reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2012

kugela ja w swoim aucie nie mam żadnego zapachu a on do swojego zawsze coś kupi bo ma jakąś głupią manie a ja jak muszę jechać jego to zawsze to wywalam a ostatnio już dawno jego nie jeździłam wiec on w tym czasie to paskudztwo kupił.A co do pracy to lepiej gratulować że wrócił bo w Niemczech w tej firmie na zimę zawsze mają przestój więc lepiej że mógł do starej na razie wrócić bo nie siedzi tak to w domu no i zarabia a tak to byśmy tylko wydawali a nic by nie przybywało bo jeszcze nie wie kiedy wróci do Niemiec bo dzwonił i niby pracy już jest dużo ale na razie części brak.
 
Ostatnia edycja:
reklama
pieszczoszka, ona ma w kotlowni cieplej niz w domku, a przeze mnie jest wytulana kilka razy dziennie :) no ja moze nie znam sie bardzo na zwierzaczkach ale mysle ze jest jej tam naprawde dobrze. chociaz ja zawsze chcialam miec pieska w domu...
wiem, kugela, ze bylabys nieustepliwa...
anik., mialam Ci odpisac ale zapomnialam :) teraz mi sie przypomnialo i pisze ze moj tez mniej sika :) mimo tego ze teraz je sporo w nocy to pamietam jakie bylo ktoregos ranka moje zdziwnienie jak zmienialam pampersa a on leciutki jak piorko. przewaznie przebieralam go w nocy a jak tego nie zrobilam to rano pieluszka wazyla z 10kilo ;) i nie pamietam kiedy mi przesikal w nocy a wczesniej zdarzalo sie nie raz
 
9 cio miesieczni juz zaczynaja swietowac wiec i od nas wszystkiego naj naj.
Na moje oko to tez Laura na wysoka wyglada...moze dla tego ze jest chudziutka.Moja klucha ma 77 cm ale to z genow wynika bo ja mam 172 a moj luby 196 tak wiec spodziewamy sie malej modeliny....oby Colinka nigdy nie przegonila bo bedzie glupio trzeba mu cos wcisnac ze po dziadkach...
Kugela ty czarownico...wstaje dzisiaj rano a tu policzek jak u Goloty...mom juz pelne gacie ze moze nie da sie uratowac tego mojego kla.
Co do sikania to moja mala preferuje nocna pore...w dzien moze w jednym pampku przebiegac no chyba ze grubsza sprawa sie zdazy...Rano poelucha sama spada z pupy a czasami tak jak dzisiaj przesikala pieluche ,body,spiwor,koldre na ktorej spi i do pszescieradla dolecialo.W nocy wypija 2x180 za zwyczaj a czasami 3x 180 i efekt zalania terenu murowany.
 
Pieszczoszka: bo wyglada:) i w ogole jest fajnie rozwinieta :) juz dawno siedzi i raczkuje :) ale ja mysle ze to dobrze :) tylko sie cieszyc ze zdrowo rosnie :) zmierz ja jutro bo ciekawa jestem! Nelka wazy ok 9.5 kg! Tez jest szczupla- rzeczy zakladam juz czasem na 9-12msc ale czesto sa za luzne w pasie! 6-9msc za krotkie na dlugosc! ( tak tu jest taka rozmiarowka) !!
 
100 lat dla Laury i Leo, Hani i Lenki

Ja na roczek nie mam jesczez pomysłu, bo w sumie mamy wszystko a nawet więcej a nasz dom niestety nie jest z gumy ale moze jeszcze na coś wpadnę. Może rowerek

Annte w zeszłym roku na allegro widziałam plozy do wózka, zakładąło sie na koła. ułatwiłoby Ci to kwestię spacerów

Zaneta dokłądnie taki sam plan mam co do prezerwatyw. Ciekawe czy za 10 lat nadal będę tak myślała :-D tylko musze pamiętać by gdzies skitrać kilka potajemnie bo może dla mnie zabraknąć ;-)

Wiecie kogo uważam za wzór idealnego rodzica? Ojca Jima z American Pie. Bardzo chciałabym być takim rodzicem
 
Hej !
As dzięki za odp to tym razem nie zgodzę sie na to ćwiczenie ...:)Jak nosić dziecko by miał prosto trzymał tą główkę ??
She mój tez ma bzika na punkcie aut tym bardziej że jest mechanikiem i po pracy idzie do garażu i go nie ma :(:-(i my też zaczniemy o drugie starać sie w tym czasie bo mały będzie miał rok ...Decyzje o pierwszym podjeliśmy też zaraz po ślubie tylko nam to zajęło 4 mies nim zaszłam w ciążę...Ciekawa jestem jak to będzie z drugim :):-)
Annete u nas też był dziś ksiądz i powiem Ci że pognała bym go bo tylko mi nerwy ruszył :) :-D
wikasik z nami też mały śpi zazwyczaj po północy już go bierzemy do siebie :)
zanetka ja też bym chciała dobrze wychować syna ale często bywa że dzieci to mają gdzieś ale wartości będę wprowadzać takie jak ty dodatkowo od małego będę uczyć go sprzątać za sobą ...
Wszystkie noszenia wg NDT Bobath są prawidłowe ,bo normują napięcie mięśni.Ja preferuję noszenie takie:
Noszenie niemowląt - tych nieco większych - YouTube

noszenie nr 2 boczne z nogą okalającą brzuch i druga noga wyprostowana w pionie



Hej laski!

