reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2012

Kochane dzis z Wami nie popisze bo jest u mnie brat z mala dzidzią :-D
Jutro jedziemy do Taty na urodziny i pewnie wrócimy dopiero w niedziele wieczorem. Wiec pewnie zajrzę do Was w poniedzialek ;-)
Ps. tez dostalam skierowanie na wszystkie badania +hiv no i mam zglosić sie na prenatalne miedzy 11-13 tc :tak:

Buziam Was wszystkie:*:*:*
 
reklama
Cytomegalię też miałam robioną razem z tokso, ale nie mam wpisane w karcie indyw., więc zapomniałam. w każdym razie wynik był ujemny cokolwiek to znaczy.
Zaskoczyłaś mnie z tymi badaniami prenatalnymi, bo jestem całkowicie zielona w tym temacie. Chodzi mi o badanie, w którym można wykluczyć jakieś wady genetyczne albo np. Down'a. Nie wiem, jakbym się zachowała, gdybym wiedziała, ale chyba wolałabym wiedzieć...
Obowiązkowe jest USG prenatalne (genetyczne) .Na jego podstawie można wykluczyć część wad genetycznych ,ale nie da się wykluczyć wszystkich.
To badanie robi się między 11 a 14 tyg ciąży.
Jest to normalne USG tylko bardziej opisane i nie jest badaniem inwazyjnym.
Amniopunkcja to badanie ,gdzie pobiera płyn owodniowy przez nakłucie powłok brzusznych i to jest niestety badanie inwazyjne.
Niestety również nie daje gwarancji ,że dziecko na 100% będzie zdrowe .
Testy PAPP-A robi się z krwi .
To badanie przesiewowe ,więc inwazyjne też nie jest.

prawda jest taka ,że nie badań ,które Ci powiedzą ,że Twoje dziecko będzie chore czy nie.
Te badania określają prawdopodobieństwo wystąpienia choroby np :1/300 .
Czyli 1 dziecko na 300 rodzi się z takimi wynikami np : z trisomią czyli zesp.Downa.
Znam wiele dzieci,że badania wyszły dobrze ,a po urodzeniu okazało się ,że jest choroba genetyczna ,której te badania nie wykrywają...
Dlatego moim zdaniem robienie badań po za USG w kierunku genetyki jest bezcelowe.
:baffled::baffled:
 
joasia79 na usg umowi mnie jak przyjde na wizyte 18 paz. akurat wtedy bede w 12 tyg i bedzie musiala przyspieszyc mi usg zebym sie zmiescila w tym przedziale 12-13 tydz. troche sie zdziwilam ze ta wizyta tak wygladala, moim zdaniem beznadziejne to bylo bo tylko stracilam czas, sadzilam ze bede miala normalne spotkanie z mid. a tu taki zonk wrrr no jestem troche zła no ale coż poczekam ...
 
Wiecie co miałam niefajne zdarzenie przed chwilą ,ale fajnie się skończyło.;-)
Siedziałam sobie na łóżku ,a młody bawił się za mną.
W pewnym momencie skoczył mi na plecy aż mnie przygięło :baffled:i krzyknął :
konik mamusia,patataj koniku patataj .:szok::szok:
Tak mnie brzuch zabolał ,że aż sie poryczałam...
Uspokoiłam się i nie wytrzymałam powiedziałam mu o naszym maleństwie.:tak::tak:

Kubuś tylko powiedział SUPER !!!! i zapytał.
Serio mamusiu?
Naprawdę będziemy mieli nowego członka rodziny?
A gdzie jest?

Jak odpowiedziałam,że w brzuszku to położył rękę na brzuchu potrzymał chwilkę i powiedział.
Ale on nie kopie :szok::szok::szok::szok::-D:-D:-D:-D
Dlaczego on nie kopie? :szok::szok::-D:-D:-D
Ale się uśmiałam :-D:-D:-D:-D:-D:-D
 
