reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2013

Witam Dziewczyny!

Wpadłam się tylko wyżalić, bo Mały własnie przykimał i mam chwilkę.

Wczoraj i przedwczoraj totalnie się załamałam, i generalnie przepłakałam te 2 dni. A poszło o to niejedzenie Felutka.
On od urodzenia bardzo słabo jadł, nie budził się na jedzenie, nie płakał. Zaczełam odciągać swoje mleczko, żeby chociaż trochę kontrolować ile on zjada, bo przy cycku wisiał nawet 3 godziny ale nie ciągnął!

Przedwczoraj nie chciał wogóle porcji zjadac, zjadał 10 ml albo 20 (z bólem) i zasypiał. wybudzanie nic nie dało.
Pojechaliśmy we wtorek go zwazyć, ja zaryczana i okazało się że przytył przez tydzień tylko 150 więc jeszcze bardziej się zdolowałam.
Nie poszlam na spacer, nie zrobiłam mu kapieli, wieczorem pojechalismy do szpitala, ale okazalo się że tam nie ma dyzuru i nikt do nas nie zejdzie. I jeszcze baba nas postraszyla, że jak mały bedzie siedział na izbie z chorymi dizećmi to może coś złapać, to samo jak go położą do szpitala:-(
W nocy karmiliśmy go z M. na siłe, karmienie zajmuje ok 1-1,5 godziny zamin Felus wypije 70-80 ml. I tak jest przy każdym karmieniu:-:)-:)-(tem juz załamana.
Od początku zgłaszam komu mogę, że Mały słabo je, to oni swoje teorie o przystawianiu (kur...wa jak przystawiałam to nic nie jadł!), teraz probowałam też dokarmiać sztucznym- ale tez nie chce.
Kazdy co innego mowi, i gadają ze musi więcej jeśc i trzeba go wybudzac. A co ja cały dzień i noc robię jak nie to???
Przez to że karmienie zajmuje mi tyle czasu, nie mam kiedy porządnie zjesc, nie mam kiedy odciągnąc pokarmu, brak mi czasu, siły, jestesmy oboje bardzo zmęczeni (M. po pracy od razu pomaga).

W piatek albo sobotę idziemy do innego pediatry, zobaczymy co powie.

Moja polozna tez nie wazy, nawet pytałam czy moze przyjechac z waga, ale nie. Przez co musimy jeżdzić do przychodni na wazenie i narazać Malego na kontakt z chorymi:-( A ostatnio tam gdzie go wazyli było otwarte okno!!!!!!!!!!!!!!!!!

Od wczoraj Felus ma jakies krosteczki na buzi. To chyba nie potowki....Ma je na jednej powiece, i koło drugiego oczka. Któraś tu pisała o trądziku niemowlecym, może to to??? Chociaz to kilka krosteczek, moze jednak potówki (obejrzałam własnie zdjecia trądziku, i się przerazilam. Mały ma jednak tylko kilka czerwonych plamek).

Obserwuje tez kupke, bo polozna powiedziała że sluz w kupce oznacza alergię. Kupki felutka są ciagnące (ale śluzu nie widzę, chociaż się ciągnie).

laski- ja juz chyba schiza dostaję od tego wszystkiego..........
Zeby tylko mój Maluszek chciał więcej jesc, bo wykonczy mnie ten stres:-:)-:)-:)-:)-(
 
reklama
Dzien dobry

poli- ja mialam podobnie w pierwszym tygodniu, Szymon plakal pol nocy i tylko kiedy mu podawalam butelke przestawal, u nas to byly zaparcia, ale my jestesmy na mm. Teraz podaje mu kropelki 4 razy dziennie i czasami wode do picia i wszystko sie unormowalo. Ale rozumiem co przezywasz, najgorsza jest ta bezsilnosc, chcesz pomoc i nie wiesz jak, w koncu zaczynasz plakac razem z maluszkiem
a jakiego mleka używasz i jakie kropelki podajesz? Bo ja też przeszłam na mm i Kuba ma zaparcia i nie wiem jak mu pomóc:zawstydzona/y: Ja karmie bebiko i przepajam koprem a kupy robi 2 na dzień i do tego strasznie się pręży i płacze:zawstydzona/y:

Martuszka u mnie też walka z jedzeniem- też jestem bezsilna, Kuba zjada 60 i to z wilekim wysiłkiem, w piatek mam ważenie zobacze ile przybrał a w środe pediatra. U mnie to samo mówią wybudzać i karmicale jak tak robie to mu się więcej uleje niz zje i sił mi już brak. Ja narazie tłumacze sobie, że jest po prostu mały (2700) i więcej jedzenia nie potrzebuje- zobacze co na to lekarz.
 
