reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2013

Agaod - ja mam ziajkę, ale ona ma mały filtr (Bella tez o ziajce pisała). Ale jak byłam w aptece to pan mi pokazywał kremy dla maluszków- oczywiscie od 60 zł w góre więc nie kupilam (bo po moich ostatnich zakupach wszystkich emolientów i smarowideł mam dośc wrzucania kasy w błoto).
Mielismy wyjsc na spacer- ale Maly padł mi jak kawka, spi na macie :(
 
reklama
Mi tez baba w aptece wciska kit ze dla takich maluszków nie ma kremów z filtrem. Bo takich maluszkow się na słońcu nie wystawia, noż kurde wiadomo że jej opalać nie będę.
 
dzisiaj widziałam ziaję z filtrem 30 dla takich maluchów większy już dla starszych bo sam kremik do twarzy ma tylko 6, i cena ok 7zł więc wypas:-)
ja dzisiaj kupiłam olejek do mycia na ciemieniuszkę bo ma tak suchą skórę na głowie i się łuszczy oliwka niewiele dała, a przez włosy trudno się smaruje

paol1nka u nas różńie z karmieniem jak głodny to 5 min i po sprawie czasem w nocy wszystko z przewijaniem i odbijaniem trwa 15min:-D a jak ma kiepski humor i chce sie poprzytulać to i pół godz 40 min ale mu pozwalam czasem na takie wybryki;-)niech korzysta póki mama jest tylko jego...

po wszystkich wyliczeniach macierzyńskie + zaległy urlop do pracy dopiero 25 października więc jeszcze mam czas

martunia zdrówka dla malucha a dla ciebie cierpliwości:tak:

u nas ostatnio po szczepieniu był ryk przez 4 godz bo małemu spuchły nóżki i w tym czasie z nerwów się poryczałam, ale to była taka histeria że się serce kroiło.

a i po ważeniu okazało się że pulpecik waży 5800 nie mogłam wyjść z szoku :szok: jest na 90 centylu i on chce żeby go ciągle nosić:-D:cool2:
 
Ostatnia edycja:
Dawno mnie tu nie było. Ostatnio jakoś nie mam czasu.:szok:

A też pogoda ładniejsza w związku z czym częściej wychodzimy na dwór.

Malwinka od poniedziałku ma katar i kaszel. Dziś byliśmy u lekarza i przepisał jakieś leki. Pediatra stwierdził, że na razie nie jest źle, ale jeśli by się pogorszyło to mamy się pojawić. :tak: Przy podawaniu leku biedna zwymiotowała.:eek: W rezultacie cała mokra byłam ja, Malwina i podłoga...

Później w miarę możliwości Was nadrobię. Robimy w tym tygodniu malowanie i cały wolny czas poświęcam pomagając co nie co.
 
Zanetka zdrowka dla Malusi:*

Ja to ogolnie lubie kosmetyki Ziaji a te dla dzieci szczegolnie:))

Martunia wyczytalam dzis ze dziecko powinno wypijac tyle wody ile je mleczka na jedno karmienie, i to powinno byc podzielone. Do tego jesli nie jest goraco a dziecko robi ladne kupki to nie trzeba dawac na sile bo niektorym wystarczy plynu z mleka:) to tak odnosnie naszej wczesniejszej rozmowy:)
A jak wypadlo usg brzuszka? Bo chyba nie napisalas albo ja juz nie doczytalam:/
 
Ja kupiłam La Roche-Posay z filtrem 50 i już od paru dni smaruję jedno i drugie. Nikomu nic nie jest, także polecam. Za 100ml zapłaciłam coś ok55zł.


ja też mam w planach zakup tego kremu, napisz proszę jaka ma konsystencję i jak sie rozsmarowuje....

Młoda Mama, Młody Tata i Dziecko - Blog Rodzinny Parentingowy: Krem z filtrem na lato dla dziecka

Zanetka zdróweczka dla was...

Lenka usnęła mi w huśtawce:eek:zmykam ja budzić i myc...doczytam resztę później
 
Moje dziecko wpada ze skrajności w skrajność, dzisiaj jest taki do schrupania:-) co prawda też płakał ale większość czasu śmiał się albo spał (co prawda na rękach ale spał;-)). Sama nie wiem już co o tym wszystkim myśleć:zawstydzona/y: Jutro wizyta i zobaczymy. 3trzymać cioteczki kciuki obyśmy jutro się w końcu szczepili.
Bella odnośnie przepajania to też to wyczytałam, że powinna tyle pić ile wypija ja jedno karmienie ja musze mu na siłe dawać bo bez tego nie ma kupy albo jak już jest to zbita albo z krwią:-( polubił troszke herbate rumiankową i wypija około 40 ml czyli nie jest źle:-) Usg wyszło ok- wszystkie narządy na swoim miejscu;-) i refluxu nie zauważyła:-) a i poszłam za Twoją radą i zmieniłam smoczek i zamiast 50 wypija 90 ml czyli może coś w tym jest- zobaczymy jutro:-D Dzięki Ci o Wielka:-)
 
Marunia sluze rada:) u nas Nati juz od miesiaca jest na smoczku 3+ a powinna dopiero zaczynac z niego pic, taki maly leniuszek z niej:) choc od czasu kiedy wprowadzilam jej stale pory karmienia stala sie spokojniejsza a i pory snu sie dopasowaly:)) daj znac co ciekawego powie pediatra:))

Wlasnie wyslalam meza do weta z psem, znalazlam kleszcza tak napitego, ze byl wielkosci fasoli!!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Zakupiłam dzisiaj tą emulsję z ziajki z filtrem 30 i sama posmarowałam sobie nos:cool:bo się skubaniec opalił na czerwono już wcześniej:-D
Bella, na kleszcze polecam obrożę foresto, można ją dostać u weterynarzy i na allegro, ja wczoraj zamówiłam bo słyszałm, że pełno tego wylazło. W zeszłym roku Nero nosił i ani jednego kleszcza
 
Do góry