reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Ja też mam chora tarczyce i się leczę i pierwsze słyszę że przez to mogę zrobić badania prenatalne na Nfz

Ja słyszałam tylko o tym od lekarza, że takie badania prenatalne są refundowane w przypadku gdy kobieta ma powyżej 35 lat lub gdy były we wcześniejszych ciążach jakieś powikłania i choroby właśnie u dzieciątka.
 
reklama
Może źle to ujęłam z tymi badaniami pretanalnymi. Chodzi mi bardziej o to, że jest o wiele mniejsze prawdopodobieństwo jeśli w rodzinie najbliższej mojej i partnera nie było żadnych przypadków problemów genetycznych i też ze wzgledu na nasz wiek jest o wiele mniejsze prawdopodobieństwo. Wiadomo to nie wyklucza i nie daje nam 100 % pewności, że wszystko będzie okej, jednak ja tej trzeciej ciąży wrzucam bardziej na luz w pewnych aspektach i tyle ;) a wiadomo szanuje zdanie i decyzje każdej z Was, bo to każdego wybór [emoji3526]

Ja mam jeszcze fotelik 0-18 kg maxi cosi cabriofix po Kornelii także będzie dla maleństwa [emoji3526] wiec w tej ciąży naprawdę wydatki szykują nam się malutkie [emoji3526]
Jasne każdy decyduje za siebie! ;) ja to szanuje :)

My też mamy fotelik po młodym.
Ale wózek muszę kupić.
U nas tez jest piesek Goku, ma 3 lata, ale Kornelka czasami ma tylko dziwne fazy, tak to żyją w harmonii i spokoju [emoji16]
My mamy 2letniego boksera. Kochają się ale młody ma właśnie takie jazdy. [emoji85][emoji85]
 
Ja też mam chora tarczyce i się leczę i pierwsze słyszę że przez to mogę zrobić badania prenatalne na Nfz
Wczoraj tak powiedział mi lekarz na pierwszej wizycie i dał od razu skierowanie. Panie w recepcji też wiedziały jakie jest wskazanie i mówiły ze potrzebne bedzie jeszcze zaświadczenie od endokrynologa o leczeniu przed ciąża, ale ze moge donieść to później. Jedyne dlaczego mnie nie zapisały to to, że lekarz nie podał terminu porodu 🙈
 
Wczoraj tak powiedział mi lekarz na pierwszej wizycie i dał od razu skierowanie. Panie w recepcji też wiedziały jakie jest wskazanie i mówiły ze potrzebne bedzie jeszcze zaświadczenie od endokrynologa o leczeniu przed ciąża, ale ze moge donieść to później. Jedyne dlaczego mnie nie zapisały to to, że lekarz nie podał terminu porodu [emoji85]
No to fajnie ze będziesz mogła zrobić na NFZ ;)
 
Mnie tez czeka kupowanie wszystko od nowa po wozek i fotelik samochodowy pościel łóżeczko doslownie wszystko:) a chodze prywatnie bo na nfz niestety nie mam tu możliwości bo ciezko z ginekologami tutaj a dojezdzac gdzies dalej nie mam takiej mozliwosci bo nie mam zkim dzieci zostawic...
 
Dziewczyny, jak interpretować normy beta hcg tj. czy 4 tc ciąży to powiedzmy 21-28 dc czy 28-35 dc?
zależy czy 28-35 dni to już jest 5 tydzień.
W ciąży tygodnie liczymy tak, jeśli masz np tak jak ja 6+5 dzień to ja już jestem w 7 tygodniu, jak będę miała np 7+3 to już będzie mówione jakby był 8 tydzień ☺️
 
reklama
Do góry