reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutóweczki 2008-wątek główny

Cześć dziewczyny!:-D
Wszystkiego najlepszego i ode mnie mamusie!:happy:

Widzę, że się dużo działo przez weekend...

Odbyliśmy dzisiaj nie lada maraton po kwiaciarniach... Oczywiście moja mama popłakała się ze wzruszenia, gdy składałam jej życzenia (ale się rymnęło...).:laugh2: A moja teściowa ma właśnie dzisiaj urodziny!:-D

WildWind - Witaj!

Kluska79 - rzeczywiście... Michaś też teraz chętniej leży na brzuszku.:yes:
Dołączam się do życzeń... wszystkiego naj... dla Piotrusia!:-D
annaagnieszka - Twój mąż na prawdę może być dumny z grzecznej córci!
Wypaliła kolacja z winkiem i świecami?:confused:
Ja też podaję jeszcze Juvit C.
Zytka - łóżeczka jeszcze nie kupiliśmy...:baffled: ale niebawem kupimy - czas najwyższy. Póki Michaś się mieści w kołysce i sam jeszcze nie siada, ciężko się nam zmobilizować...:laugh2:
agawa1 - hmm...:dry: nie wiem, dlaczego Michaś w nocy budzi się tylko raz na karmienie, a Twój Miłek co 1,5h... Z tego co wiem, to karmisz piersią... tak?
Dobre z tym naturalnym środkiem antykoncepcyjnym!:-D
No i całuski z pozdrowieniami zdecydowanie pomogły!:-D
Co do @ - to się ciesz!:wink:
Rekinasia - współczuję nieprzespanej nocy!:hmm:
cloe - i co ksiądz powiedział?:confused:
Paulineczka_ - nie dowiadywałam się, czy można kupić same filtry do Fridy, a co do proszku, to nie zwracałam uwagi. My używamy Loveli, więc... :sorry2:
Jeśli chodzi o ciszę gdy Michaś śpi, to raczej staramy się nie hałasować. Sama bardzo lubię ciszę i wolę wyłączyć TV i zająć się np. czytaniem.
Dzięki za wskazówkę!:wink:
W Polsce też są śliczne garniturki o bardziej przystępnej cenie.:-D
Trochę nieciekawie z tymi godzinami lotu...:dry: ale dacie sobie radę!:yes:
Michaś do tej pory jadł po kąpieli przeważnie najpóźniej o 19 i szedł spać. Ostatnio je jeszcze po 20 i nie śpi od razu.:dry:
Mysza - :-)
przyszlirodzice, Ania31
- śliczne zdjęcia dziewczyny!:laugh2: Super, że wszystko się udało!
aggy - gratuluję udanego weekendu! A suknia jest po prostu zjawiskowa! :-D
kropecka - ciekawe to z tym pływanie...:happy: ale jest tak jak piszesz.

Pozdrawiam!
 
reklama
Paulineczka wracam do pracy z początkiem sierpnia, ale chyba wyjadę na 'wichurę' nad jezioro z Igorem i nie będzie okazji do zakupów, chyba, że w Kocku pod Lublinem :D nawet jak nakarmisz przed lotem, to możesz dać pierś do possania przy starcie, can't u? bardzo jestem ciekawa, jak Michałek zniesie podróż i lot, korci mnie wyjazd gdzieś dalej, ale trochę się boję z takim maluszkiem
Przyszlirodzice fajna twoja Amelka :) Bartuś Ani też prześlicznie wyglądał
Aggy no jesteś! już się martwiłam, że w Gliwicach prąd odcięli na długi weekend :laugh2: gdzie można kupić ciuszki Cocodrillo? nie spotkałam się z tą marką. sukienka Hexeline ma klasę! o której zaczynasz spacer, jeśli o 13 jesteś już po??? ja najwcześniej ok. 12tej wychodzę na jakieś 2-3godzinki
niedługo pierwszy Dzień Dziecka naszych bobasków :-) co im kupujecie w prezencie?
cześć Dzikiwietrze :)
 
Siemka Mamusie,

jestem wykończona bo mały dał mi dzisiaj w kość. Nie śpię praktycznie od 5 rano. Ledwo na oczy widzę. O 11 jadę z Kubą do mojej firmy pochwalić się Dzidziolem.

