reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki 2008-wątek główny

Moniamonis dzięki :zawstydzona/y::-D a na bale przebierańców chętnie chodziłabym raz na miesiąc :-) lubię się przebierać :tak:
Kaskax25 też w pierwszym odruchu myślałam, że chodzi o USA i się zastanawiałam co to za nietypowy przypadek astmy :-) poza tym miejmy nadzieję, że to jednak nie astma....
Kropecka tu się z tobą nie zgodzę: sklep, w którym Kaska kupiła laktator sprzedał przez samo allegro jakieś 2,5tys. przedmiotów. czy kiedy idziesz do sklepu, zastanawiasz się czy cena wg ciebie odzwierciedla wartość przedmiotu lub jest zaniżona, czy po prostu kupujesz po określonej cenie? co byś powiedziała, gdyby przy kasie się okazało, że metka była zła i rzecz kosztuje 10xwięcej - niektórzy takie przypadki podają do UOKIK jako oszustwo ze strony sklepu. Sklep ma prawo na etapie wyceny ustalić sobie marżę a klient ma prawo kupić po danej cenie nie wnikając w mechanizm powstawania ceny. parę tygodni temu kupiłam 2 maxi sudocreamy w aptece, w tym jeden w normalnej cenie a drugi w cenie małego, bo ktoś wcześniej kupił duży w cenie małego. Farmaceutka miała w systemie ten krem jako mały, więc tak mi sprzedała. Wątpię żeby poszukiwała potem osoby, która zapłaciła za mały sudocream jak za duży. Dzisiaj widziałam torebkę, którą w innym sklepie tej sieci parę dni temu widziałam o 200 pln droższą - ceny są umowne. Sklep w Allegro to internetowy, ale nadal sklep i obowiązują tam takie same zasady jak w każdym innym sklepie.

dobrej nocy mamuśki
 
reklama
witam z rana - mikuzasnał, siedze przy porannej kawce, obmyslam co na obiad i .... ciesze sie pogoda :))
ale nam sie dyskusja na temat laktatora wywiązała - wiadome że skelpy narzucaja marżę jak im sie to podoba, wiadomo że prawdziwa wartośc tych przedmiotów jest znacznie niższa, ale myślę też, że cena hurtowa czy producenta jest wyższa niż 35zl. Było by dobrze gdyby sklep zgodzil się sprzedać po jak najnizszej cenie, bez swojego zarobku i już. Owca cała i wilk syty.
 
Margaritta specjalnie dla ciebie - żebyś więcej nie mówiła, że moje dziecko nie ma włosów - otóż ma i to jakie chce!!!! :-D:rofl2::-D:rofl2:
jejku jak ona slicznie wyglada fakt ladnemu we wszystkim aldnie :-D
moniamonis, dziennik staram się prowadzić regularnie. Ostatnio wszystkie weekendy spędzaliśmy calutkie na działce próbując zalać chudziaka, zamknęliśmy stan surowy więc to jak dla mnie dużo :-)

kaskax :errr:

co do mleka to jeśli już podajemy dzieciom zwykłe to najlepiej UHT a nie pasteryzowane lub tym bardziej prosto od krowy

Mleko UHT

UHT
gratuluje stanu surowego zamnknietego :tak:
Jejku jak dobrze,ze Wy tu jestescie- serio.

Bylam z Niki u pani doktor -specjalizacja bioderka. Od rana przy tak pięknej pogodzie tak mi zepsula humora ,ze :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Co za baba:dry:
Na samym poczatku ju zpodkresliła kim jest...mialam pytac o niejaką Louise ale zaprowadzono mnie własnei do tej wstrętnej baby-pytam zatem czy to ona jest Louise a ta mi na to,ze... " Louise to jest TYLKO pielęgniarka a ja jestem panią DOKTOR..":eek: Juz wiedziałam z kim mam do czynienia.Obwieszona złotem a tapety tyle ze szpachelka trzebaby było zdrapywac.No ale nie wygląd swiadczy o wnetrzu prawda?? jednak w tym przypadku swiadczył :sorry: Przebadała Niki na wszytskie strony -Niki darła sie jakby nie wiem co jej robili- wyczulo moje maleństwo co to za babsztyl, po czym powiedziala mi ,ze jestem spanikowaną mamą:eek: ze tu są przypadki gdzie dzieci nie chodzą wcale a ja mam jakieś podejrzenia bezpodstawne i sie niepotrzebnie martwię:eek: Ze Niki zaczęla w sumie dopiero chodzic,ze to wszytsko sie jeszcze wyklaruje. Mowi ,ze jak będę w PL to to jest dobry pomysł,zebym poszla na UGS dla własnego spokoju, bo teraz tutaj ona nie ma podstaw do wypisania skierowania na ugs do szpitala.Spociłam się cała tylko ...podziekowałam ladnie pani i poszlysmy sobie do domu.

