reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2013

reklama
hej
Zaproszenia na fb zaakceptowane ;-)

poli a czemu nie możesz w czasie pobytu w szpitalu karmić piersią? jak masz niemowlaka to mają obowiązek przyjąć Cię razem z dzieckiem :tak::confused:

widzę,ż wszystkie mają problemy ze skórą, my nie jesteśmy wyjątkiem...

domikcw
z tego co pamiętam to na początku dziecko powinno przybierać od 150 do 250g na tydzień
 
Ostatnia edycja:
domikcw u nas Robercik zjada 90ml, czasem 100ml ale nigdy 100ml nie przekroczył. Mój też się budzi co 1,5 godziny w nocy a dziś w dzień to jeść wołał co pół godziny...a mm my mamy Bebiko 1, takie mu dawali w szpitalu i nie chciałam mu zmieniać a i jedno z tańszych jest 14.99 PLN za 350 g :happy: no chyba, że chciałabyś hipoalergiczne to 10 zł droższe jest...
 
Jak malo Wasze dzieci zjadaja. Marta zjada przewaznie po 120 ml a przed pociaga jeszcze chwilke cyca wiec pewnie ok 140-150 ml . Owszem zdarza sie ze zje np 90 ml ale jak np ok dwie godz po ostatnim karmieniu. I ostatnio zaczyna sie juz coraz czesciej domagac jeszcze dokladki od 30-60 ml.
Co do suchej skorki z doswiadczenia wiem ze te oilatum nie do konca dziala, przynajmniej nie dzialal na moje dziewczyny ani plyn do kapieli ani krem. Wole Doublebase krem w zelu, ale w pl go mozna kupic chyba tylko przez allegro o tak robi moj brat, bo jak mu raz przywiozlam to dla jego dziecka pomoglo a ma egzeme.
 
Ja mojej klusce od jakiegos juz czasu robie 150ml- nie zawsze to zje, ale zawsze ponad 100ml a po kapaniu na noc od 4 dni je 180ml:szok: i to wypija do dna:-). A przybiera bardzo malo, bo wazy 4900 - ma 8 tygodni, a urodzil sie 3640. Ale pani doktor zadowolona, powiedziala, ze dla niej wazniejsze ze obwod klatki ma juz wiekszy niz glowki, a to znaczy ze rozwija sie prawidlowo.
Co do oliatum- ja osobiscie uwielbiam, od samego urodzenia Szymon jest tylko w tym kapany i nie mielismy nigdy problemow ze skora, oprocz tych zmian hormonalnych na buzce- ale to tez juz zeszlo. Kupilam tez szampon oliatum kiedy zaczela mu sie ciemieniuszka i po 3 dniach skora na glowie zrobila sie bardzo ladna:happy:.
Ja tez sprawdzalam Szymonowi dziaselka- po akcji "zeby ida" na fb hehe, ale u nas jeszcze nic:-) za to moje dziecko odkrylo cos jakby plucie a bardziej parskanie, i wszystkie kropelki ktore mu podaje laduja po chwili mamie na bluzce:rofl2:
 
Ostatnia edycja:
melduje sie po wizycie kontrolnej u gin...u mnie wszystko ok.
boszzz jaka rozkosza byla samotna jazda samochodem. poczulam sie jak czlowiek.
domikcw - nawet nie wiesz jak sie łączę w bólu. tylko u nas prawie miesiąc różnicy. po konsultacji z moja doswiadczona kumpela postanowilam - karmie cycem po 10 min kazdy po czym podaje butle (jak sie uda sciagnac wczesniej, po poprzednim karmieniu, to podaje moje, jak nie to idzie bebilon 1). pediatra mowila ze powinien zjadac te 150ml, wiec tyle zawsze mam w pogotowiu. generalnie musze sie wyluzowac z tym karmieniem. nie moja wina, a stres poteguje problemy. co ma byc to bedzie.chociaz nie jest lekko. juz mam dosc wiszenia na cycku co 40min a nawet mniej. nadmienie ze urodzil mi sie kawal chlopa 4080, a teraz ma 5420. lekarz nic nie mowila zeby za malo przybieral, no i klate ma ponoc dosc pokazna, jak prawdziwy mezczyzna.

