reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki 2008-wątek główny

Agawa - pisz:-D i się nie przejmuj - i tak nie nadrobisz:-D

Ja własnie oglądam Eurowizję - na TVP1 ...
Hmmm u nas naprawdę nikt nie potrafio śpiewać:-D ale mam nadzieje że któreś z wokalistów mnie zadziwi :-D

Co tam u Was :-D
 
reklama
Ja tylko na chwilke...Wrocilismy z zakupow. Pozniej moze jeszcze wejde,a tymczasem chcialam sie przywitam z Agawa :-):-):-)Witaj i pisz...
 
ładna.ex.panna welcome back :-)

zapalenie piersi zażegnane, co za ulga, boję się tego jak cholera, przystawiałam mój osobisty laktator (czyli Igor :-p) do tej piersi, masowałam, zrobiłam okład z kapusty - pomogło

wczoraj była u nas położna środowiskowa, stwierdziła, że na pępuszek trzeba antybiotyk (neomycyne w sprayu) :-( nie ma stanu zapalnego, ale wg niej trochę się ślimaczy. stwierdziła, że całkiem mi się zwinęła macica już, ale jakoś niedowierzam...
poza tym śmiała się, że wiem, że zero cytrusów, ale już dżem pomarańczowy ze skórką jem, faktycznie przez myśl mi nie przeszło, że te dwie rzeczy mają coś wspólnego :confused:
Zytka, mi położna mówiła, że temperatura nie szkodzi w karmieniu ani żadna infekcja mamy, bo dziecko przeciwciała dostaje. Ja mam tego samego świra, zżera mnie strach, do odważnych mam na pewno nie należę :baffled:
u nas pediatra z wizyta nie przychodzi, trzeba sie z dzieckiem pofatygowac
Paulineczka z tym tantum rosa poczekaj, przecież zamknięcie butelki będzie nieszczelne. Mi gin w szpitalu radziła, żeby w takiej butelce z dzióbkiem rozrobić i polewać krocze po myciu, że z takim dozownikiem wygodniej.

nie mam wagi, ale na takiej domowej się zważyłam sama a potem z Igorem i wynika, że w stosunku do wagi urodzeniowej przybyło mu 400g! :szok::-D czyli razem 3800g!

miałam wczoraj kryzys, co godzinę mały chciał jeść, cały dzień tylko karmiłam i byłam wykończona, miałam tego szczerze dość, śniadanie o 12:30 udało mi się zjeść i umyć się :-( potem przyszła położna i trzeba było go obudzić. na szczęście w nocy nadrobiliśmy i dzisiaj jest OK
Co do ssania kwiatuszek, nam połozne pokazały taki trick, wkładasz zgiętego palca (do pierwszego przegubu) do buzi malucha, to przypomina brodawkę, dzieciak ssie i się uspakaja
Cloe, moja koleżanka też tak miała z cyckiem i oszukiwali córcię :happy2: przy karmieniu na leżąco, kładli ją do góry nogami przy drugiej piersi - tak jak przy pozycji spod pachy, może ta pozycja ci pomoże??

jutro zaczynamy werandowanie
dziewczyny, podajecie wit.K????
 
nie, właśnie WIT. K, w szpitalu kazali podawać i położna też pierwsze pytanie czy podajemy??? to dla dzieci karmionych wyłącznie piersią, od 2 tygodnia życia podobno się podaje
a wit. D to dopiero po wizycie pediatry, tak mi powiedzieli
 
Kurcze dziewczyny!!! Moj M. wlasnie sie bierze za rozkladanie łózeczka!!:-):-):-):-D:-D:-D:-DStwierdzil, ze groszek nie wychodzi bo lozeczka nie ma:-p:-p:-p:-pAle sie ciesze!!
 
Dziewczyny, ja tak na szybkiego ,póki Mała śpi. Bardzo dziękujemy za gratulacje.
Jak bede mogla siadac, to napisze cos wiecej - i nadrobie czytanie, slowo! I zdjecia tez beda.
 
Witam sie z ranka:)
Nadal 2 w 1 po calonocnym martainie biegania siusiu:p
A teraz jak rano wstalam zauwazylam jakis taki sluz ale nie jest on az taki gesty zebym mogla stwierdzic czy to czop... Jest jakis taki przezroczysty i ciagnacy czy to moze byc to? Bo wczesniej takiego sluzu nie mialam tylko taki zwaykly bialy ciazowy a to co?:szok:
 
Witam!

Ja dziś po ciężkiej nocy, najpierw Piotruś o 2.30 stwierdził, że jest głodny i chce kaszkę :szok:- zrobiliśmy mu z mężem, zjadł raptem 4 łyżki , popił sokiem a potem ubzdurał sobie, że boli go brzuszek potem pupa...Koniec świata... Zastanawiam się czy nie wymyślał tego wszystkiego po to by tata nie wyjeżdżał ale chyba na to jest jeszcze za mały... Potem obudził się Jaś na karmienie, jedna kupka, druga...i 2,5 h się ze wszystkim zeszło.

Rekinasia - tak, podaję wit K od 2 tyg. To nowe zalecenie, Piotruś nie dostawał tej witaminki. Podobno ma zapobiegać częstym wśród niemowlaków krwotokom wewnętrznym. Podaje się ją do k.2 miesiąca.

Agawa - witaj!

przyszlirodzice - czop może odejść w całości bądź przez kilka dni stopniowo. Pewnie ten śluz pochodzi właśnie z czopa, gdyby był podbarwiony krwią mogłoby to świadczyć o zbliżającym się porodzie.
pozdrawiam
 
reklama
Hej
Ja dalej jak szampon :-D

Ale dziś cała noc przespana :-) Już jestem po śniadanku - pogoda prześliczna - brakuje mi tylko mniej kilogramow i mogłabym pojechać gdziekolwiek na jakiś spacerek:-D

Ania_PR - w sumie nie wiem - możliwe że Ci czop odchodzi - ja się przyznaje ... jeszcze tego nie przeszłam

Pozdrawiam mamusie i szamponiki :-D
 
Do góry