Rekinasia - Coccodrillo ma swój firmowy sklep w Warszawie na pewno w M1 w Markach, a dalej to nie wiem. Sprawdź na ich stronie: Coccodrillo

Kluska - super, że impreza się udała. Pewnie jesteś dumna jak nie wiem, co?

anna_ajra, Paulineczka - można kupić same filtry do Fridy w aptekach. Są pakowane po 10 szt i kosztują ok 3 zł. Niedawno kupowałam.

Pozdrawiam z serca i napiszę po powrocie, jak było
 
Wczoraj położyłam się spać o 22, chyba poraz pierwszy od kilku lat tak wcześnie:baffled:, ale autentycznie byłam wykończona. Dzisiaj Dominik wstał o 5.45 i ja razem z nim.Pogoda jest cudowna ,mam nadzieję że tak juz zostanie:-) uwielbiam ciepełko, zaraz nakarmie szkraba i ide na spacerek.
anna_ajra- dziękuję w imieniu Piotrusia
Rekinasia- musze pobuszować po sklepach i poszukać czegoś na Dzień Dziecka, uwielbiam kupować zabawki:zawstydzona/y:
Aggy- biedulko, taki już urok naszych pociech że nie zawsze dają nam pospać
 
witajcie kobietki:)

czytam powoli zaległości ale póki mała śpi to Wam napiszę ze Gabii juz jest zdrowa, byłam na kontroli tydzień temu i jeszcze wczoraj wszystko z nia juz ok, dziękuje za troskę i miłe słowa:)
Gabi mimo choroby miała cały czas świetny apetyt i dzięki temu na trzy miesiące ważyła juz 8 kg:) myślę ze nie będe miała problemów i utrzymam karmienie wyłącznie piersią do pół roczku, mała właściwie przesypia juz całe noce, ostatnie karmienie koło 22 i śpi do 6 a nawet czasem dłużej, w dzień za to jak królik pod miedza po pół godziny ,no cóz coś za coś:) ale już sie do tego przyzwyczaiłam i jakoś udaje mi się funkcjonować, obiad ,pranie,itp udaje sie to wszystko pogodzić,moze tylko brakuje czasu na przyjemnosci pod tytułem forum, muszę nad tym popracowac:) no dobra ateraz dalej nadrabiam zaległosci żeby wiedziec co tam u Was i Waszych maluszków słychac:-)
zaległosci nadrobione, witam serdecznie wszystkie nowe mamusie i ich dzieciaczki:)
zauważyłam ze etap wkładania pieści do buzi przechodzą nasze dziecinki, moja Gabi też to uwielbia a ślini sie przy tym niesamowicie
dzieci ślicznie wyglądają w strojach do chrztu, tak wyjątkowo ,uroczyście , małe aniołeczki:)
ja myśle ze ochrzcimy Gabrysie w lipcu, mam trzy sukienki po mojej siostrzenicy ale Gabi niestety sie już w nie nie mieści, Martuchna ważyła 8 kg gdy miała 10 miesięcy ,kruszynka była a moja Gabi ...no cóz nieco większa jest:)) myślę ze teraz juz nie będzie tak szybko przybierać, te pierwsze trzy miesiące dzieci mają największy przyrost ,mam nadzieję bo raczki juz bolą od noc=szenia tego ukochanego ciezaru:) a no i juz od miesiaca Gabi ma rozstawione łóżeczko,kołyska była juz zbyt ciasna, zreszta według wskazań producenta nadawała sie do 6,8 kg,wiec trzeba było ją przeniesc do łóżeczka,ale zmiane bardzoi dobrze zniosła, wydaje mi sie nawet że o wiele lepiej jej się śpi w przestronnym łóżeczku
 
