reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2012

Kurcze no na forum byla kiedys dyskusja ze powyzej jakiejs tam kwoty dochodu na rok sie nie nalezy wiec juz sama nie wiem:baffled:jezeli jest tak jak pisze she i to nie weszlo z zycie to super, musze sie dowiedziec:tak:zasugerowalam sie tym co tu kiedys pisalysmy ale to bylo w tamtym roku kalendarzowym i moze faktycznie bedzie po staremu.
 
reklama
Olisiaa faktycznie pisza tak:
Warunek jest jeden - należy przedstawić w urzędzie zaświadczenie lekarskie, które potwierdzi, że matka dziecka pozostawała pod opieką lekarską od 10. tygodnia ciąży aż do porodu. Informuje o tym stołeczny Urząd Miejski na swojej stronie internetowej, ale zmiany dotyczą całego kraju.
To super!!!!
 
KArolki wiec pamietaj złozyc wniosk o becikowe bo Ci sie nalezy :-) natomist nie nalezy sie wszystkim tzw drugie becikowe, wtedy dochód nie moze przekroczyc 504zl. Wiec jezeli ktos sie załapie na to drugie jeszcze to warto korzystac
 
witajcie
ledwo dzis zyje, chyb przez zmienna pogode.

Czytam, ze o becikowym mowa.
a pamietcie o kasie z ubezpieczenia? np z grupowego w pracy. My z męzem oboje mamy grupowe ale on ma lepsze warunki i tak ja rodze i dostaje z pzu 350 zl a moj maz 1000
 
To drugie to jest tzw dodatek do zasiłku rodzinnego i przysługuje osoba o niskich dochodach nie przekraczajacych 504zl na osobe(netto) i jest przyznawane co miesiac w wys 68zl.
Na tej stronie mamazone co podałam link jest wszystko opisane co mozna dostac
Kilolek ja własnie mam problem z ubezpieczeniem grupowym meza, wiec raczej nic nie dostaniemy :-(
 
a ja pierwsze słyszę, że mąż może dostać jakieś pieniądze z ubezpieczenia za urodzenie dziecka:baffled: wytłumaczcie mi prosze na czym to polega, gdzie i co trzeba załatwiać. co do becikowego macie rację - nalezy się każdej matce, która ma w/w zaświadczenie
 
reklama
Żaneta jezeli maz nie oplaca sobie dodatkowego ubezpieczenia( ktore moze byc bezposrednio potracane z pensji - tzw grupowe) to nic mu sie nie nalezy tak poprostu:no: moj nie oplacal wiec nic nie dostanie, ja placilam po 44 zl co miesiac wiec mi sie nalezy. O tym sie decyduje samemu czy sie chce je miec czy nie i dostaje sie warunki tego ubezpieczenia z ksiegowosci - np po smierci rodzica, tesciow, po urodzeniu dziecka, pobycie w szpitalu sa okreslone kwoty w warunkach.
 
Do góry