reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2012

wiem, tez na to liczę ;-) ale niestety wykąpałam sie i bez zmian. Może zjadlam cos pryskanego... na razie nie ma co panikowac, swędzi mnie raptem może godzinę.Lekko zaczerwienione mam ciało. Generalnie wygląda na uczulenie od-lekowe ale nic nie biore na wlasną rękę a to co borę to juz wiele dni. No nic, zobacymy jutro
 
reklama
dusia powodzenia!
A ja jakiejs swędziawki dostałam, na cąłym ciele. No normanie poczytac nie mogę, bo cąly czas się chorcuję. Idę pod prysznic, bo cos mnie trafi zaraz
oj to nie fajnie przy Twoim ciśnieniu ...:baffled::baffled:

Kilolek - swędzenie na całym ciele w ciąży to nie jest dobra sprawa, ktoś tu o tym pisał już. Głupio zabrzmi, ale oby to od brudu było:)
To ja pisałam ...:baffled::baffled::baffled:

wiem, tez na to liczę ;-) ale niestety wykąpałam sie i bez zmian. Może zjadlam cos pryskanego... na razie nie ma co panikowac, swędzi mnie raptem może godzinę.Lekko zaczerwienione mam ciało. Generalnie wygląda na uczulenie od-lekowe ale nic nie biore na wlasną rękę a to co borę to juz wiele dni. No nic, zobacymy jutro
Kochana przy nadciśnieniu swędzenie to niedobrze wróży zwłaszcza całego ciała.
To może być początek cholestazy ...
Jak masz wapno to ze 2 rozpuść i wypij.
Jak uczulenie od czego to do jutra powinno minąc .
Jak nie minie do jutra to biegiem do gina i rób badanie moczu na obecność białka ...
Trzymaj się ..;-):-):-)
 
Pare stron temu na watku zakupowym wyszedl temat karmienia/brodawek/nakladek. W sobote mielismy zajecia w szkole rodzenia na temat pielegnacji noworodkow, z czego polowa byla o karmieniu. Babka mowila o roznych brodawkach i trudnosciach z karmieniem. Goraco polecala, by juz teraz skontaktowac sie z doradca laktacyjnym albo polozna doswiadczona w tej kwestii i skonsultowac, czy wszystko wyglada jak trzeba. Jesli brodawki sa zbyt male/wklesle to mozna w czasie ciazy przez odpowiednie nakladki je nieco udoskonalic i jak dziecko sie urodzi, to juz beda wystarczajaco dobry ksztalt do latwiejszego karmienia maluszka. Zaoszczedza to wielu stresow i dziecku i matce, no i bolu takze.

Ja w porzedniadnia noc mialam napad swedzawki. Ale jak to Flaurka zgrabnie ujela .... z brudu :p Wieczorem bylismy nad morzem, bylam juz taka zmeczona, ze na chwileczke (akurat!) sie polozylam i zasnelam jak kamien, obudzilam sie w nocy na siusiu i juz pod prysznic nie szlam, ale ok. 4 rano zaczelo mnie wszystko swedziec! W dodatku jakis komar latal i dziad mnie ugryzl na plecach.
Po prysznicu wszystkie dolegliwosci oprocz ugryzienia zniknely :) Czego zycze i wam wszystkim ;)
 
Ja tylko wpadłam powiedzieć dobranoc. Dziś cały dzień w pracy,jutro tez pracuję więc zmykam spać bo już późno. Mało mam czasu na bb w dni pracujące-dobrze,ze to tylko 2 dni w tygodniu :)
Dobranoc.
 
carmella ja podobnie jak Ty boję się tych poranionych brodawek :-( kupię te nakładki, majątek nie kosztują a w razie czego wolę je mieć przy sobie bo nie mam pojęcia jak to będzie i czego się spodziewać w końcu to pierwsze dziecko.

Słodkich snów majówki a Tobie Wikasik miłego dnia życzę:tak:
 
to np jak mojego wyślę po to do apteki to ma spytać o silikonowe nakładki na sutki? są jakieś rodzaje czy coś? mój instynkt i intuicja podpowiadają mi przedwczesny poród:/ na dodatek mam od jakis 2-3 godzin dość silne skurcze, nawet z 2 razy krzyknęłam :/ i troche zbyt często są:/ mam nadzieję, że jeszcze z 9 tygodni przetrzymam

edit: chyba pojadę do szpitala:/ mam około 5 takich dość mocnych skurczy na godzinę a miedzy nimi kilka lżejszych + twardnienie brzucha:/ jak będę lub nie będę jechać to napiszę, poczekam jeszcze trochę...

edit: założyłam zimną maskę żelową na twarz i od razu ból głowy przeszedł, może te skurcze to ze stresu i te z przejdą..

edit3: dzwoniłam na izbę przyjęć, powiedziała, że jak nie przejdą mam przyjechać. wiem , że to dziwnie zabrzmi ale po założeniu takiej relaksującej maski jakby przechodzą i są słabsze:) może zostanę w domu

edit4: chyba wszystko przeszło, idę spać:)
 
Ostatnia edycja:
Witam majóweczki

Ja znowu zacznę od użalania się nad sobą ale to już druga nieprzespana przeze mnie noc z powodu bólu zęba. Ale jest światełko w tunelu- udało mi się umówić na 12:30 więc teraz tylko dotrwać do południa. Czuję się koszmarnie.
Życzę wam miłego dzionka i trzymam kciuki za potrzebujące
 
reklama
ja chyba tez zakupie juz do szpitala te osłonki, wole miec w razie poranienia brodawek i bolu, bo nie chcialabym sie zrazic do karmienia bo planuje przystawiac dziecko tylko do piersi i karmic jak najduzej sie da. Zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie:-) jestem pozytywnie nasawiona. Na poczatku bede probowac bez osłonek bo wydaje mi sie ze sutek jest odpowiednio sterczacy ale wole miec przy sobie bo maz mi nie kupi tego:-D
 
Do góry