reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
Rzuć prostownicę! 😁
Haha nie mogę bo wyglądam jak pudel jakiś albo co serio beznadziejne mam te włosy takie grube, dużo ich na szczotce nie umiem wyprostowac😁 teraz jak w domu siedzę czy idę gdzieś do sklepu, to pierniczę nie prostuje tylko spinam ale jak ide do lekarza albo gdzies inne ważne miejsce🤣🤣 to prostownica leci w ruch
 
Biały jeleń to niestety dramat pod względem składników...
Może i tak,ale we wczesnym okresie po porodzie tylko to mnie nie podraznialo.

Mi też wypadają, ale nie jakoś bardziej niż zwykle. Ja mam bardzo podatne włosy. Z młodą w ciąży wyprostowaly mi się całkiem,dopiero po porodzie zaś zaczęły się układać "normalnie". Ona ma włoski po pas zakończone spiralkami. Przy myciu się denerwuje, bo wchodzą jej miedzy pośladki 🙈chociaż jak suche to nie wydają się aż takie przez ten skręt
 
Może i tak,ale we wczesnym okresie po porodzie tylko to mnie nie podraznialo.

Mi też wypadają, ale nie jakoś bardziej niż zwykle. Ja mam bardzo podatne włosy. Z młodą w ciąży wyprostowaly mi się całkiem,dopiero po porodzie zaś zaczęły się układać "normalnie". Ona ma włoski po pas zakończone spiralkami. Przy myciu się denerwuje, bo wchodzą jej miedzy pośladki 🙈chociaż jak suche to nie wydają się aż takie przez ten skręt
To może mi się też ciut wyprostują... 😁Dajesz nadzieje😊
 
Dobrze, że przyjmują na oddział bo przynajmniej da się szybciej wdrożyć leczenie i jest fachowa opieka całą dobę. U mnie to lubią odsyłać do domu...


Czy też macie koszmary podczas snu w ciąży? [emoji24]
Koszmary nie. Zawsze miałam wybujałe sny ale teraz są wyjątkowo realistyczne :)


Witam mamuśki z samego rana Ze względu na to że jest parę dni wolnego od pracy - moja głowa zaczyna pracować i wybiegać ciut za mocno w przyszłość :D Wczoraj trochę myślałam o wyprawce dla naszego bąbelka a ze względu że to pierwsza ciąża niestety jest to dla mnie trochę czarna magia. W internecie jest mnóstwo list z potrzebnymi rzeczami dla tych naszych małych pociech.
Ubranka do wyprawki dla noworodka:
6 - 9 sztuk body z krótkim i długim rękawem w zależności od pory roku
4 kaftaniki z krótkim i długim rękawem
2-3 ciepłe bluzy lub sweterki
4 - 6 pajacyków
4 - 6 par śpioszków
3 pary spodenek dresowych lub półśpiochów
2 cienkie czapeczki
4 pary bawełnianych skarpetek
kombinezon, czapka, rękawiczki (w zależności od pory roku)
niedrapki (głównie do szpitala - można zastąpić skarpetkami)


Kosmetyki dla noworodka:
płyn do mycia ciała (emolient )
krem do pupy na odparzenia
krem nawilżający lub oliwka do suchej skóry
szczotka do włosów miękka
nożyczki do paznokci z zaokrąglonymi końcami
nawilżone chusteczki (ewentualnie)
proszek lub płyn do prania ubranek niemowlęcych
coś do pielęgnacji kikuta pępowinowego
patyczki do uszu (takie z grubszą końcówką), duże płatki kosmetyczne, gaziki jałowe
sól fizjologiczna
2-3 ręczniki kąpielowe (najlepiej kapturkiem)
pieluchy tetrowe
pieluchy flanelowe


Akcesoria:
wanienka najlepiej ze stelażem
termometr
przewijak
wózek i/lub chusta
poduszka do karmienia
smoczek
2-3 butelki ze smoczkami
szczotka do mycia butelek
podgrzewacz do butelek - nie jest niezbędny nawet jeśli karmisz butelką
laktator - nie jest konieczny nawet jeśli karmisz piersią
aspirator do noska lub gruszka
inhalator
niania elektroniczna
leżaczek

2-3 kocyki
2-3 prześcieradła
2 - 3 poszewki pościelowe i 1 kołderka (można nie kupować i zastąpić kocykiem lub śpiworkiem)
Rożek do otulenia dziecka
śpiworek - niekoniecznie