U nas w sumie nic nowego. Pogoda fatalna - na spacery za ślisko, ledwie sama schodami schodzę z ledwością, a co dopiero wózek z podjazdu sprowadzić

Nadal się zastanawiam, czy mały mi nie sika za mało, ale stwierdziłam, że może teraz dzieci sikają trochę mniej? Tzn. zmiana jest taka, że papsiok po nocy nie zawsze ma wagę średniej cegłówki, czasami wygląda tak, jakby siknął w niego 2-3 razy po prostu.... Ale w nocy nie pije, więc - sama nie wiem. Dużo Wasze dzieciaczki siusiają?
sika róznie raz mniej rz więcej ,ale to normalne już w tym wieku .:tak:

Anik u nas pampek po nocy zawsze pelny
Buziaczki dla kolejnych miesieczniakow!!!!

Mlodemu chyba ida kolejne zabki bo wczoraj zrobil przez dzien 8kup i dzis juz 5 ,do tego stan podgoraczkowy mial, znow mu wyskoczylo uczulenie od sliny tak samo jak ostatnim razem jak wychodzily zabki.

pieszczoszka ja jeszcze nie myslalam jaki prezent na roczek ale moze taki rowerek Smart Trike Recliner 4 in 1 – Top Toy Store in UK & Ireland, Games & Toys Online from Smyths Superstores
Rowerek fajnie wygląda ,ale pedały w przednim kole to nie jest zbyt dobry pomysł :no: ze względu na bioderka .
Ja zamierzam kupić rowerek biegowy i niech mała trenuje równowagę od początku.:tak::tak:

Anik moj tez ostatnio ma suchawe te pieluchy- ale moj tez nie pije az tak strasznie duzo jak twoj- co mnie szczerze mowiac martwi i smuci:-(
Annte bodbudowalas mnie troche piszac ze nie lubisz spac z Nina- juz czulam sie jakims odmiencem bo ja tez nie lubie spac ze swoim synkiem- drzemki i owszem- uwielbiam przy nim sie budzic- ale w nocy nie potrafie swobodnie spac i sie wyspac wiedzac ze musze uwazac bo obok lezy synek:zawstydzona/y:


z nowosci- moj synek siada juz samodzielnie od wczoraj (wreszcie skoncza sie krzyki zeby go posadzic jak sie przewroci na brzuszek ;-)) a od dzisiaj stoi i probuje tego za kazdym razem- stalo sie to jego celem zyciowym:-p lozeczko zostalo obnizone;-) choc w nocy to on jest w spiworku wiec raczej nie przywita nas poranny stojacy synek :-p
Moja mała z nami spała może z 10 razy od urodzenia ,a tak to zawsze w łóżeczku .;-)
Kocham się do niej przytulać ,ale nie wyobrażam sobie spania z dzieckiem .Ze mną śpi mąż i kropka :-D:-D:-D

Dziewczyny pocieszyłyście mnie ;-) właśnie kugela, w sumie ujęłaś to najlepiej - sika nieregularnie, bo zdarza się, że godzinę po przebraniu nadal sucho, a za kolejną godzinę można zabić pieluchą... ;-) No nic, będę sobie spokojnie obserwować. A może nasze dzieci się ukulturalniają i powoli przestawiają na większe sikanie w dzień? A w nocy będzie sucho? ;-)
dokładnie tak powinno być ,ale na to sucho za każdym razem przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać :-D:-D:-D

Moja mała padła dosłownie pół godziny temu .
Nie mam pojęcia co sie z nią dzieje ,ale powoli zaczynam mieć dość .Zaczynamy naukę ssania smoczka ,bo ja już nie wyrabiam z tym moim cycoholikiem.Ciężko jej zrozumieć ,że cycek to do jedzenia ,a nie do spania :baffled::baffled::-p:-p
 
Jeanta a Twoja mi sie wydaje dużo mniejsza:)
ja też zakładam ubranka na 9-12 mies a nawet 12-18 mies(śpiochy)
Co do siedzenia fakt sama siadała jak miała 6 miesięcy więc chyba dość szybko.


Laura spała od 20 do 6:30 ( pobudek 3)

I DZISIEJSZY POMIAR LAURY :szok:
I JESTEM W SZOKU :szok:

ma 82cm i waży równe 10kg
 
Hej dziewczyny. wczoraj do was zaglądałam ale nie bardzo było o czym pisać. Właściwie dalej nie ma ;-)
Unormowało się (mam nadzieję, że nie zapeszę) spanie. mamy 2 karmienia w nocy i spanie do ok. 7. Czasem pośpi pół godzinki dłużej i wtedy tylko przebieranko i lecimy do żłoba.
W pracy nie jest źle, ale od przyszłego poniedziałku będzie kontrola z MOPS-u więc trzeba wszystkie papiery posprawdzać. Niby cały rok mnie w zasadzie nie było a kontrola dotyczy 2012r. ale ze względu na bajzel jaki zostawiła moja zastępczyni trochę roboty mam.
Poza tym nic się u nas nie dzieje. Ulka się rozgadała niesamowicie, momentami paszcza się nie zamyka:-)
 
reklama
No to z Laury kawał babeczki już :-) Aż Gabrysia zmierzę jak wstanie, bo wagi w domu nie mam :-p Ale raczej 10kg przebił już.

A ja mam dylemat. Wczoraj udało mi się go uśpić koło 21 i już spał. Z tym, że obudził mi się o 5 i dopiero chwilę temu zasnął znów. I się zastanawiam czy ja jednak nie wolę go usypiać do północy i przynajmniej sobie pospać... :-p
 
Do góry