają prolaktynę w kropówkach i akcja bardzo szybko się rozpoczyna.
Miałam tak z Klaudią ,że oxy nie działała ,a prol po ok.20 minutach ,więc wpływ prolaktyny na akcję porodową musi być dość znaczny.
Wysoki poziom prolaktyny powoduje produkcję mleka i wydalenie dziecka z łona matki czyli może być też przyczyną poronienia..:sorry::sorry:

Znalazłam tylko coś takiego,ale tu w sumie niewiele jest napisane...
http://www.prolaktyna.pl/wysoka-prolaktyna-a-ciaza/
 
Ostatnia edycja:
reklama
dolofka, spokojnie:) moja mama takze wiele razy poroniła, ja pierwsza ciaze straciłam ale druga juz donosiłam. moj lekarz twierdzi ze raz na tysiąc przypadków znaczenie maja w tym temacie uwarunkowania genetyczne, wiec jak widzisz nie ma sie czym przejmowac.
annte, ja mam wysoka prolaktyne, ale zarowno lekarz ktory prowadził moja poprzednią ciążę jak i lekarz ktory prowadzi obecną mowili to samo, a mianowicie ze jesli prolaktyna nie jest na tyle wysoka aby uniemozliwic zajscie w ciążę to nie doprowadzi do poronienia. do poronienia mogłaby doprowadzic wysokość prolaktyny jaka wystepuje przy guzie przysadki mozgowej gdyby podskoczyla nagle juz po zapłodnieniu.
 
Do góry