reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2012

reklama
Witajcie.
Biedny moj kochany M,dzis mial na b.rano do pracy,wczoraj zmeczony strasznie byl,a V budzila sie w nocy...chyba po wrazeniach dnia wczorajszego,a ja...spalam sobie smacznie(przespalam 11h!-juz nie pamietam takich dlugich sennych nocy).Za to wczoraj nie moglam strawic lekkiej kolacji,nie mowiac o zaparciu.Na szczescie wypilam litr zielonej herbaty z cytryna i sie ruszylo-uff...jaka ulga.Od dzis zaczynam akcje "Zmuszam sie do zdrowego jedzenia i jem,Dosc slodyczy".Na razie przybylo mi moze z 0,5kg,z czego sie ciesze bo w pierwszej ciazy zgubilam kg,a nic nie przytylam(ale bylam i okraglutka przed ciaza,a malenka rosla zdrowa wiec sie nie martwilam za bardzo).
A skoro mowa,o zdrowym jedzeniu...ide zjesc sniadanie ;-)
 
she_84 klucia to normalna sprawa,jezeli jednak bedzie Cie tak bolalo ze bedziesz sie zginala w pol,to natychmiast lec do lekarza lub na i.p.
 
SHE - zazdroszczę:) my jeszcze czekamy z nowiną. Najpierw chciałam się upewnić, później sprawdzić, czy serduszko bije, ale im dłużej czekam, tym bardziej się boję. Niby większość nas "namawiała", mówili, że jak nie teraz, to kiedy, że byłoby "fajnie", ale cóż.. strach mi został z poprzedniego razu.. (miałam 19lat i nie chcieliśmy brać ślubu - cała rodzina była śmiertelnie obrażona, że dziecko będzie nieślubne).

miłego dnia Kochane Majóweczki:*
 
witaj Agussia ja w tym tygodniu ide do lekarza na badanie a przed musze zrobic wyniki moczu krwi grupe krwi itd juz sie nie moge doczekac kiedy zobacze znowu swoje maleństwo;-)

A w którym tygodniu jesteś?? Mi lekarz powiedział, że założy mi kartę ciąży przy następnej wizycie czyli będzie to 10 tydzień i któryś tam dzień i wtedy pewnie dopiero zleci mi jakieś badania. Niestety do 12 tygodnia jest ryzyko poronienia i nie ma sensu od razu wszystkich badań robić tym bardziej jeśli chodzi się prywatnie i płaci.

Ale trzeba myśleć pozytywnie, że wszystko jest dobrze i dzidzia rośnie zdrowo. I tego Wam życzę wszystkie majóweczki :-)
 
No wlasnie zapomnialam napisac.My nowina sie podzielilismy odrazu z caly swiatem,za pierwszym i drugim razem:tak:,ale wszystko jest zalezne od tego w jakiej sytacji sie znajdujecie.
U nas zaczely latac glupie odzywki,np."a co w domu tv nie macie",albo "to za wczesnie,za mala roznica/2lata/)-nie mowiac o innych bardziej "brutalnych" i to od osob ktore maja ponad 30/40lat i zyja w domu z rodzicami,wiec sie nimi nie przejmuje;-)

Agusia co za glupoty Ci powiedzieli?Ja juz mialam badania,ktore sa podstawowe i trzeba robic je natychmiast jak sie dowiedzialo o poczeciu!
 
she_84 klucia to normalna sprawa,jezeli jednak bedzie Cie tak bolalo ze bedziesz sie zginala w pol,to natychmiast lec do lekarza lub na i.p.

fiore, tak zle nie jest na szczescie... ale bede szla na badania w tym tygodniu, to podpytam lekarza.
tak wogole to najlepiej sie czuje jak leze w lozeczku :) od piatku bylo tak fajnie - moglam sobie spac ile chcialam i ile chcialam zostac w lozeczku :) i tez zdarza mi sie spac po 10-11 godzin. a dzis, niestety znow do pracy...
 
No wlasnie zapomnialam napisac.My nowina sie podzielilismy odrazu z caly swiatem,za pierwszym i drugim razem:tak:,ale wszystko jest zalezne od tego w jakiej sytacji sie znajdujecie.
U nas zaczely latac glupie odzywki,np."a co w domu tv nie macie",albo "to za wczesnie,za mala roznica/2lata/)-nie mowiac o innych bardziej "brutalnych" i to od osob ktore maja ponad 30/40lat i zyja w domu z rodzicami,wiec sie nimi nie przejmuje;-)

Agusia co za glupoty Ci powiedzieli?Ja juz mialam badania,ktore sa podstawowe i trzeba robic je natychmiast jak sie dowiedzialo o poczeciu!

