reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2012

Dla mnie to ma różnicę o tyle, że jak to badanie ma być w 10-tym tygodniu to wolałabym, żeby tak było:) Zwłaszcza, że ja mam/miałam zawsze krótkie cykle - 24-25 dni i owulację ok 7-8 dc, tak więc ciąża jest i tak ciut starsza niż standardowo - co na pierwszym badaniu USG było widac już, bo lekarka sama się zdziwiła, że 15 września było już serducho, a więc w 5 tygodniu według jej liczenia.

U mnie tak było w poprzedniej ciąży - usg pokazywało na termin 06/11 a w om 21/11. Mały urodził się 04/11 niby w 37 tygodniu ale ważył 3,440 i 57 długości miał więc na wcześniaka nie wyglądał.
Po późniejszych usg jak będą wskazywały "starszą " ciąże lekarz powinien Ci zmienić termin porodu - ważne jest to abyś przypadkiem nie przenosiła za bardzo dzidziusia - ale na początku nie powinno to miec za bardzo znaczenia - zadaj takie pytanie swojemu lekarzowi jak to jest .

pozdrawiam
 
reklama
agasim moim zdaniem to dobrze , że lekarz zleca Ci te wszystkie badania,masz przynajmniej pewność że wszystko jest ok. Ja chodziłam co dwa tygodnie,a z badań mam zrobione tylko morfologię , mocz i grupę krwi. Ja toksoplazmozę muszę pewnie prywatnie zrobić,no chyba że mój nowy ginekolog zleci.
 
Agasim - badań faktycznie masz sporo. Ja mam na razie morfologię i mocz. Grupę krwi już robiłam, ale też by była obowiązkowo. Z wynikami mam się stawić w 10tc. Te inne badania co pisałaś też się robi, ale niektóre można później - każdy lekarz ma chyba swoje przyzwyczajenia.
 
Hej! Jak często chodzicie na wizytę do gin? bo ja muszę chodzić praktycznie co tydzień, bo ciągle mam jakieś badania krwi do zrobienia. w 6 tyg założyła mi kartę przebiegu ciąży i do tej pory widujemy się co tydzień. na szczęście chodzę do przychodni i nie płacę za wizyty, ani badania, bo w takim tempie to byśmy poszli z torbami
shocked.gif
. co wizytę mam mierzone tętno i wagę, która się jeszcze nie ruszyła do przodu. do tej pory jestem po takich badaniach jak: morfologia krwi, mocz, grupa krwi, odczyn wassermana, miano Ig przeciwtoksoplazmowych IgG, IgM, odczyn coombsa, ostatnio w środę miałam cytologię szyjki macicy, a dziś robiłam nawet badanie na HIV i jakieś Hbs Ag. no myślę, że to lekka przesada, żeby te wszystkie badania w takim krótkim czasie, ale zaufałam mojej gin i mam nadzieję, że wie, co robi. Chociaż badanie na HIV to wydaje mi się lekko przegięte, bo będąc z jednym partnerem nie miałam okazji się zarazić
wink2.gif
.ale wg tej indywidualnej karty ciąży widzę, że morfologia krwi i mocz to chyba będą robione co miesiąc. z niecierpliwością czekam na badanie USG. a jak to u was wygląda?
Chodzę co 2 tygodnie na razie ,a jak teraz będzie wszystko oki to zmieni wizyty na co 3-4 tygodnie.
Wszystko będzie zależało od tej następnej wizyty.
Wcale tych badań nie masz tak dużo.:-):-)
Raczej norma.:tak::tak:
Powinnaś zrobić jeszcze na wszystkie wirusówki i glukozę na czczo (cukier) .
Hbs to żółtaczka inaczej ;-);-)
Dobrze jest zrobić test urogin ,ale to trochę kosztuje .Jednak jest najpewniejszy.:tak::tak:
Badanie podstawowe krwi i mocz rzeczywiście robi się co miesiąc.
Po 20 tygodniu jeszcze Cię czeka badanie z obciążeniem glukozą :baffled::baffled::baffled:by wykluczyć cukrzycę ciężarnych.
 
