reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Luty 2013

Witam się porannie:)

ja po wczorajszej wizycie bardzo zadowolona:)
wszystko oki maleństwo jest troszkę młodsze bo ma 6w2d ale to podobno normalne:)
jestem też bardzo zadowolona z lekarki, bardzo konkretna i miła, zleciła tylko niezbędne badania nie narażała na kasę, kazała dzwonić o każdej porze dnia i nocy jakby mnie cos niepokoiło i do skutku:)
jedyne co to nie słyszałam serduszka ale je widziałam.
USG genetyczne mam dopiero na 19 lipca:(
tylko zastanawiam się nad jakością sprzętu skoro nie słychać było serduszka to czy ma dobry sprzęt? niby mają doppler i reklamują się jako pracownia diagnostyki wad płodu... ale jakoś ogarnęły wątpliwości...

Terimn mam na 1 lutego:) ale pani dr powiedziała, że nie ma możliwości, żebym przenosiła hehe

moja cera to ciasto z kruszonką;/, dostałam zgodę na branie wit. 2x1 i dziś już wcale nie mam mdłości:)

pytała się mnie tez czy chcę samo usg czy usg + testy z krwi pappa ...koszt 500 zł!!
ale ja czytam o tych testach i one w większości zwiększają ryzyko urodzenia dziecka z wadą, a potem okazuje się, że były błędne! więc nie wiem czy chcę się stresować za taką kasę;/

co do urodzin to urodzę również przed 30;)) całe 5 miesięcy:))

ja w pierwszej ciąży farbowałam, w tej nie chcę bo od kilku miesięcy schodzę do mojego naturalnego koloru:)
 
reklama
bella dobrze, ze jesteś zadowolona z lekarki. A czemu masz mieć te wszystkie badania? nie jesteś po 35 roku . Czy z Bella miałaś jakiś problem? Bo te badania robią gdy coś już ewentualnie było nie tak. Jedna z mam kwietniowych miała ten test robiony ale strasznie to przeżywała.
Ja włosy farbowałam akurat w dzień, kiedy powinnam mieś małpę. Teraz będę farbować bo mam długie i chyba z 5 lat zajęło by mi dojście do mojego naturalnego- z resztą mam brzydki naturalny kolor.
 
Meriderka, mam jeszcze;) 28... kilka dni hehe, Bella zdrowa, nic genetycznego się nie działo, ona chyba tak powiedziała bo i o amnio mówiła, przedstawiła wszystkie możliwości badań genetycznych ich skuteczność itp.
ale nie namawiała, powiedziała, żebym porozmawiała z mężem i nie podejmowała sama takiej decyzji i nie brała odpowiedzialności na siebie.
Ja ich pewnie nie zrobię bo czytam, że często wychodzą źle...a dziecko jest zdrowe.
chciałam zrobić sobie takie super USG w 12 tyg. ale mąż mnie skrzyczał, że przesadzam i panikuję (bo ja jestem panikara) ale powiem Wam, że jakoś mi się tak przykro zrobiło;/

co do włosów to ja też farbowałam, przed dniem @
na kolor bardzo zbliżony do mojego więć nie widać tak odrostów, ja też mam długie ale nudzi mnie już farbowanie i nie podobają mi się żadne kolory hehe
 
nie wiem dokładnie moja mamuśka coś sobie ubzdurała a nigdzie nie ma informacji na ten temat. Moze było takie coś jak ona mnie rodziła ponad 20 klat temu:)
Ja włosy farbuję, bo swoje mam brzydkie mysio siwe, a farbuję się na ciemny brąz więc muszę dość często, ale moja fryzjerka mówi, że nie ma to wpływu na ciąże i nie ma obaw.
Faktycznie cieszy mnie to że bede młodą mamą i chciałabym 2 dziecko jeszcze przed 25 rokiem życia. później to wg mnie za późno na dziecko- ale to jest tylko moje zdanie i nikomu bron boże go nie narzucam:)
 
bella83 gratuluje udanej wizyty :) fajnie że lekarka jest ok ja też bym nie przesadzała a aż tak dokładnymi badaniami tak w wielu przypadkach nie jesteśmy w stanie nic zrobić, trzeba czekać aż się dziecie urodzi i po co odrazu zakładać złe ...