Na podstawie USG lekarz stwierdzil, ze jestem w ciazy, a jeszcze nie zlecil zadnych badan z krwi. A jakie Ty miałaś badania, które są takie strasznie potrzebne, że trzeba je zrobić zanim tak na prawdę zarodek się dobrze pokaże??
 
Agusia Chodzi o to,ze niektorzy lekarze wkurzaja mnie mowiac,ze do 12tyg nie warto nic robic.Przecie to 3miesiace zycia naszego dziecka i dbania o niego od poczatku.
Robia np.Podstawowe badania krwi-aby zobaczyc czy nie masz problemow z anemia,ktora jest w czy poza ciaza niebezpieczna;czy nie jestes nosicielka wirusow,toksoplazmozy,hiv,rozyczka etc...Mocz,by zobaczyc czy nie ma zadnych bakterii
Do tego badanie grupy krwi i sprawdzenie kompatybilnosci z partnerem.
Jezeli starasz sie o dziecko,lub juz jestes w ciazy to sa podstawowe badania o ktore trzeba zabiegac by miec je zrobione.
Ja np.jestem anemiczka i to w srednim stopniu-dowiedzialam sie,bo zrobilam badania,ktore u nas glosza haslem "odpowiedzialne macierzynstwo",ale zanim zaczelam kuracje,zaszlam w ciaze.Teraz nim widzialam bebe na monitorze juz mialam wyniki badan i moglam je pokazac gin,wiec razem dzialamy by bylo i mnie i "it" dobrze.

Ale przeciez nikogo do tego nie namawiam.Ja mysle w ten sposob,dzialam jak mi podpowiada rozum i serducho.Tylko wymawiam wojne nie odpowiedzianlym lekarzom,ktorzy czasem swoja niewiedza robia nam krzywde.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Agusia Chodzi o to,ze niektorzy lekarze wkurzaja mnie mowiac,ze do 12tyg nie warto nic robic.Przecie to 3miesiace zycia naszego dziecka i dbania o niego od poczatku.
Robia np.Podstawowe badania krwi-aby zobaczyc czy nie masz problemow z anemia,ktora jest w czy poza ciaza niebezpieczna;czy nie jestes nosicielka wirusow,toksoplazmozy,hiv,rozyczka etc...Mocz,by zobaczyc czy nie ma zadnych bakterii
Do tego badanie grupy krwi i sprawdzenie kompatybilnosci z partnerem.
Jezeli starasz sie o dziecko,lub juz jestes w ciazy to sa podstawowe badania o ktore trzeba zabiegac by miec je zrobione.
Ja np.jestem anemiczka i to w srednim stopniu-dowiedzialam sie,bo zrobilam badania,ktore u nas glosza haslem "odpowiedzialne macierzynstwo",ale zanim zaczelam kuracje,zaszlam w ciaze.Teraz nim widzialam bebe na monitorze juz mialam wyniki badan i moglam je pokazac gin,wiec razem dzialamy by bylo i mnie i "it" dobrze.

Ale przeciez nikogo do tego nie namawiam.Ja mysle w ten sposob,dzialam jak mi podpowiada rozum i serducho.Tylko wymawiam wojne nie odpowiedzianlym lekarzom,ktorzy czasem swoja niewiedza robia nam krzywde.
bez przesady...
Potwierdzam ,że potrzebna jest morfologia ogólna i badanie moczu ,TSH oraz grupa krwi.
Tyle wymagane powinno być na 2 wizytę.
Wirusówek ja też jeszcze nie robiłam ,bo na tak wczesnym etapie ciąży i tak nic z tym zrobić się nie da...
Lekarz mi mówił za każdym razem jeśli dziecko będzie się prawidłowo rozwijało od wizyty do wizyty to robimy wirusówki i resztę.
Na jutro mam zlecone WR i glukozę na czczo i to na tyle.
Reszta na potem ...
Ja sama z własnej woli zrobiłam na 1 wizytę poziom hormonów Progesteron i prolaktynę i oczywiście beta HCG.

Witam się poniedziałkowo .
Wybieram się do opieki społecznej .Jak ja tego nie lubię...
Tam cokolwiek załatwić to.....:sorry::sorry::sorry::sorry:
 
Do góry