Chodzę co 2 tygodnie na razie ,a jak teraz będzie wszystko oki to zmieni wizyty na co 3-4 tygodnie.
Wszystko będzie zależało od tej następnej wizyty.
Wcale tych badań nie masz tak dużo.:-):-)
Raczej norma.:tak::tak:
Powinnaś zrobić jeszcze na wszystkie wirusówki i glukozę na czczo (cukier) .
Hbs to żółtaczka inaczej ;-);-)
Dobrze jest zrobić test urogin ,ale to trochę kosztuje .Jednak jest najpewniejszy.:tak::tak:
Badanie podstawowe krwi i mocz rzeczywiście robi się co miesiąc.
Po 20 tygodniu jeszcze Cię czeka badanie z obciążeniem glukozą :baffled::baffled::baffled:by wykluczyć cukrzycę ciężarnych.
As, co znaczy "wszystkie wirusówki"? znaczy wir. zapalenie wątroby na przykład? w tej indywid. książeczce ciąży mam jeszcze puste w zakładce "badania serologiczne": miano Ig przeciwróżyczkowych i to, co dziś robiłam HIV i Hbs Ag-( to mówisz, że żółtaczka), reszta wypełniona. no i w "inne badania" brakuje rzeczywiście glukozy na czczo.

Ja się jeszcze zastanawiam nad badaniami prenatalnymi. Któraś z Was miała je robione? Jak to badanie wygląda i w którym tyg?
 
ja juz wrocilam od lekarza i pierwsze spotkanie z midwife dopiero mam 18 pazdziernika.

To dokładnie tak jak ja. Tez 18.10 mam wizyte u położnej a moja pierwsza wizyta wyglądała podobnie jak Twoja. Dostałam książkę i kupę ulotek . A termin na usg już masz? Bo mi na tej pierwszej wizycie już zadzwoniła ustalić ,mam 2.11
 
As, co znaczy "wszystkie wirusówki"? znaczy wir. zapalenie wątroby na przykład? w tej indywid. książeczce ciąży mam jeszcze puste w zakładce "badania serologiczne": miano Ig przeciwróżyczkowych i to, co dziś robiłam HIV i Hbs Ag-( to mówisz, że żółtaczka), reszta wypełniona. no i w "inne badania" brakuje rzeczywiście glukozy na czczo.

Ja się jeszcze zastanawiam nad badaniami prenatalnymi. Któraś z Was miała je robione? Jak to badanie wygląda i w którym tyg?
Wirusówki to toksoplazmoza,Ureaplazma,cytomegalia,różyczka,opryszczka,wirusowe zapalenie wątroby,
test urogin określa wirusy

http://www.nucleagena.pl/oferta/produkty/test_urogin_pronatal.html

Badanie serologiczne to badanie w kierunku Kiły.
O jakie badanie prenatalne pytasz?
Zwykłe USG ? amniopunkcja? PAPP-A?
 
Ostatnia edycja:
Dziweczyna w niemczech takie kompleksowe badania to standard.HIV i tp to normalka...na pierwszym badaniu w ciazy lekarz tak mnie obmacal+ cytologia +wymaz i + Bog wie co! ze az nastepnego dnia trafilam do szpitala poniewaz mialam brazowy sluz.Na szczescie byly to plamienia po cytologii.Cisnienie,wage i mocz tez przy kazdej wizycie plus pobieraja krew chyba co 2ga.Tylko ze u mnie wszystko robi sie w jednym gabinecie i nie musze po jakichs labolatoriach latac wiec jest mi to obojetne oby moj maluszek byl zdrowy no i przy okazji mi sie nie oberwalo w ciazy.Polska jest okropna z tymi skierowaniami!a wiekszosc gabinetow nawet usg niema.
 
To dokładnie tak jak ja. Tez 18.10 mam wizyte u położnej a moja pierwsza wizyta wyglądała podobnie jak Twoja. Dostałam książkę i kupę ulotek . A termin na usg już masz? Bo mi na tej pierwszej wizycie już zadzwoniła ustalić ,mam 2.11

Ja od miesiąca jestem w nowej przychodni i umówili mnie w recepcji od razu do midwife termin mam na 13.10 i mam nadzięję że ustali mi termin usg jak naszybciej
Odebrałam Amelkę w przedszkola i wyobraźcie sobie że się świetnie bawiła jestem dumna z mojej kruszynki:-)
 
reklama
Wirusówki to toksoplazmoza,Ureaplazma,cytomegalia,różyczka,opryszczka,wirusowe zapalenie wątroby,
test urogin określa wirusy

Badanie serologiczne to badanie w kierunku Kiły.
O jakie badanie prenatalne pytasz?
Zwykłe USG ? amniopunkcja? PAPP-A?

Cytomegalię też miałam robioną razem z tokso, ale nie mam wpisane w karcie indyw., więc zapomniałam. w każdym razie wynik był ujemny cokolwiek to znaczy.
Zaskoczyłaś mnie z tymi badaniami prenatalnymi, bo jestem całkowicie zielona w tym temacie. Chodzi mi o badanie, w którym można wykluczyć jakieś wady genetyczne albo np. Down'a. Nie wiem, jakbym się zachowała, gdybym wiedziała, ale chyba wolałabym wiedzieć...
 
Do góry