reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2012

Super prawidłowa kolejność rozwojowa to siedzenie,pełzanie,raczkowanie a potem stanie.
Oczywiście dzieci często zamieniają sobie te etapy i np:omijają raczkowanie
;-),by do niego powrócić jak już dobrze biegają .
 
reklama
Witam,


my po szczepieniu, info na odpowiednim wątku.


Olisiaa - to mój paznokieć... jest odrobinę lepiej, ale dlatego, że nia zmianę okładałam go maścią ichtiolową, detromycyną i naświetlam Bioptronem. Szału nie ma, ale można już chodzić, bo jeszcze w sobotę na weselu myślałam, że oszaleję :(


annte - przykro mi, że się nie dogadujecie, ale może i u Ciebie po burzy wyjdzie słońce :*


kasiula - dużo nie noszę Krzysia, bo ciężki, ale staram się go brać dość często, choć na chwilkę, pokazać coś, poprzytulać itp. Z tym, że on sporo bawi się sam na macie, czasami w bujaczku, a czasami w łóżeczku. Wszystko zależy od huotku Krzysia tak naprawdę :)


Natalka - ja mojemu na macie rozłożyłam rożek i pieluchę tetrową, jak obrzyga to chociaż rożek :p pytałam lekarki o te ulewania - powiedziała mi to, co Twoja, póki przybiera jest ok, wyrośnie z tego...


As - kochana, proszę Cię, ja czytam, jak Ty stymulujesz małą, to aż się boję o mojego hehe :p


Moje dziecko bardzo chętnie ogląda tv, jak tylko włączę żeby coś obejrzeć, to kinoman nr 1 myk na boczek i kuka ze mną...


dusia - gratulacje :)


W kwestii siadania... oczywiście siada kiedy łapie mnie za rączki, a jeśli chodzi o obkładanie poduszkami - kładę mu jedną pod plecki, kiedy się karmimy, na kanapie, bo coś ostatnio nie chce jeść w bujaczku :( ale po jedzonku mały zaraz zjeżdża do leżenia i tyle jego siadania. Też uważam, że nadmierne parcie na to by dziecko siadało nie ma sensu - po co zrobić mu krzywdę? Sam jeszcze nie siada, więc go do nieczego nie zmuszam.
 
aaa , przypomniałam sobie.
dfziewczyny jak sobie radzicie z odparzoną pupą? ale tak nie bardzo, tylko czerwoną? nie chcę ładować Hani nic mocnego, a że robi mi kupy przez sen, od tygodnia i nie sygnalizuje mnie, że jej nie wygodnie to mamy czerowny tyłek:/ oczywiście w nocy ją pare razy przebieram, ale i tak nie trafiam nigdy na kupę, chyba, że taką leżącą godzinę:/
 
dziec wybudzony ale odlozony a ja niewyspana, bo jakos przez te kilka nocy zle zasypiam :wściekła/y:

Kasiula - ja bym chetnie nosila i przez pol dnia ale moj kregoslup nie daje rady, wiec nosze tyle ile daje, czyli w sumie okolo 2 godzin dziennie, tzn. kilka razy po 10 minut a jak malza nie ma, to w nosidelku na godzinny spacer (wozka sama nie wytacham :no: ) Noszenie to sposob na poznawanie swiata: dziec jezdzi tak na rodzicu z wyciagnieta lapka i dotyka, co tylko moze :-) Ja wogole nie limitue dziecku bliskosci - daje tyle, ile on potrzebuje a ja fizycznie wydole. Wszystkie naczelne i tzw. "prymitywne" plemiona nosza swoje dzieci i cycuja bez limitow, spia z potomstwem i tula tyle, ile moga i mi tez tak podpowiada serce :laugh2:


Dzis moj dziec po raz pierwszy trzymal na raz dwie zabawki i uderzal nimi o siebie :szok::-D Cieszylam sie z widoku jak dzika ale obawiam sie, ze to byl tylko przypadek, bo drugi raz tego poki co nie powtorzyl :sorry2:

Wczoraj Oli byl wzorcowo grzeczny, po raz pierwszy i slyszac jego marudzenie teraz byl to tez raczej wyjatek od reguly :dry: Zawzial sie wczoraj za pelzanie - po doczolganiu sie pol metra (!!!) spal zmaczony dwie godziny i znowu sport, papu, drzemka i tak caly dzien - bylam idealnie odprezona i dumna po takim dniu. Ale dzis najwyrazniej guzik z petelka :baffled:

Cos mialam jeszcze komus napisac ale zapomnialam, moze mnie oswieci jak sie bardziej obudze ;-)
 
Zanetaa - zasypka Alantan (działa cuda!) lub krem p/odparzeniom Johnson. Ponieważ Krzyś dość mocno odparzył się ostatnio w pachwinkach to smarowałam Sudocremem - pięknie zeszło :)
 
anik - podobno dzieci do lat 3 nie powinny ogladac TV (w pozniejszym wieku mozliwe problemy z koncentracja, nadpobudliwoscia itp). Moj tez by sie gapil, gdyby mogl ale nie dajemy :-p


annte - ja tez sie juz nie raz zastanawialam, jak to z Waszym malzenstwem jest, jak Twoj maz ciagle gdzies fruwa, tak, jakby unikal domu :no: Musicie cos z tym zrobic, bo na dluzsza mete to ja to malo optymistycznie widze. &&& aby sie udalo! :-D

Doswidanija, wysiadam, oczy sie kleja, sprobuje sie zdrzemnac...
 
reklama
Do góry