Mam nadzieję,ze rzeczywiscie jestem spanikowana mama i nic zlego ze te fałdki Niki nie są symetryczne. Jak pojade do PL zrobie to UGS i bede wtedy spokojna.


Co do mleka - dzięki kochane za wasze zdanie na ten temat. Moze zacznę po troszku z tym zwykłym mlekiem...

kaskax25 dziewczynki wniebowziete- babcia rozpieszcza i tak juz dośc rozpieszczona Nikole ze Ci mowie:sorry: Nie ogarnę jej jak mama wyjedzie:-D Zdrówka dla Was moja droga.Podrap Miloszka w lewą piętkę;-)

Nawet juz nie chcialam o to mleko pytac tej kobiety, bo nie mialam juz nerw i cierpliwosci na nia:zawstydzona/y:

sloneczko, wiosna ... az sie chce oddychac ;-)

dla kazdej z Was pozdrowienia:tak:


8695ab460c223ece286ddfeee4f5046f.jpg

moze faktycznie lepiej byloby jak w PL pojdziesz na usg bo tam nie wiadomo co z ta baba bylo nie tak...
A wiec po wizycie pani dr orzekla ze Mati ma astme. :baffled:Dostal antybiotyk, leki przecwalergiczne i inhalator. Chciala nas wyslac na 3 dni do Ameryki na badania, ale moj stan za bardzo na to nie pozwlala. Zrobiono mu dzis test na igm wyszedl pozytywny. Takze mam w domu kolojnego alergika.
Momp, kropecka bez komentarza bo nie chce mi sie drazyc tej sprawy, nie wiem co z tego wyjdzie ale wiadomo ze do sadu nie pojde za te 500zl. A sumienie? Wiadomo ze biednemu zawsze wiatr w oczy.
Margaritta zrob te usg dla swietego spokoju ale czy w ogole masz podstawy zeby sie martwic? Zle chodzi czy cos, oprocz tych faldek? Jak ona tyle wazy to sie wcale nie dziwie ze ma nierowne, nikt nie jest symetryczny calkowicie. Nie martw sie na zapas. Na pocieszenie moge dodac, ze synek mojego brata ma poltora roku, nie chodzi, nie wstaje i nie przejmuja sie tym:eek:Co z kolei dla mnie jest bardzo dziwne:baffled:
Moniamonis, lileczka dziekuje:-DBedzie dobrze, oby Miloszek nie byl takim zdechlaczkiem:baffled:
Pozdrawiam was wszystkie dziewczyny
oj biedny Mati :-( oby antybiotyk mu pomogl :tak:
ja tez zaczynam myśleć o solarium :) tak dla siebie bo wyjazd żaden się nie kroi :/
a w ogóle to nie wiem czy się zdecyduje jeszcze na strój kąpielowy... z tych chudszych jestem, a brzuszek został po ciąży i tyle :)crazy:) - może dlatego że pasa nie nosiłam?? już prawie nic nie jem i marne efekty :no:
a co do mleka, daje krowie ze sprawdzonego, zaprzyjaźnionego źródła i jest OK. Oczywiście wcześniej odpowiednio przygotowane - czyli gotuję i czekam aż sie śmietanka tlusta pojawi, ściagam i dopiero wtedy podaje dziecku. Mikolajowi nic nie jest, a to najwaziejsze.
ja pasa nie nosilam i nie powiem ze brzuszka nie amm bo cos tam jest ale ogolnie rzecz biorac sam mi spadl :tak:
 
