reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2012

Jeśli Ci chodzi o gaziki Leko to one są właśnie nasączone 70% spirytusem.
tych gazików używałam przy Kubusiu ,ale teraz wybrałam Octenisept ,bo tak mocno nie wysusza skóry w okolicy pępuszka i ma szersze spektrum działania.;-)

As Leko nie zawieraja spirytusu:no:tylko 70 % alkohol propylowy o ile dobrze pamietam a to nie to samo:sorry2:
Przy 1 dziecku ich niestety uzywalam ale byly za sztywne i nie docieraly wszedzie, teraz tez mam ale stawiam na spirytus jednak:tak:Takze nie sa to zamienniki niestety;-)
 
reklama
As Leko nie zawieraja spirytusu:no:tylko 70 % alkohol propylowy o ile dobrze pamietam a to nie to samo:sorry2:
Przy 1 dziecku ich niestety uzywalam ale byly za sztywne i nie docieraly wszedzie, teraz tez mam ale stawiam na spirytus jednak:tak:Takze nie sa to zamienniki niestety;-)
karolki dla mnie alkohol to alkohol 70% to spirytus już ,a jaki składnik to mało mnie to obchodzi ;-):-D:-D:-D
Działanie ma podobne
Ja leko używałam jak Kuba był mały na zdarte kolana hihihih.
Do pępuszka wtedy był tylko rozcieńczany spirytus i nic więcej ....
Teraz stawiam na Octenisept.
U mnie mały jest bez recepty ,a na duży chcą już receptę :tak:
Duży jest zdecydowanie za duży na takie potrzeby :-D:-D:-D:-D
 
Maly bez recepty a duzy....no coz, jest naprawde wielki i rzadko sie sprzedaje,kto by litrowa butla lał do pepka:-D:-D:-Dpoza tym nie ma pompki:tak:i jest uzywany głównie na oddziałach szpitalnych;-)ale raz chyba sprzedawałam i byl bez rp:tak:
As no dla mnie jest roznica:-Dbo to chemicznie 2 rozne skladniki:-Dno ale mi takie rzeczy latami do łepetyny wkładali na studiach to ja pomylic nie moge:-Da raczej nie powinnam:szok:
 
Maly bez recepty a duzy....no coz, jest naprawde wielki i rzadko sie sprzedaje,kto by litrowa butla lał do pepka:-D:-D:-Dpoza tym nie ma pompki:tak:i jest uzywany głównie na oddziałach szpitalnych;-)ale raz chyba sprzedawałam i byl bez rp:tak:
As no dla mnie jest roznica:-Dbo to chemicznie 2 rozne skladniki:-Dno ale mi takie rzeczy latami do łepetyny wkładali na studiach to ja pomylic nie moge:-Da raczej nie powinnam:szok:
Z rozmiaram iopakowań Octeniseptu jestem na bieżąco ,bo teściowa kupuje je non stop na tą dziurę w nodze .
Mały bez recepty on ma chyba 50 ml ,a śedni ma 250 ml i jest z atomizerem jeszcze ,a ten największy ma 1000 ml i ten jest bez atomizera.;-):-):-)
 
o to ja się musze u mnie o ten octenisept dowiedziec. A ile ot mniej więcej kosztuje?
Ja kupialm tez kilka gazików ze spirytusem ale nie leko tylko hartmana - są miękkie, dobrze nasączone ale za to malusieńkie
 
Jakos nie wyraznie mi cale popoludnie-cisnienie bardzo niskie+wymioty...i humor tez mi znajomi troche zepsuli(olewajac urodziny naszej corci)ale niewazne.Zycie nauczylo mnie,ze jak chcesz na kogos liczyc to liczysz na siebie i na najblizsza rodzine.Do jutra mi przejdzie,moze ;-)
Piszecie o apteczkowych sprawach,ja mam niewiele w domu.S kupi juz po porodzie,co bedzie potrzebne,zanim wyjdziemy ze szpitala.
Tyle doczytalam(weszlam sprawdzic,czy wiekszosc daje znak co u nich i dobre sygnaly;-)) .Dobranoc!!!
 
Ja znowu w pracy... Jestem potwornie zmeczona. A jutro juz poniedzialek i kolejny tydzien z fura roboty w pracy. Po tym tygodniu bedzie znowu luzniej. Takie ekstrema ostatnio - albo nuda i trzeba na sile znajdowac zajecie, bo przeciez nie nie robic sie nie da, a i nie zbyt powinno... albo znowu praca na obrotach maksymalnych przez iles dni z rzedu. W takich momentach mam ochote powiedziec, ze ide do domu i juz nie przyjde, no moze za poltora roku :p Niestety nie ma lekko.

Spijcie dobrze.
 
Witam sie niedzielnie :-)

Dzisiaj o 2.30 w nocy moja przyjaciolka przysłala mi zdjecie swojej córci ktora urodzila 2 godz wczesniej :-D normalnie tak czekalam kiedy w koncu urodzi bo juz tydz przenosila i nareszcie :-) az spac z tego wszystkiego nie mogłam tak sie ucieszylam i w ogole. zasnełam dopiero ok 4 :-D:rofl2: a co to bedzie jak ja swoje urodze :eek::-D takze dzisiaj pedze na szybkie odwiedziny do szpitala mała zobaczyc i chwile pogadac :-) ale sie ciesze :-)

a tak ogolnie to o dziwo nie czuje sie zmeczona :sorry:... jeszcze.... ciekawe co bedzie pozniej bo jednak troche nocki zarwane miałam :tak:

To dziewczynki zycze miłej i bez bólowej niedzieli:tak:
 
reklama
przyznam, że poczułam lekkie przerażenie. położna w szpitalu i ta odwiedzająca w domu "polecały" zwykły ze sklepu, ale jestem niemal pewna, że był 70%. te leko wydają się "mało operacyjne" - dotrą wszędzie ?

Mogę napisać, co kupiliśmy w aptece, ale uprzedzam, że moja lista jest dość krótka - nie należę do ludzi kupujących pół apteki, "bo może się przydać" - tylko rzeczy niezbędne, których użycia jestem pewna, reszta kiedy będzie potrzebna.

nuta - wiem dobrze jaki to ból być od kogoś zależnym, ludzie wymagają, że skoro pomogą, to wszystko ma być "jak ja chcę" i "jak mi się podoba". gdzie, choćby tolerancja?
my też wyremontowaliśmy całą górę, bo były gołe białe lub różowe ściany. żal mi tych pieniędzy i pracy, ale trudno. jakoś żyć musieliśmy (już 4lata w kwietniu) i żyć musimy (jakieś 3lata). trudno. przyznam, że teraz kupujemy tylko rzeczy, które możemy ze sobą zabrać i np nastawiamy się na meble salonowe pod kątem salonu w naszym domu.
pod kątem pomagania wygrywają moi teściowie, ale tylko dlatego, że mają takie warunki (pieniądze, praca na zmiany jeśli chodzi o zajęcie się Bartim, auta, itp) - okupujemy to wtrącaniem się i rządzeniem na każdym kroku. natomiast moi rodzice nie wtrącają się, ale mogę powiedzieć, że nie interesują się nami w ogóle. nie wiem co gorsze.
zazdroszczę Ci rodziców:) oby żyli jak najdłużej:)

&& i miłego dnia
 
Do góry