Hej dziewczyny:-) ja jak zwykle na szybko Co wy robicie że tyle czasu macie?:blink: Ja ledo za wami nadążam
Ania 31 chciny udane widać :tak:mam nadzeje że u nas będzie podobnie
Ulenka pulniutka jest twoja Gabrysia Oliwia waży 5600 więc tak ok połowie gabrydi:tak:
Rekinasia myśle że w każdym większym mieście znajdziesz Cocodrillo a jeśli chodzi o prezenty to z Julką łatwiej bo juz należą się konkrety będzie rowerek czterokołowy jeśli oczywiście tatuś sie spręży z wyborem:dry:a Oliwka dostanie pewnie coś symbolicznego ..no jeszcze dołożę pajace z roz. 74 bo nie mam ani jednej sztuki a Córcia rośnie mi tak szybko że szok:tak:
Anna ajra przedstawię naszą sytuację z chcrztem M postanowił że nie bedzie się przed księdem tłumaczył Jak o określił "odbębniliśmy nauki przedchrzcielnie więc teraz tylko apis na konkretny termin, wpłata co łaska i dziecko nam ochrzcić muszą a na widzimisię proboszcza nie ma zamiaru reagować". Ażeuparty jest strasznie zapowiedziałąm mu tylko że bierze to " na klatę " Oliwka ma być ochrzczona nawet jeśli będę musiałą się z nim rozwieść żeby chrzest się mógł się odbyć. I szczerze mówiąc nie bardzo mi odpowiada taki sposób załatwania sprawy :dry:
 
annaagnieszka - witaj, rzeczywiście bardzo grzeczną masz córeńkę. No, cóż przynajmniej choc trochę możesz mieć czasu dla siebie i na studia. Mnie sie nie udaje napisać nawet strony pracy odkąd jest z nami mój Skarb. Teraz staram się jak mogę zebrac myśli do kupy, przeczytać pobieżnie jakieś ksera i napisać choc parę stron na czerwcowe seminarium. Mam tylko stres, że to wszystko weźmie w łeb, ale zmuszam sie, bo szkoda 4 lat studiów, no i została mi już tylko praca i obrona.
wildwind- także witam.
agawa1- ja też już równo rok (21 maja) nie mam @. Cieszyć się czy martwić??? Już sama nie wiem. Wydaje mi się, że powodów do zmartwienia nie ma, ale... ;-)
Ale przystojniaczek z Miłka i takie ma delikatne rysy twarzy. Fajny chłopaczek.