Rekinasia, ja nie pisałam że prawnie nie należy jej się ten laktator. Napisałam tylko że wykorzystanie oczywistej omyłki przy wpisywaniu ceny jest wg moich wartości nieuczciwe. Chyba nie próbujesz sugerować że osoba licytująca elektryczny laktator Aventu wraz z wieloczęściowym wyposażeniem nie miała świadomości że 35 zł to cena zdecydowanie za niska i że zapewne sprzedawca się pomylił. Wiem że moje poglądy są niepopularne, ale ja po prostu mam pewne zasady których się w życiu trzymam, nie ściągam na egzaminach, nie szukam luk prawnych żeby je wykorzystać dla swoich korzyści a w wielu różnych sytuacjach staram się postawić po drugiej stronie. I tu nie chodzi o to czy jest się biednym czy nie. Byłam kiedyś biedna i myślałam dokładnie tak samo jak teraz. Przecież dla mnie to jest logiczne że ja żądając od tego sklepu wydania mi laktatora za 35 zł jestem świadoma tego że ten sklep musi dopłacić przynajmniej 200 zł do tego interesu. To nie jest błąd wynikający z jakiejś premedytacji. Aha, no i nie do końca jest tak że osoba licytująca przedmioty na allegro nie musi się w ogóle zastanawiać czy cena którą licytuje jest OK czy jest zdecydowanie za niska. Gdy ja licytuję przedmiot i kupuję go za 1/10 jego ceny rynkowej to muszę liczyć się np ze świadomością że ten przedmiot jest kradziony i w razie gdyby tak rzeczywiście było ja zostaję postawiona w stan oskarżenia jako paserstwo nieumyślne. Oczywiście w tym okreslonym przypadku tego dylematu nie było bo sprzedaje to sklep a nie osoba prywatna. Ja wypowiedziałam się już w tym temacie, każdy może sądzić co innego, mi generalnie wszystko jedno jak ta cała sprawa się skończy. Przyzwyczaiłam się już do tego że moje opinie często różnią się od opinii "większości".
 
Dziewczyny blagam skonczcie juz o tym laktatorze zaluje ze w ogole podjelam ten temat.
Tak w ogole to kupilam sobie uzywany i wiecie co tez tylko za 10% wlasciwej ceny:eek:Dzis przyszedl i jest jak nowy. Nie czuje sie jakims zlodziejem w tej sytuacji a kobietka tez pewnie czuje sie troche pokrzywdzona niska cena. Ale co mialam nie kupic to licytacja, sama te cene dala, pewnie miala nadzieje ze cena pojdzie wyzej. Tez by mogla sie wycofac i powiedziec nie dam, za niska cena ale wywiazala sie i dostala piekny komentarz. A ja nie zaluje ze kupilam.
Laktator firmy chicco (590833086) - Aukcje internetowe Allegro
Uwazam temat za zamkniety, bynajmniej dla mnie
 
Patrysia gratki dla zabka:-):-)Macie ich coraz wiecej u nas nadal 5. ale musze sie pochwalic ze Mati dzis sam w koncu zaczal wstawac z podlogi:-D
Rekinasia myslalam ze wszyscy wiedza gdzie lezy Ameryka:wściekła/y::wściekła/y:Zapomnialam ze nie wszyscy sa z woj, mazurskiego:-DOby nie astma ale ma taki sam przebieg jak u Kuby niestety.
Znow dzis u lekarza bylismy i teraz 2 antybiotyki bierze bo ma ropna wydzielinke z gardla:baffled:
Pozdrawiamy wszystkich
 
Patrysia gratki dla zabka:-):-)Macie ich coraz wiecej u nas nadal 5. ale musze sie pochwalic ze Mati dzis sam w koncu zaczal wstawac z podlogi:-D
Rekinasia myslalam ze wszyscy wiedza gdzie lezy Ameryka:wściekła/y::wściekła/y:Zapomnialam ze nie wszyscy sa z woj, mazurskiego:-DOby nie astma ale ma taki sam przebieg jak u Kuby niestety.
Znow dzis u lekarza bylismy i teraz 2 antybiotyki bierze bo ma ropna wydzielinke z gardla:baffled:
Pozdrawiamy wszystkich

NIe no ja już wiem :-) gdzie leży ta ważniejsza :-D
 
reklama
tak, tak, wiem - koniec o laktatorze, ale ja muszę .... kropecka nie jesteś jedyna ws swoich poglądach, myślę i czuje w tych sprawach tak jak Ty
pozdrawiam wszystkie mamuśki
 
Do góry