pewnie że farbuje, teraz zamierzam z czarnych przejść na miedziane ;) włosy już ściełam na króciutko jeszcze raz i będą naturalne i będe miała pełne pole do popisu, tylko że farba bez amoniaku

anioleczek12341 masz racje z tym wiekiem i wcześniej tym lepiej więcej siły energii i wszystko w ogóle, Karole urodziłam mając 28 i moim zdaniem to późno już było

Idę obiad tworzyć ... ehh jak ja nie lubię gotować :/
 
aniołeczku- ja też jestem za, że 30 to już trochę późno. Ja chciałam sie przed 30-stką z dwójka wyrobić. Po ślubie długo czekaliśmy z mężem bo ja dziennie studiowała, on pracował, później miałam pracę, staż, i znowu praca. On był na szkółce w szczytnie pół roku i tak zeszło z 6 lat. Teraz żałuję , że tak późno ale coś za coś. Teraz przynajmniej wiem, że dzieciom niczego nie zabraknie. Ale teraz nie ma co gdybać :)
 
Dziewczynki, a jak u Was z pracą?
Ja pracuje w sklepie odzieżowym i stoję bite 7,5h. Niby według prawa pracodawca ma obowiązek skrócić czas stania do 3 godz. ale u Nas nie ma stanowiska nie stojącego :sorry: nie mam pojęcia jak to rozwiążą...
Jeśli był wątek to sorry za spam ale jeszcze nie bardzo umiem szukać :zawstydzona/y:
 
ja z pracą to akurat nie mam problemu bo aktualnie nie pracuję więc nawet nie będę niczego teraz szukała, studiuję dziennie, ale zupełnie w niczym mi to nie przeszkadza, a na pewno nie w tym, żeby mieć dziecko. Mąż pracuje w innym mieście daleko i widujemy się tylko w weekendy. będzie ciężko na ale jakoś trzeba dać radę.Takie mamy czasy- a jak nie ma pracy bliżej to dobrze ze jakakolwiek jest:) no i dobrze płatna Troche pomoże mi moja mama i babcia przy dziecku.

zobaczcie co sobie zamówiłam:
W oczekiwaniu na dziecko. Dziennik - Sharon Mazel, Heidi Murkoff - książki online - księgarnia internetowa Merlin.pl
Co o tym sądzicie???
 
W OCZEKIWANIU NA DZIECKO Poradnik dla przyszłych (2400006655) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Aniołeczku- ja mam taką i pierwszy rok życia dziecka. Fajna książka. Czasem przerażające opisy chorób ale dużo ciekawych informacji zawartych. W poprzedniej ciąży miałam na szafce nocnej i co tydzień czytałam codziennie dany tydzień ciąży- ile mierzy, waży, co już ma a czego nie. Dla mam które chcą się rozerwać i pośmiać polecam * Ciezarowka przez 9 miesiecy Przewodnik po ciazy (2421044649) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Co do prawa pracy to o staniu nie wiedziałam ale jeżeli nie ma innej pracy, którą mogłabyś wykonywać pracodawca ma obowiązek zwolnić cię z wykonywania jej z zachowaniem wypłaty of corse. Tak jest też z praca przy monitorze- 4 h. Zaraz się zrobi wątek i coś poszukam w ustawie prawa pracy
 
reklama
co do wieku na dziecko to ja myślę, że dobry jest ten w którym kobieta chce mieć dziecko i świadomie się tego podejmuje (ale fakt po 30 na pierwsze już późno:)co do książeczki fajna:) ja mam dzienniczek ciąży ale jakoś...nie mam czasu w nim pisać... mam też "fachową" literaturę o ciąży którą pochłaniałam w pierwszej ciąży ... teraz to mam wrażenie, że wiem za dużo o to mnie stresuje;/w pierwszej ciąży szłam na usg w 12 tygodniu i nie wiedziałam nawet co będą mierzyć, ani jakie są wartości prawidłowe... a teraz mam stresa i nie wiem jak doczekam;/chyba dla mnie lepiej jest nie wiedzieć pewnych rzeczy hehe
 
Do góry