reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2013

reklama
poli a w dzień dużo śpi? jeśli tak to próbuj wybudzać... a nie pręży się? może brzuszek dokucza. często też na kolki dziecko tylko w nocy takie cyrki urządza, ale mam nadzieję, że to Leosia nie dopadło.

martik miałaś raję, że wszystkie irlandzkie chłopaczki się urodzą w nocy/nad ranem :-D super, że gnidka rozpakowana. to teraz koleżanki drogie z wyspy jak się maluszki oswoją z własnymi rodzicami to trzeba się spotkać :-D bo dolegliwości ciążowe poszły sobie precz więc droga wolna :tak:
 
Gosiu, w dzień ładnie śpi, ale też nie przesadnie długo- max po 3 godziny..Kolka to chyba nie jest, bo jak podam cyca to jest spokój..:no: Jestem załamana dzisiejszą nocą, czuje się beznadziejnie jako matka:baffled::no:

Znalazłam takie coś:
[h=1]Dlaczego noworodek częściej płacze w nocy?[/h]
RTEmagicC_dlaczego_noworodek_czesciej_placze_w_nocy.jpg.jpg
Prawdopodobnie głód jest przyczyną wybudzania się dzieci karmionych piersią. Organizm kobiety karmiącej potrzebuje dużo białka, węglowodanów i witamin aby wytworzył bogato energetyczne mleko.Największy spadek substancji energetycznych, cukru w surowicy krwi przypada na godziny 2- 6 rano. W tym czasie produkowane mleko jest mniej energetyczne. Takie sytuacje mają miejsce również w dzień , kiedy mama nie radzi sobie z obowiązkami i tak naprawdę je zbyt mało wartościowego pożywienia lub je nieregularnie .

Co możesz zrobić?
Spożywać pokarm 6 x dziennie, czyli co cztery godziny.
 
Ostatnia edycja:
Witajcie lutóweczki, my od wczoraj w domku :) ale niestety zostałam dzisiaj sama w domu, męża wezwali do pracy :wściekła/y:Narazie ogarniamy sytuacje więc was nie nadrobię.
Powodzenia dla wszystkich nie rozpakowanych.
 
agaod no właśnie mi też się wydawało że ta skóra to normalne, ale położna się trochę "uczepiła" że mlody ma suchą skórkę no to zaczęłam schizować, że co ze mnie za matka;) nawał z zastojem powoli mija.uffff...karmię z kapturkami bo moje sutki okazały się za małe dla mojego ssaczka.
ja już nie mogę się doczekać spacerów ku poprawieniu formy. Póki co werandujemy;)
nacik, smoniczka domikcw - Wam to się należe medal cierpliwości i bohaterstwa!!!!!!!!!!!jesteście supermegalutufki na wypasie!
poli niech Ci nie będzie głupio. ja już też zaliczyłam takie bezsilności. też mi glon wisiał po 2 3 godz na cycku i nic. a w nocy mięliśmy akcję zielona kupa plus bycie przytulonym.
no właśnie od czego te zielone kupska? bo wróciła żółta i robie dochodzenie od czego to...a jem cały czas to samo kurka.
 
hej! pisze z telefonu wiec tak na szybko...
Poli - jak nie brzuszek to Leoś albo niedojada al bo ma bardzo silny odruch ssania. Moja Zosia tez wisiala po3 godz. na cycu po 4 tyg. dałam jej na noc butelke z mm. Najpierw opróżniała obie piersi a potem byla w stanie jeszcze wypić 110 ml mleka! a miała zaledwie miesiac...ale to pomoglo. Po jakims czasie apetyt sie unormował i znowu tylko ssała pierś.
 
Dzien dobry

Moja mala kluska ma od 3 dni "faze" na przytulanie, nawet nie wiedzialam ze tyle rzeczy potrafie zrobic jedna reka:-D
poli- ja mialam podobnie w pierwszym tygodniu, Szymon plakal pol nocy i tylko kiedy mu podawalam butelke przestawal, u nas to byly zaparcia, ale my jestesmy na mm. Teraz podaje mu kropelki 4 razy dziennie i czasami wode do picia i wszystko sie unormowalo. Ale rozumiem co przezywasz, najgorsza jest ta bezsilnosc, chcesz pomoc i nie wiesz jak, w koncu zaczynasz plakac razem z maluszkiem.
My w piatek idziemy do szpitala na badanie sluchu, Szymek zaraz po porodzie mial badane uszka i prawe wyszlo super, niestety z lewym cos bylo nie tak, kazano mi sie nie przejmowac, bo moze to wina wod plodowych ktore gdzies zalegaly w uszku- ale jak sie tu nie denerwowac.Wiec prosimy wszystkie cioteczki o trzymanie kciukow w piatek:-) i jakby tego bylo malo, dopadla nas okropna wysypka na buzce, nigdzie wiecej tylko na twarzy, ciagle cos... no ale nikt nie mowil, ze bedzie lekko;-):-D
Witamy Antosia na swiecie, Gnidka jeszcze raz wszystkigo dobrego:-)
Pytanie do irlandzkich dziewczyn- bedziecie wyrabiac irlandzki paszport dla maluszka?
Trzymam kciuki za dwupaczki, wiem, ze wam ciezko ale tak jak pisze na suwaczkach- widocznie dzieciatko ma powod zeby jeszcze mieszkac w brzuszku:happy2:
 
Witam dziewczynki :happy2:

U nas cisza i spokój, czyli nuda :dry: Jutro mam rano wizytę u gin to się dowiem co dalej. Jeśli moja kluska przybrała do 4 kg to najprawdopodobniej będzie cesarka, ale to jutro się wszystko okaże.

Już mam szczerze dość tego wielgachnego brzucha :angry: wstawanie z łóżka mnie dobija, ostatnio aż się popłakałam z bezsilności bo się najzwyczajniej w świecie nie mogłam podnieść :-(
 
martik ja chcę irlandzki paszport wyrabiać bo w kwietniu mamy wesele i z polskim się nie wyrobimy... tylko mój mąż zapodział gdzieś p60 z 2009roku :wściekła/y: i teraz zbieram dokumenty. formę z poczty już mamy, jutro idziemy do GP to niech podpisze...
a ty robisz irlandzki?
 
reklama
Mój aniołek pięknie śpi..rano się obudził, zjadł z 1 cycka ( a nie jak w nocy każdy cyc razy 5:-p), znów się obudził, zrobił kupkę, zjadł, poleżał i śpi. Zaraz pewnie wstanie. Czemu tak nie jest w nocy? Zaparcia to nie sa, kupkę robi bardzo często. Chyba rzeczywiście będę jeszcze coś jeść późnym wieczorem :confused:Zdążyłam poprasować, zjeść śniadanie, umyć się, zrobić ryż z jabłkami

Dreamuś- po mleku mamy kupka jest żółta lub zielonkawa i wodnista, więc spokojnie
 
Do góry