reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki 2008-wątek główny

przyszli rodzice wiem że sie bardzo denerwujesz o swoją córeczke ale na pewno wszystko sie dobrze ułoży, najważniejsze że szybko wykryto wade , zoperują i już nie będzie groźna dla Amelki :) głowa do góry , wszystkie zyczymy naj naj dla Twojej córeczki i mocno trzymamy kciuki ;)
a ja na początek się pochwale ze moja córeczka już sama chodzi, dokładnie 30 marca postanowiła ze juz sama da rsaade zwiedzac mieszkanie ;) tak wiec na kontrolę bioderka 2 kwietnia sama wkroczyła do gabinetu lekarza czym go bardzo zaskoczyła :) bioderko ok:) za jakiś czas mamy jeszcze tylko powtórzyc badanie RTG, i tu na temat fałdek, pewnie że kazda mama chciała by żeby wszsystko było iealne ale.... najważniejsze żeby posladki były symetryczne i zgięcie kolan na równej lini :) ale ostrożnosci nigdy za wiele więc jak pojawiaja się jkiekolwiek wątpliwosci to niech specjalisci to spradzają ;!!!!!!!
a no i kolejny zębulek się pokazał ( to juz szósty ) no dorasta mi córeczke :)
muszę podczytać zaległości, porzadki wiosenny mnie wciagneły na dobre, cały tydzień biegam po chałupie i wyciagam szafek zbedne "przydasie" a kurcze końca nie widac :wściekła/y: no i do tego K znowu w domu, niestety osoba na której miejsce miał być przyjęty do pracy wróciła zza granicy i du.... blada ;(
 
reklama
Przyszlirodzice dlaczego dopiero 6 maja badania? Możesz coś zrobić, żeby wcześniej?
też słyszałam, że często zarasta, synek mojej koleżanki to miał, ma teraz 5 lat i nie ma już dziurki...
 
lekarka powiedziala ze jest za duzy przerost juz i trzeba bedzie chyba operowac:( zobaczymy co postanowia po wszystkich szczegolowych badaniach.
rekinasia- tyle trezba czekac u nas bo sa takie dlugie terminy:( na sama wizyte u kardiologa czekalismy ponad 3 miesiace:(
boje sie strasznie caly czas mis ie ryczec chce jak sobie pomysle;( siedze wpracy i mysle caly czas;(
Tata dzis byl z nia na kontroli na bioderkach i stawia troche krzywo jedna nozke i nawet w domu ma chodzic w bucikach a nie skarpetkach.
 
Cześć Dziewczyny!

Jesteśmy z powrotem;-)Nie jestem w stanie nadrobic zaległości (ponad 20 stron)tak więc wybaczcie,ze nie będę odpisywać.Znalazłam chwilkę,żeby do Was zajrzeć,bo niestety u nas niezaciekawie:-(Wczoraj w nocy Marcysia dostała nagle gorączkę i zaczęła sie biegunka:-(Także podróż mieliśmy koszmarną,trzy razy była przebierana calusieńka!!Pojechaliśmy prosto na izbę przyjęć bo pokazała się krew w kupce:szok:Tam ją pani doktor zbadała oczywiście przy wielkim ryku i podaliśmy kroplówkę,miała pobrana krew,kupka dzisiaj rano poszła do badania i właśnie teraz zadzwonili że nie jest to ani rota ani adenowirus,Chociaż tyle dobrze:-(do czwartku czekamy teraz na wynik bakteryjny czy tam się coś w tej kupce nie wysieje-oby nie!!Dziś po względnie przespanej nocy bez gorączki nie jest najgorzej,do tej pory mieliśmy tylko 2 kupki i mam nadzieję że to juz koniec!Teraz zasnęła moja mała bidulka...
A wyjazd ogólnie był udany:tak:Marcelka była superancka,nie bała sie babci i dziadulka,ba! nawet mogłam ją zostawić na troche i była super dzielna:tak:Ale powiem Wam szczerze że wszędzie dobrze ale w domu najlepiej:-D

I tym oto akcentem kończe te moje wypociny i lecę dalej się rozpakowywać,bo wczoraj jak weszliśmy do domu po 22 to nie miałam już na to siły....

AniaPR- mocno wierzę w to,że z Amelką i jej małym kochanym serduszkiem będzie wszystko dobrze:tak:

Kasiax25-a jednak synuś:tak:Super-gratuluję!!!Następna na pewno będzie córcia:-D


Mamiśki kochane mocno Was uściskuję i mam nadzieję "do potem";-)
 
Przyszlirodzice a nie można prywatnie zrobić badań a potem skierowanie do państwowego szpitala, jak będzie taka konieczność?

