reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2012

ja juz wrocilam od lekarza i pierwsze spotkanie z midwife dopiero mam 18 pazdziernika.
myslalam ze dzisiaj jest to spotkanie ale okazalo sie ze to spotkanie omawiajace ciaze, bylo sporo ciezarowek, rozdali duzo papierkow do wypelnienia i na 18 pazdziernika umowilam sie do midwife, wrrr troche wkurzona jestem bo za pierwszym razem jak byłam w ciąży z Xavierem takich spotkan nie było. no ale coz trzeba czekac to czekam
 
reklama
Witam, strasznie trudno nadążyć z czytaniem na bieżąco:)


Powiedzcie mi jak Wy i Wasi lekarze wyliczacie Tydzień ciąży? Moja gin powiedziała, że jestem teraz w 8 i mam przyjść w 10 na jakieś tam badania, i zapisała mnie na 20.10. Według moich obliczeń (i chyba suwaczka, który mówi 8 tydzień i 3 dzień) jestem teraz w 9 tc. Czy ja to źle odczytuję? Dodam jeszcze, że ostatnia @ 9.08.
 
agushka, objawy masz jak najbardziej normalne, mnie sie takze tylko czka, piersi mnie nie bolą, nie mam mdłosci, z reszta tak było rowniez w poprzedniej ciąży a Stas urodził się cały i zdrowy:) teraz tez lekarz uwaza ze wszystko jest ok, przynajmniej tak było dwa tygodnie temu. stres towarzyszy chyba kazdej ciązy, jest jak najbardziej normalny i dobrze ze jest poniewaz mobilizuje nas do dbania o siebie, oszczednego trybu zycia i odpowiedniej diety:) ciaza to niestety nie dla wszystkich kobiet najpiekniejszy okres w zyciu, ja zaliczma sie do tych dla ktorych jest to trudny i stresujacy czas ale na jego koncu czeka piekna nagroda, w postaci Maluszka przytulonego do naszej piersi:)
przed chwilką chyba 5 raz zrobiłam przegląd ubran po Stasiu:) uwielbiam dotykac te malutkie bodziaczki, spioszki, spodenki, skarpetuszki:)
 
Witajcie majóweczki:)
Tynka - dobrze, że po wizyce ok i możesz być spokojna:)
Agushka - ja Ciebie doskonale rozumiem, bo moja główka też często świruje. Mam za sobą ciężką, nieudaną ciążę i bardzo się boję powtórki. Siedzę w domu na l4, co wcale nie sprzyja niemyśleniu. Póki co zajęłam się czytaniem. Mąż kupił mi ciekawą książkę i wciągnęłam się całkowicie:)
Dorka - fajnie, że masz przynajmniej córeczkę na mniejsze dołowanie się:)
Agasim – ja też musiałam zrezygnować z pracy, mimo że bardzo lubię to, co robię. Jestem nauczycielem i każdego dnia mam wokół siebie mnóstwo ludzi. Teraz ten spokój wokół i towarzystwo samej siebie trochę mnie dobija.

Dziewczyny, na zaparcia dobre jest picie siemienia lnianego. Mi ten sposób poradziły położne w poprzedniej ciąży.
A ja się do tej pory cieszyłam, że nie mam większych mdłości, no to wczoraj się doczekałam. Brrrr... Wszystkie zapachy mnie drażnią, a co dopiero samo jedzenie...
Życzę Wam dobrego piątkowego popołudnia i dużo, dużo spokoju:)
 
Ostatnia edycja:
Flaurka , no oni ak licza, wg obliczen wypada Ci 8 tydzien +3 dni i dla nich jest to 8 tydz , a niektórzy mowia ze zaczał sie 9. Roznie interpretuja.
 
Dla mnie to ma różnicę o tyle, że jak to badanie ma być w 10-tym tygodniu to wolałabym, żeby tak było:) Zwłaszcza, że ja mam/miałam zawsze krótkie cykle - 24-25 dni i owulację ok 7-8 dc, tak więc ciąża jest i tak ciut starsza niż standardowo - co na pierwszym badaniu USG było widac już, bo lekarka sama się zdziwiła, że 15 września było już serducho, a więc w 5 tygodniu według jej liczenia.
 
Hej! Jak często chodzicie na wizytę do gin? bo ja muszę chodzić praktycznie co tydzień, bo ciągle mam jakieś badania krwi do zrobienia. w 6 tyg założyła mi kartę przebiegu ciąży i do tej pory widujemy się co tydzień. na szczęście chodzę do przychodni i nie płacę za wizyty, ani badania, bo w takim tempie to byśmy poszli z torbami
shocked.gif
. co wizytę mam mierzone tętno i wagę, która się jeszcze nie ruszyła do przodu. do tej pory jestem po takich badaniach jak: morfologia krwi, mocz, grupa krwi, odczyn wassermana, miano Ig przeciwtoksoplazmowych IgG, IgM, odczyn coombsa, ostatnio w środę miałam cytologię szyjki macicy, a dziś robiłam nawet badanie na HIV i jakieś Hbs Ag. no myślę, że to lekka przesada, żeby te wszystkie badania w takim krótkim czasie, ale zaufałam mojej gin i mam nadzieję, że wie, co robi. Chociaż badanie na HIV to wydaje mi się lekko przegięte, bo będąc z jednym partnerem nie miałam okazji się zarazić
wink2.gif
.ale wg tej indywidualnej karty ciąży widzę, że morfologia krwi i mocz to chyba będą robione co miesiąc. z niecierpliwością czekam na badanie USG. a jak to u was wygląda?
 
reklama
ja zadnych badan nie mialam robionych jeszcze bo pierwsza wizyte bede miala dopiero w 12 tyg ciazy i wtedy zaczna pobierac krew i sie tym interesowac.
badanie Hiv u mnie tez bedzie i bardzo dobrze. zawsze to czlowiek czuje sie bezpieczniej po takich badaniach.
 
Do góry