jesli chodzi o specyfiki do skory, to ja z zalozenia emolienty zostawiam sobie na problemy. dlatego od poczatku kapiemy goscia w zwyklym zelu do kapieli corine de farme(polecam u nas sie super sprawdza). jak cos sie zacznie dziac to najpierw pojda emolienty potem lekarz i jego szarlatanstwa;-) nie pamietam ktora to miala takie problemy skorne ale moze zmiencie tez swoj proszek?mozliwe ze malenstwo moze uczulac wasz proszek, albo perfumy, albo krem?czort wie. a z tym ulewaniem to faktycznie jest lipa.moze zwykle szare mydlo? u nas w pielegnacji pepka okazalo sie rewelacja.

co do zebow itp. u nas kajtek slini sie na potege i tez lubi konsumowac swoje piastki. jednak wyczytalam w jakims madrym periodyku ze w drugim m-cu dziecku zaczynaja pracowac slinianki (stad to slinienie) no i odkrywa ze ma rece. wiec podejrzewam ze u nas za wczesnie na zeby. ale winszuje wszystkim zabkujacym, obyscie przeszli ten okres w miare"bezbolesnie".

to sie rozpisalam, powiedziala co wiedziala;-)

kurcze mimo odkarmienia moj dziamdziol nadal niespokojnie spi. juz nie wiem czego to moze byc przyczyna????

no i moze podniose swoje poprzednie zapytanie...czy podanie bebilonu nie zaburzy wyniku w siuskach i kupie, na nietolerancje laktozy? chyba bede musiala zapytac w laboratorium, ale moze ktoras z was sie orientuje?

ech, czlek wyszedl z domu na chwile i od razu zyc sie chce. niewazne ze stojac w korku zaczelam ogladac zdjecia synka w telefonie:-)huehuehue
padam na paszcze a za chwile trza bedzie kapac i karmic bo sie wszystko przesunelo.
 
Ostatnia edycja:
Nacik, serio z tym przyjeciem z dzieckiem? Byloby wspaniale:) Postanowilismy robic małemu raz na dobe butle 150ml bo chetnie je. I tak to tylko dodatek bo przecoez mormalnie sie podaje 5 takich butlki gdy dziecko nie je z piersi.
 
Zawsze mam napisać o ilości jaką zjada moje dziecko i się zapomnę:-) Ostatnio chciałam sprawdzić ile te moje bufory produkują i postanowiłam się wydoić...okazało się, że z jednego cycka poszło 90ml..podałam Laurusowi butlę..wypiła i pospała 3 godziny (u nas w ciągu dnia to bardzo długo)..innym razem udało mi się wydoić 80ml i też wystarczyła jej taka ilość. Z początku pomyślałam, że to mało i że się nie najada ale sądząc po przyroście wagi wszystko jest ok. Widocznie takie ma zapotrzebowanie ta moja kluska...a dodam, że w dniu wypisu ze szpitala ważyła 5300 a po 9 dniach na szczepieniu 5900 więc 600g w 9 dni to chyba niezły wynik.
 
reklama
Hej, to znowu ja;)
Mialam Was nadrabiac ale komp. Mi padl...wiec robilam to na telefonie ale wykasowalam historie stron i okazalo sie, ze nie potrafie trafic na forum:( ale udalo sie:)

Nati obecnie jest na bebiko po nan1 miala mega zaparcia i zielone kupska, mala pije ok 120-140 6 razy na dobe.

My po kolejnym szczepieniu, laska ma juz 5700:))
Bioderko ladnie sie leczy wiec jestem cala heppi:)

Ide czytac co u Was:*

My tez uzywamy masci sterydowej i po 2-3 dniach stosowania jest juz poprawa:)

Nato tez ssie piastki i sie slini ale pani pediatra stwierdzila ze to za wczesnie na zeby:/ ja tez zmian na dziaselkach nie widze. Izie wyszly jak miala rok dopiero wiec pewnie i tu bedzie podobnie bo to genetycznie podobno:)

Troche nadrobilam:)

Eve zdrowka dla Kubusia!!

Co do szczepionek my mamy 5w1 i rota 3 dawkowa oszczednosc byla 80 zl a to i tak doustna wiec zakupilam ta i za taki pakiet place 345 zl ale juz nie wiem ile za co place:/
 
Ostatnia edycja:
Do góry