reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2013

Ja tez mam smoczek MAM bo tata taki znalazł, jest chyba najmniejszy (inne większe były cięższe i wypadały z buzi).

Mamy ulewaczy: a kładziecie dziecko na klinie? Moze to pomoże

martuszka
a jaki ten smoczek masz dokładnie?/ ten od 0-2 m-cy?? bo ja muszę spróbować, bo młody jak narazie nie chce żadnego smoczka. Próbowałam Nuk, avent i tylko płacz i za nic w świecie nie chce ciągnąć,
 
reklama
któraś pytała o krople delicol - ja ich używam, (sporadycznie) jak mała w nocy stęka, nie wiem czy ma to wpływ jakiś na ulewanie ale faktycznie mojej królewnie raczej sie to nie zdarza !!!

Czy wasze dzieci też skrzypią :-D bo kurcze ja już nie wiem czy ona jakoś przeziębiona czy co ??!!

Tak się cieszyłam że mam pokarm a w tym tygodniu kryzys nastał i produkcja strajk urządziła i musze moje Madziątko dokarmiać :wściekła/y: jakieś pomysły na ratunek ?? Czytałam o piffku karmii i herbatkach, któraś coś stosowała ??

Boje sie dzisiejszej nocy, moja dziecina dzisiaj wstała o 10.30 :-) w południe spała 13-17 i po kąpieli od 19.30 śpi. O zgrozoooo !!!!

Pytałam się o pasy poporodowe ale nie widziałam żadnej odpowiedzi, nikt nie używa ?? bo nie wiem czy kasę wydawać czy nie ma sensu inwestować !!
 
Ja doje i karmi i herbatkę. Co do herbatki to piję ją regularnie od kśd byłam w szpitalu więc nie wiem czy ma wpływ ale po karmi w nocy cycki są pełniejsze. Tyle,że to karmi to trzeb by pić codziennie :baffled: i pamiętać o odgazowaniu wcześniej...

Moja siostra cioteczna znowu mówiła,ze u niej karmi nic nie dawało. Wydaje mi się,że trzeba wypróbować...:tak:
 
Ja strzelam sobie tylko herbatki laktacyjne, 3x dziennie. Już się przyzwyczaiłam do ich okropnego smaku. U mnie też był kryzys, trwał 2 dni i już miałam podać mm. Ale miałam odciągnięte swoje mleko i chciałam dać w kubeczku. Tak się Szymi wkurzał, że odpuściłam. Setny raz przystawiłam, w końcu zasnął, a w nocy i kolejnego dnia było już dobrze :)

Ja też odpuściłam mleko, bo mieliśmy "incydenty", nie wiem czy od tego czy nie, ale boję się znowu próbować.
 
nacik u nas żółtaczka też się nadal utrzymuje... ciałko już jest w miarę, ale białka oczek jeszcze żółte, nie mam pojęcia na jakim poziomie jest billirubina, ale pediatra uspokajała, że u dzieci karmionych piersią żółtaczka utrzymuje się dłużej, zobaczymy co powie na następnej wizycie
no i właśnie to karmienie piersią... drugi dzień mam kryzys, mam mało pokarmu :( nie piłam żadnych herbatek, bo nie miałam problemu, ale dziś kupiłam Hippa i zobaczymy... wczorajszej nocy Synek dał popis, nie spał od 2 do 5 :baffled: wisiał i wisiał na cycu, aż w końcu daliśmy mu mm :( no i od razu zasnął... dziś też ok 19 dostał mm i dzięki temu mogłam Go pł h temu nakarmić piersią, kolejna porcja mm za jakieś 3-4h... mam wyrzuty sumienia że daję mu mm :(

a.m.g. ja mam pas ;) kupiłam kilka dni temu, chodzę w nim po kilka h dziennie, zobaczymy czy coś pomoże na mój flaczek :/
moje Dziecię może nie skrzypi, ale wydaje mnóstwo śmiesznych dźwięków ;) przeróżne wersje prychania, mruczenia i nie wiem czego jeszcze :)

jestem dziś wyjątkowo zmęczona po tej ostatniej nocy, w dodatku w dzień Misiek spał jak mysz pod miotłą i nie miałam możliwości nadrobić zarwanej nocy :/
 
Nadika - ten smoczek to mam taki najmniejszy. Nie wiem jaki rozmiar bo nie mam opakowania. Ale malutki i lekki jest.