agasim, uwazam ze badanie na hiv jest potrzebne, poniewaz gdyby "co" to Maleństwo ma ogromną szanse na to by urodzic sie zdrowe, a nigdy nie mamy 100 procent pewności. Bedac w poprzedniej ciąży zakładałam ze nie powinnam miec hiv bo niby skąd ale jak odbierałam wynik to z nerwow byłam zielona...pielegniarka ktora mi ten wynik wydawała śmiała sie ze wszystkie kobiety jak reagują:)
ja biorę kwas foliowy 5mg plus feminatal N
na własnym przykładzie moge Wam powiedziec ze jesli miałabym urodzic chore dziecko to chcialabym o tym jak najszybciej wiedziec, choc i tak nie usunelabym ciazy. Kiedy w 34tc. usłyszałam ze urodzę dziecko z karłowatością uznałam ze skoro Bóg tak chcial to ok, ale musze przez czas do porodu dowiedziec sie jak najwiecej na temat tej choroby aby przygotowac sie na jego narodziny, leczenie, chciałam wiedziec jak pomoc Stasiowi. W poznaniu nikt nie potrafił mi ostatecznie powiedziec czy moje dziecko bedzie chore, kazdy mowił ze najprawdopodobniej...w 37tc. jechałam do genetyka do gdańska aby sie upewnic co nas czeka, wtedy okazało sie ze moje dziecko jest zdrowe. na szczescie poltora tygodnia pozniej urodził sie zdrowy Stas. gdybym urodziła chore dziecko i nie wiedziała o tym wczesniej byłoby to dla mnie bardzo trudne, ja musze miec wszystko z gory zaplanowane. Nie mniej jednak z badan wykonam tylko usg, jesli bedzie ok to nic wiecej robic nie bede.
 
agasim, uwazam ze badanie na hiv jest potrzebne, poniewaz gdyby "co" to Maleństwo ma ogromną szanse na to by urodzic sie zdrowe, a nigdy nie mamy 100 procent pewności. Bedac w poprzedniej ciąży zakładałam ze nie powinnam miec hiv bo niby skąd ale jak odbierałam wynik to z nerwow byłam zielona...pielegniarka ktora mi ten wynik wydawała śmiała sie ze wszystkie kobiety jak reagują:)
ja biorę kwas foliowy 5mg plus feminatal N
na własnym przykładzie moge Wam powiedziec ze jesli miałabym urodzic chore dziecko to chcialabym o tym jak najszybciej wiedziec, choc i tak nie usunelabym ciazy. Kiedy w 34tc. usłyszałam ze urodzę dziecko z karłowatością uznałam ze skoro Bóg tak chcial to ok, ale musze przez czas do porodu dowiedziec sie jak najwiecej na temat tej choroby aby przygotowac sie na jego narodziny, leczenie, chciałam wiedziec jak pomoc Stasiowi. W poznaniu nikt nie potrafił mi ostatecznie powiedziec czy moje dziecko bedzie chore, kazdy mowił ze najprawdopodobniej...w 37tc. jechałam do genetyka do gdańska aby sie upewnic co nas czeka, wtedy okazało sie ze moje dziecko jest zdrowe. na szczescie poltora tygodnia pozniej urodził sie zdrowy Stas. gdybym urodziła chore dziecko i nie wiedziała o tym wczesniej byłoby to dla mnie bardzo trudne, ja musze miec wszystko z gory zaplanowane. Nie mniej jednak z badan wykonam tylko usg, jesli bedzie ok to nic wiecej robic nie bede.
Wiesz wszystko oki ,ale zobacz jak było w moim przypadku.
Kubuś miał być dzieckiem zupełnie zdrowym ,donoszonym ,nic nie zapowiadało,że tak będzie jak będzie...
Ciąża pomimo zagrożenia rozwijała się prawidłowo ,poród w sumie też prawidłowo przebiegł.Dziecko uznane przez lekarzy jako zdrowe donoszone ,a w drugiej dobie zaczeło się coś dziać....
Nigdy nie wiadomo co nas spotka...
I żaden z lekarzy i żadne badanie nie powie nam na 100 % ,czy dziecko będzie zdrowe...
Trzeba mieć szczęście ,ja go nie miałam...:no::sorry2::sorry2:
 
reklama
Asik, a zamieniłabys swojego Synka na inne dziecko? zapewne nie, wiec miałaś szczęście, choc troszkę inne niz planowałas... masz rację, nigdy nic nie wiadomo, ale usg genetyczne jest dla mnie istotne.
Dziewczyny, mam mega stracha:( otoz od czasu gdy macica zaczela sie rozrastac zauwazylam ze jak zapodaje sobie luteinkę dopochwowo to u ujscia szyjki macicy mam jakies zgrubienie, zauwazyłam je po cytologii, podczas pobierania wycinka do cytologii mocno krwawiłam, moj lekarz mowil ze to norma i fatycznie, w poprzedniej ciazy mialam tak samo. zastanawiam sie czy to zgrubienie to moze byc blizna po tym pobraniu, wiem tez ze mam nadzerkę, moze to ona sie powiekszyła wraz z powiekszającą sie macicą. sama nie wiem, a moze to nowotwor... boję się jak cholera...w poniedziałek odbieram wyniki cytologii, to bedzie dlugi weekend...a co z moimi dziecmi jesli to nowotwor?:( co ze Stasiem a co z Maleństwem w brzuszku...
 
Do góry