Ostatnia edycja:
melduje się po wizycie w szpitalu i po ktg. Wszystko ok, objawów porodu brak ale mam się wstawić w piątek w szpitalu z torbą i wtedy ostateczna decyzja czy cesarka czy wywołanie bo już 7 dni po terminie będzie i nie ma co czekać dłużej. Tak więc jeżeli Robercik nie zmieni zdania do jutra to zostanie marcowym dzieciaczkiem :-)
 
na_cik miałam już pełne rozwarcie kazali mi przeć, no a mała za żadne skarby nie chciała wyjść. Ginekolog w końcu stwierdził, że robimy cc, a chwile wcześniej jeszcze skakanie na piłce mi proponowała:szok:. No i jak już ją wyciągali to okazało się, że była dwa razy pępowiną owinięta. Wokół szyji i tułowia. :szok: Resztę opiszę w wolnej chwili w odpowiednim wątku.

agaod obyś wytrwała w swoim postanowieniu:-D

poli współczuję Ci. Mam nadzieję, że to są tylko widzimisię Twojego synka i że nic go nie boli. Moja Malwinka dziś nie spała od 12 do 2, ale była grzeczna jak aniołek i o 2 usnęła.

martik i co robisz z tą wysypka na buźce? Mojej córeczce poza wysypką w okolicach pieluszki wyszły dziś krostki na szyji i rączkach... Dzwoniłam do położnej i powiedziała, żebym oprócz zaleceń, które mi dała wczoraj na wszelki wypadek odstawiła na jakiś czas nabiał. :baffled::confused:

Martuszka może Twój Feluś ma problem ze ssaniem, może nie potrafi dobrze ssać. Moja położna mówiła, aby w takich sytuacjach robić maluszkowi masaż policzków, masować policzek palcem, okrężnym ruchem. Ponoć to wywołuje odruch ssania. Może to pomoże.
 
Zanetka- to chyba jednak nie o ssanie chodzi, bo jak wytłumaczyc fakt że jednego dnia obciąga buteleczkę a drugiego nie chce? Albo że 30 ml zjada pięknie, a potem robi dziubek i ani rusz coś w niego wmusic?
 
Gosiu, ja tez bede wyrabiac irlandzki bo my w maju mamy komunie i tez wybieramy sie do Polski:tak: Mam juz wszystkie dokumenty potrzebne czekam tylko teraz na PPS i zeby zarejestrowac malego. A to zapodziane P-60 powinniscie bez problemu w Revenue dostac, tylko trzeba powiedziec do czego jest potrzebne, bo slyszalam ze inaczej robia problemy. Mojemu M wszystkie potrzebne P-60 jeszcze raz wystawila ksiegowa w pracy.
Gosiu, ile razy byly u Ciebie polozne? Bo u mnie przyszla w zeszly wtorek i od tego czasu nikt nie zagladal, nie wiem czy to normalne
Martunia- ja uzywam irlandzkich, ale znalazlam, ze odpowiednikiem mleka ktorego uzywam (Aptamil) jest polski Bebilon a kropelki tu nazywaja sie colief a w Pl delicol- mozna je podawac od pierwszego dnia.
Zanetko- ja od wczoraj smaruje te wysypke linomagiem, zobaczymy czy to cos da. Myslalam na poczatku ze byc moze to od mleka, ale bylaby pewnie jeszcze w innych miejscach, jak brzuszek czy pupa. Potowki tez to raczej nie sa... W poniedzialek ide do lekarza wiec zapytam sie dokladnie.
 
Martuszka no to może Twój Feluś jest niejadkiem;-) I tak na prawdę nie ma się czym martwić. Trzymam kciuki za Felusia, aby się chłopak opamiętał i w końcu zaczął jeść.
 
martuszka ja ma namiary na wspaniałą położną z kobyłki przyjeżdża z waga prowadzi szkołę rodzenia i poradnię laktacyjna mi bardzo pomogła z Julą bo był problem z jedzeniem.
Totalny brak czasu.dziś w nocy spałam ze 3- 4 godziny dobrze że ciocia męża zabrała Julę do pradziadków i właśnie odespałam 3 godziny:happy2:
Franio ma niestety asymetrię fizjologiczną strasznie mi się wygina w c w prawą stronę zobaczymy czy zniknie stosuje rady Zawitkowskiego a jak nie to po 3 miesiącu rehabilitacja bobathami
co do szczepień powiedziałam położnej że bierzemy pojedyńcze na nfz wyjaśniłam że mam wątpliwości co do składu i stężenie metali w szczepionkach skojarzonych mam o tym artykuł ze studiów i ze względu na finanse i wykańczanie mieszkania
Teraz każdą wolną chwilę spędzamy na planowaniu bo w marcu mamy już na pewno odbiór mieszkania i wchodzimy z wykańczaniem nie mogę się doczekać :-)
Dzisiaj się werandowaliśmy w weekend spacerek zaliczymy:happy2:
 
reklama
czesc !

podczytuje z telefonu ciezko mi pisac ale mysle o was duzo ;-)

MARTUSZKA moja corka byla apatyczna, ospala i miala problemy z jedzeniem tzn nie byla glodna, slabo przybierala u nas powodem tego byla zoltaczka, sprawdzal ktos twojego malego ? moze to to ???


POLI a witaminy K+D nie dajesz moze wieczorem ? u nas po witaminie K+D jazda 3-5h ale w dzien po podawalam rano, odstawiam od jutra poprosze pediatre o wypisanie Devikapu na recepte w nosie mam ta K :wściekła/y:


moj ulewacz ulewa dalej, ale w tydzien przybral 500g wiec chyba krzywda mu sie nie dzieje :confused:

dzis duzo pospacerowalismy bo przyjmenie na dworze, ptaszki cwierkaja az milo ! ale i tak chce wiosnyyyyy !!!!!!!


Laski uzywajace pampkow 2, nie macie wrazenia ze one wielkie ? do tej pory COrtin w 1 smigal i byly ok, dzis my zalozylam 2 i sa jakies mega wielkie :confused:

ktos pytal o rozmiarowke ubranek u nas poki co te 56 w uzyciu, do 62 jesczez sporo musi dorosnac ;-)

o cos mialam pytac ale zapomnialam :baffled:
 
Do góry