reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Bardziej chodzi o to że przez to dziecko może być niedożywione albo co gorsza niedotlenione i wtedy żeby zminimalizować ryzyko poród jest wywoływany wcześniej (czym większe dziecko tym więcej potrzebuje). Tak wyczytałam z jakiś publikacji, lekarz mi tego nie mówił. Za dwa tygodnie mam kolejną wizytę i się to dokładnie wypytam. Dam wam znać ;)
Daj znać! Będzie dobrze :)
 
reklama
Hmmm no proszę, proszę :) Czy jako doświadczona mama możesz podzielić się tym co absolutnie się Tobie nie przydało? :)
Najlepiej sie nie sugerować innymi bo kazde dziecko jest inne 😁ja nie kupuje lozeczka bo trzymalam tam ttlko pranie 😂 mam dostawke do naszego lozka co mi sie bardzo sprawdzalo. Moja córka nie chciała spac w zakrytych stopkach więc wszystkie spiochy wycinałam stopki 😂i spala jak suselek 😂teraz tez nie usnie w skarpetach. Ciuszkow mialam mnóstwo a nosila ttlko kilka bo co pralam i suszylam to na kupkę na gore takze z xiuchami nie ma co przesadzać. Kosmetyki dla dzieci to ogolnie ja polecsm baby dream z rosmana maja najlepszy sklad ewentualnie hipp tez okej skład. Moja corks ma atopowe zapalenie skory takze jak najbardziej naturalne. Malucha tez bede w tym myla. Nivea to w ogole porazka dla dzieci. Pampersy kupie tylko 1 opakowanie jedynek, i 2 bede brala. Ostatnim razem po tygodniu juz 1ek nie miescila się. Duzo rzeczy poprosru nie kupuje bo teraz łatwa dostepnosc wszystkiego takze kupie wrazie co jak mi bedzie potrzebne cos
 
Dziewczyny, stosujecie cały czas kwas foliowy? Bo ja przestałam na początku drugiego trymestru (pytałam lekarkę, kazała wziąć do końca opakowania i odstawić), a teraz wyczytałam, że dla zdrowych kobiet bez obciążonego wywiadu położniczego (źródło: mamaginekolog, więc medyczne) powinno się przyjmować te 0,4mg przez cały okres ciąży i laktacji nawet 🤯 Co prawda z dietą też trochę się tego kwasu foliowego dostarcza (na początku roku robiłam badania ogólne i w tym pakiecie był też kwas foliowy to miałam wynik pośrodku norm, a nie suplementowałam go, nie stosowałam też żadnej specjalnej diety), ale w ciąży to pewnie inaczej, dziecko sporo wyciąga... W środę mam wizytę u lekarki, to jeszcze raz dopytam, czy na pewno nie brać, ale jestem ciekawa jak to wygląda u was ;)
Ja biorę od początku ciąży Femibion i tam jest kwas foliowy, nawet teraz w tym Femibion 2 dla II i III trymestru też widzę, że jest. Oprócz tego Femibionu nie suplementuję nic innego - mój lekarz prowadzący wyjątkowo poleca właśnie to.
 
Dziewczyny - czy szczepicie się na grypę i krztusiec? Pomijajac juz temat dostępności szczepionek. Moja lekarka bardzo zaleca, ale ja osobiscie nie specjalnie mam ochote wprowadzac wirusy do ciała w trakcie ciąży.
Nie. Tydzień temu na szkole rodzenia online położna nam właśnie o tym mówiła, że można w ciąży zaszczepić się na grypę i krztusiec, ale ja nie chcę. Mój lekarz w ogóle nawet mnie o tym nie poinformował dlatego wychodzę z założenia, że nie nie ma co przesadzać.
 
Najlepiej sie nie sugerować innymi bo kazde dziecko jest inne 😁ja nie kupuje lozeczka bo trzymalam tam ttlko pranie 😂 mam dostawke do naszego lozka co mi sie bardzo sprawdzalo. Moja córka nie chciała spac w zakrytych stopkach więc wszystkie spiochy wycinałam stopki 😂i spala jak suselek 😂teraz tez nie usnie w skarpetach. Ciuszkow mialam mnóstwo a nosila ttlko kilka bo co pralam i suszylam to na kupkę na gore takze z xiuchami nie ma co przesadzać. Kosmetyki dla dzieci to ogolnie ja polecsm baby dream z rosmana maja najlepszy sklad ewentualnie hipp tez okej skład. Moja corks ma atopowe zapalenie skory takze jak najbardziej naturalne. Malucha tez bede w tym myla. Nivea to w ogole porazka dla dzieci. Pampersy kupie tylko 1 opakowanie jedynek, i 2 bede brala. Ostatnim razem po tygodniu juz 1ek nie miescila się. Duzo rzeczy poprosru nie kupuje bo teraz łatwa dostepnosc wszystkiego takze kupie wrazie co jak mi bedzie potrzebne cos
Dziękuję :)
 
Albo wydawalo mi sie duzo bo drugi raz robilam w tej ciazy 😂wiec moja psychika juz odpychala od siebie to 😂 ale wyniki raczej nie beda zaciekawe. Na czczo 96 po 1h 203 a po 2 h jeszcze nie wien ile bylo jutro o 12 nastej mam dzwonić. Dzisiaj robilam te badanie w szpitalu bo tam mi dala diabetolog skierowanie normalnie robie wszystkie inne badania w laboratorium. Zmierzylam sobie glukometrem jak wrocilam do domu to mialam 199 takze nie fajnie
Rozumiem, mam nadzieję, że będzie dobrze wszystko 😊 u mnie na czczo 78, po godzinie 137 a po dwóch 129 😀
 
U mnie ruchy codziennie i ja czulam małą już bardzo wczesnie, jakos od 17 tygodnia (mimo pierwszej ciazy). Chyba energiczną córke bedziemy mieć :) czasami ma spokojniejsze dni, ale ruchy czuje codziennie. 24+2 - z tym ze tak jak dziewczyny pisza, z tego co slyszalam regularnie ma byc od 26/28 tyg.
 
reklama
Tola, ja też mimo pierwszej ciąży czułam ruchy wcześnie, bo w 17-18 tygodniu. Ale ponoć wyraźniej się czuje ruchy przy łożysku na tylnej ścianie.

I przepraszam, że od razu przechodzę do rzeczy, zamiast się przywitać 😀. Mam termin na 7.02.21. jestem że Śląska i jak się nic nie zmieni będę rodzić w Chorzowie. Pozdrawiam przyszłe mamy 😋🍰🥧
 
Do góry