Rekinasia- kiedy piszesz o Igusu, to tak jakbym o swojej Marysi czytała. Dokładnie tak samo zachowuje się moje dziecko co do spania, aktywności itp. itd. I ja też w taką paskudną pogode byłam z nią na spacerach ku zdziwionym minom sąsiadów. Połowę przestałam pod klatką albo pod drzewami jak kropiło, ale co tam, najważniejsze, że choc trochę pospała.
Co do ciszy, kiedy śpi, to u nas obowiązuje cisza bezwzględna. Nikt nie ma prawa ruszyć się z miejsca, żeby uderzenie buta o parkiet nie poderwało czasem ze snu naszej córeńki. Wszystko powyłączane, kot zamknięty w drugim pokoju, bo choć trudno w to uwierzyć, kiedy kręci się koło wózka, to ją niestety też budzi. No i u nas na okrągło niemalże chodzi suszarka do włosów, bo tylko to pomaga jej zasnąć i trochę pospać.
Gdzie w Warszawie jest sklep NEXT??? Bardzo podobają mi się ich ciuszki. Marysieńka ma połowę szafy z tej firmy, ale niestety większość dostała.Szczególnie kurtki, koszulki i spodnie zachwycają swoim dziecięcym design'em.
Paulineczka - ja próbowałam w Wa-wie w 3 czy 4 aptekach kupić takie filtry do Fridy i nigdzie nie było, więc kupiłam sobie przez internet. Swoją drogą tez jestem ciekawa- skoro mają w sprzedaży Fridy, to dlaczego nie mają filtrów??? No, ale Aggy kupiła, więc chyba ja jestem łajza i nie znalazłam, albo za szybko się poddaję.
anna_ajra - no to ja mam podobnie ze spaniem- kładę już teraz Małą po kąpieli ok. 19-20 i albo mi wstanie na karmienie jeszcze ok. 23-24, albo dopiero i to w zasadzie najpóźniej budzi się ok. 0.1, a potem niestety drugi raz w okolicach czwartej. I też niestety 4.40- maksymalnie 5.00- jest już wyspana i gotowa do zabawy.
przyszlirodzice, Ania31 - Amelka- prześlicznie wyglądała- zresztą w ogóle jest bardzo ładną dziewczynką i bardzo mi się podoba. A Bartuś?- synek jak marzenie. Śliczne ubranko i fajnie, że wszystko się udało.
aggy - bardzo ładna ta suknia i za tą promocyjną cenę rzeczywiście warto było ją mieć w swojej szafie. Ciekawa też jestem jak leży na tobie, bo skoro ją wzięłaś, to domyślam się, że "całość" wygląda bosko i teraz już musisz wstawić zdjęcia jak będzie już po wszystkim. Ja mam takiego doła odnośnie swojej figury, że na chrzciny Małej chyba wsadzę się w jeansy i jakąś koszulkę, najlepiej dobrze rozciągniętą.
ulenka507- całe szczęście, że Gabiś ma się już dobrze i jaka imponująca waga Dzidzi, wow!!! Widać mamusine mleczko bardzo jej służy. No i zazdroszczę tych przespanych nocy, zwłaszcza, że dzieje się tak na Twoim właśnie mleczku. Nam nawet po karmieniu butlą nie zdarzyło sie to ani razu.My ani wdzień, ani w nocy sobie nie pospimy, ale mam cichą nadzieję, że już niedługo. Najbardziej się cieszę, że moje dziecko jest juz zdrowe i dobrze się czuje na tej naszej nieszczęsnej butli.

Ja też szukam jakiegoś ubranka na chrzciny. Podobają mi się ciuszki podobne do tych dzianinkowych na tej stronie, ale ta cena, och!
ubranko
Zaplanowaliśmy chrzciny w ostatnią niedzielę czerwca, w naszą 6 rocznicę ślubu. Mania skończy w tym dniu 4 miesiące. Ksiądz nie bardzo chciał się zgodzić na dopisanie dziecka, bo trochę późno sie obejrzałam i terminy są pozajmowane do października. W naszym dniu będą już chrzczone dzieci, a tu jest zwyczaj, że rodzice, czy rodzice chrzestni (sama nie wiem nie zrozumiałam dokładnie) klęczą w trakcie mszy i burzyli się, że juz nie ma gdzie klęczników wstawić tyle chrztów. Stwierdziłam, że my możemy stać itp. itd, więc powinien nas dopisać jeszcze jak dostarcze te wszystkie niezbędne do chrztu dokumenty.

Przeszłam już prawie całkiem na sztuczne mleczko i wczoraj zważyłam Marysię. Jej wynik podług niektórych forumowych bobasków nie jest imponujący i wynosi 6400g. Mieścimy sie jednak chyba w normach. Od porodu przybyło jej 3kg. Ubranka mamy na 68-śpioszki, spodenki i na 74 bluzy i kurteczki. W ogóle ma jakieś długie nogi i ręce, ale to chyba po mamusi. Ja najczęściej zaopatruję ją w Mothercary, ubranka 3-6 na 9kg leżą na niej jak ulał, ewentualnie H&M i wtedy 4-6m.

Pozdrawiam cieplutko
 
Witajcie.