Cortina- ja na Felka mowie Maślak albo Kret. Pry jedzeniu robi kreta, jak przerywa jedzenie na przeciaganie się albo kupkę, to krecie oczy robi i się przeciąga. Istny kret wtedy.
Ale podoba mi sie bardzo Dreamusiowy Jaszczur :-)

Eve- czy dowiedzialas sie cos o tym bólu brzucha?
 
Ostatnia edycja:
Czytam was codziennie ale nie zawsze mam wenę i czas na pisanie ale mam nadzieje że mi wybaczycie;-)
Ja mam pas poporodowy ale nie używam jakoś nie mam przekonania.

To karmi pijecie zwykłe czy te smakowe? U mnie też kryzys, młody w nocy ciągnął z obu cycków do tego wypił 60ml mm i na koniec dostał jeszcze raz cycka :sorry2: i dopiero zasnął.

Mój może nie skrzypi ale tak świszczy i też się zastanawiam czy to normalne?

Zdrówka dla chorych dzieciaczków.
 
Od dziś mam w domu niemowlaka a nie noworodka, Agatka skończyła wczoraj 4 tygodnie a zarazem miesiąc ;)
I w nocy dziś nie było pobudki na mleczko :-):-):-):-):-):-):-) Tak dokładnie mała nie obudziła się wogóle dzisiejszej nocy.
Po kąpieli była nakarmiona o 20:00, ale za dużo nie wypiła, bo szybko zasnęła, przebudziła się przed 21 z wielkim krzykiem i nic nie pomagało, dopiero cyc i o 21:30 spała już na dobre.
Rano obudziła się o 6:00 i nawet mocno nie krzyczała,spokojnie zmieniłyśmy pieluchę i dopiero karmienie.
Może teraz już tak będzie ładnie spała jako niemowlak, oby oby
U nas nadal trądzik :-:)-:)-:)-(
Jak Wy sobie radzicie z tym trądzikiem? Nam polożna kazała tylko przemywać wodą przegotowaną, ale jakoś na razie nie schodzi, a jest już prawie 2 tygodnie :-:)-:)-(

Pozdrawiam w ten zimowy czas :baffled::baffled::baffled::baffled::baffled::baffled::baffled::baffled::baffled::baffled::baffled::baffled::baffled:
 
Hej. My dalej chorzy. Leosia uszka przestalo bolec po czopku i przespal w nocy 5godz.

Rano przywitaly mnie promienne usmiechy a teraz troche synek marudzi..

Moj maly wydaje zaskakujaco komiczne piski hihi. Ja mowie ze to brzmi jak wsciekla wiewiorka, a moj tato, ze kogucik:)
 
reklama
A za oknem zima zima i... Zima!! Mam dość tej zimy. Śnieg pada:wściekła/y: Drugi dzień wiosny a tu śnieg za oknem, kto to widział. Na Boże Narodzenie nie mieliśmy śniegu, a na Wielkanoc pewnie będzie:-D Temperatura na plusie a to cholerstwo nie chce topnieć, bo w nocy na minusie.:wściekła/y:Mój M. z podwórka śnieg wynosi co by przy odwilży nas nie zalało:-D

a.m.g
i jak tam nocka, mała dała Ci pospać? Moja Malwina też wczoraj spała od 13 do 16:30, potem ją wykąpałam i po kąpaniu przy cycu usnęła. A nocka idealna, córa wstała dopiero o 07:30.:tak:

Cortina ja na moją mówię czasami Pulpecik:-D Bo zrobiły się jej dwie brody, taka pulpaśna jest;-)
Ja mm podaję tylko jak muszę gdzieś wyjść, (jeśli nie zdążę naściągać swojego pokarmu). Jakoś nie widzę na razie potrzeby dokarmiania, i dobrze, oby się to nie zmieniło.:-p
 
Do góry