Zytka nareszcie z powrotem!! :-D jak się czuje Marcysia, już nie ma biegunki?

Kropecka skąd ta pewność, że za kawałek plastiku z bateryjką cena 35pln jest za niska? Cena to często kilkaset % marży. Mam ręczny laktator: kilka części z gumy i plastiku, założę się, że koszt produkcji nie przewyższał 10-15pln – cena sklepowa 260pln. Ceny rzeczy nie odzwierciedlają ich 'wartości'.
Ja również nie ściągam na egzaminach, nie szukam luk prawnych etc. a w wielu różnych sytuacjach staram się postawić po drugiej stronie. Z tym, że nie stawiam się po stronie sklepu. Osoby uczciwe nie są wymierającym gatunkiem a uczciwość nie jest niepopularna – może lubisz tak myśleć o sobie albo w takich kręgach bywasz albo takie masz doświadczenia życiowe, uważam inaczej i mam wokół siebie wiele uczciwych osób. Firma nie kieruje się poczuciem sprawiedliwości, uczciwości i przyzwoitości w wyznaczaniu cen, tylko maksymalizacją zysków. Błąd w wycenie to ryzyko wliczone w działalność, podobnie, jak kiedy przedmiot spadnie z półki sklepowej i się uszkodzi. Oprócz uczciwości mam jeszcze taką zasadę, że staję po stronie słabszego, w pojedynku firma – człowiek, człowiek jest na straconej pozycji. Firma dysponuje znacznie większym kapitałem, co ma znaczenie nawet w sądzie, bo tam gdzie ferują wyroki co jest ‘sprawiedliwe’ a co nie, bardziej skuteczni prawnicy mają dużo wyższe ceny, ciekawe dlaczego. EOT z mojej strony.

Ulenka - 'zbędne przydasie' skąd ja to znam :-D też by się parę znalazło..
 
piszesz że nie jesteś po stronie sklepu, skąd zatem masz pewność że ten "sklep" na allegro to jakiś gigant finansowy dla którego kilkaset złotych straty na jednym kliencie nic nie znaczy, a nie np samotna matka wychowująca dzieci, która założyła małą firemkę z akcesoriami dla niemowląt żeby zarobić kilka groszy na utrzymanie. Skąd mam pewność że 35 zł za ten zestaw to niska cena?... proszę cię... ten nowy zestaw na allegro kosztuje 500 zł. Nie jestem naiwna. Jakby ktoś chciał mi sprzedać nowy monitor Samsunga LCD 22 cale za 40 zł to też miałabym uznać że taka cena jest wystarczająca za kawałek plastiku i troszkę elektroniki w środku? Kończę temat, bo do niczego nowego nie prowadzi. Ja nie przekonam ciebie, ty nie przekonasz mnie.
 
A co do uczciwości innych osób i choćby ściąganiu na egzaminach... Na roku mam 120 osób, przynajmniej 90% z tych osób ściąga na egzaminach. Gdy przy rozmowie dowiadują się że ja nigdy nie ściągam patrzą na mnie jak na ewenement.
 
Kropecka kończysz już od trzech postów :-D emocjonujący temat, co? faktycznie inaczej na to patrzymy, dla mnie mała czy duża firma chce robić kasę, ale masz rację, że im większa skala, tym bardziej obrzydliwe praktyki. polecam No logo, Doktryne szoku i film Korporacja
Ania Przyszlirodzice fakt, że i prywatnie terminy zwalają z nóg - ostatnio zaliczyłam z Igorem neurologa - 1,5 mies czekania i alergologa 2 tyg., ale może sprawdź, czasem ktoś rezygnuje z wizyty i można się wstrzelić albo lekarz przyjmuje w kilku prywatnych przychodniach i w bardziej obleganej (zwłaszcza w sieciówkach, gdzie jest dużo abonamentów medycznych: LIM, Luxmed etc.) termin jest dużo dłuższy niż w mniej obleganej...
 
Ostatnia edycja:
reklama
My na echo serca czekamy juz 11msc, w tym jeden termin przekladany z pazdziernika na maj:no::no:Tyle ze ponoc nie mamy powodu do zmartwien, bo gdyby byl to pewnie dawno zrobilabym echo prywatnie:tak::tak:
 
Do góry