Anna ajra kolacja się udała. szczerze mówiąc to pierwszy wieczór od urodzenia Julki który tak miło nam upłynął. za dużo się ostatnio działo i nie było chwili spokoju. szczerze mówiąc po urodzeniu córci Paw troszkę bardziej zaczął mnie drażnić:-) . nie wiem czemu. teraz to pomału mija i wszystko zaczyna się normować.

Aggy ja witaminę k podawałam do 3 miesiąca.

Ika-s powiem C że mimo wszystko jest ciężko. ja po urodzeniu Juleńki od razu musiałam zaliczyć ciężki egzamin u bardzo niemiłego profesora więc trochę nerwów było. teraz został mi jeszcze jeden egzamin który mam nadzieję zaliczyć w czwartek no i praca i obrona 26 czerwca :wściekła/y: ajjj też już mam tego pomału dosyć no ale cóż trza to skończyć jak najszybciej ;-).Juleńka coraz głośniejsza i mimo że nie płacze to gaworzy i krzyczy na cały dom. więc ze skupieniem ciężko. poza tym do 19 zajmuję się nią sama. jedyne co mnie ratuje to super, najlepszy z naszego wydziału promotor. luzak straszny :-) . więc jakoś mniej mnie to przeraża. jakoś damy radę hihi. kiedy masz obronę?
 
annaagnieszka- ja narazie nie mam zaplanowanej obrony, bo nie mam otwartego przewodu doktorskiego. Ale po wakacjach (od października) mam nadzieję już dostanę od promotora zgodę na otwarcie przewodu i wtedy mam rok na dokończenie i obronę pracy. Musze się wyrobić do czerwca, ewentualnie do września, bo potem niestety musiałabym zapłacić za recenzje mojej pracy, a jest to niemały koszt, bo ok. 10.000 zł za jednego recenzenta. Muszę mieć dwie takie recenzje.
Narazie jestem tym wszystkim lekko podłamana. Pozdrawiam ciepluteńko
 
reklama
podziwiam dziewczyny które jeszcze sie dokształcają, z takimi maluszkami przy boku to nie lada wyczyn, trzymam mocno kciuki żeby wszystkim sie udało osiągnąć upragniony cel!
co do rozmiarów ubranek to ja dla Gabi mam totalną zbieraninę:) własciwie to ja jeszcze jej nic nie kupiłam;( zanim przyszła na świat to znajomi nas zasypali ubrankami po swoich dzieciach,później posypały sie prezenciki , w sumie zapas mam chyba na najbliższy rok, a rozmiary to bardzo różnie, wg jednych to na 68 wg innych 72 a kiedy podają miesiące to najczęściej od 6 do 9 m, ale to na prawde jest bardzo różnie z tą rozmiarów ką , moja dzidzia ma dizs dzień śpiocha, pewnie ta pogoda na niż tak działa, ja tez bym sie chętnie uwaliła do wyrka no ale....
Annoagnieszko może wcześniej pisałaś ale ja nadrabiałam zaległości z kilu dni i może mi umknęło , kiedy dokładnie rodziła się Twoja córcia? a co d o wklejania zdjęc to ja korzystam ze stronki bobasy.pl tam kopiuję swoje zdjęcia a kiedy chcę jakieś wkleić na forum to kopiuję link do zdjęcia i wklejam na forum, to nie jest skomplikowane:) dziewczyny korzystają z innych stronek , wszystkie pewnie działają na podobnych zasadach, ale na bobasach mozesz wklejac też filmy, mnie osobiście bardz odpowiada ta stronka. Polecam
o tu mozecie obejrzec krótki filmik mojej cóki Bobasy - Ulenka507 - Zdjęcia Dzieci, Filmy Dzieci - Załóż galerie swojemu bobasowi - bobasy, dzieci, dzieciaki, galerie, bobaski, zdjęcia dzieci, filmy dzieci, pociechy, noworodki, rodzina, rodzinne, hosting zdjęć i filmów
 
Do góry