Dla mamy:
wkładki laktacyjne, biustonosz do karmienia,krem i osłonki na brodawki,podkłady poporodowe,delikatny płyn do higieny intymnej,koszule nocne do karmienia,majtki poporodowe,szlafrok, ręcznik

Bardzo rozsądna lista!
Ze wszelkich kosmetyków bym zrezygnowała, dziecku bez alergii wystarczy zwykła woda. Ew. można kąpać w olejku migdałowym (świetnie nawilża). Z czasem sama się przekonasz co dziecku służy.
Te rzeczy dla mamy to lista do szpitala?
Bo jeśli tak to warto jeszcze dopisać do listy octanisept, jakieś podstawowe rzeczy do kąpieli to wiadomo, Tantum rosa i małą butelkę wody (wygodnie do podmywania)



Ja u was sytuacja z wlosami wypadaja garsciami ?mimo ze mam geste i gruby wlos to i tak garsc sie nazbiera....ale w sumie od zawsze tak mam wiec chyba normalne[emoji23]

Jest lepiej i nie wypadają (a jeszcze niedawno jak karmiłam to była tragedia)...
Jednak przez ciągłe zbieranie w koka wyglądają jak 1000 nieszczęść - takie są połamane

87 i wczoraj byliśmy na grillu i trochę zjadłam, nawet ciacho.
Chyba nie ma co rozumieć. Trzeba będzie nauczyć się z tym funkcjonować. Ja czekam na jutro do wizyty i niezależnie od wszystkiego spotkam się z moim dietetykiem, zawsze mi coś doradzi



U nas nie sprawdziły się kaftaniki. Body długi,krótki i nie wychodzą ze spdenek, spódniczek itp. Wygodniej
Niedrapek nie uzywalismy wcale.
Pranie rzeczy dziecięcych w specjalnych poroszkach to takie dyskusyjne,bo w sumie maluch leży też w Waszym łóżku, przytulasz ubrana, więc to wszystko też niby powinno być prane w specjalnych środkach. Ja chyba ma początku tak pralam, później już wszystko razem, bo nie było uczulen ani nic takiego.
Wanienke miałam bez stelarza
Gruszke odradzam,bo w środku rośnie grzybol, ciężko ja wysuszyć porządnie
Niania w zależności jak wygląda Twój dzień i rozkład mieszkania, bo jak masz ciągle malucha na oku może Ci się nie przydać .
Przewijak u nas słabo się sprawdził
Leżaczek też nie bardzo ,ale to zależy od dziecka, niektóre lubią, moja akurat nie chciała.
Za to rożek był długo w użyciu bo lubiala być otulona.
Ja płynu do higieny nie uzywalam, zwykły biały jeleń w płynie, polecany jest też tantum rosa,ale to wszystko już indywidualnie trzeba pod siebie dobierać.

Z tymi płynami chyba warto zacząć od hipoalergicznych. Wiadomo że dziecko styka się też z nami, z pościelą - jednak rzadko kiedy bezpośrednio dotyka to całego ciała. Z ciuszkami jest inaczej. Dlatego uważam, że na sam start nie warto ryzykować :) mój ma 2 lata i dalej reaguje plamami na każdą drobną zmianę...

Moja córka najstarsza ta to ma wloski[emoji7]

Jakie piękne! [emoji2956]
Stosujesz u córci jakieś specjalne odżywki?
 
Haha nie mogę bo wyglądam jak pudel jakiś albo co serio beznadziejne mam te włosy takie grube, dużo ich na szczotce nie umiem wyprostowac😁 teraz jak w domu siedzę czy idę gdzieś do sklepu, to pierniczę nie prostuje tylko spinam ale jak ide do lekarza albo gdzies inne ważne miejsce🤣🤣 to prostownica leci w ruch
Ja od kiedy przeszłam na naturalne kosmetyki o wiele lepiej się układają :) poczytaj o naturalnej pielęgnacji i potestuj, warto :) jedynie wrócisz do starych kosmetyków
 
Ja u was sytuacja z wlosami wypadaja garsciami ?mimo ze mam geste i gruby wlos to i tak garsc sie nazbiera....ale w sumie od zawsze tak mam wiec chyba normalne😂

Mi rosną jak szalone ale na podłodze za to można drugi dywan zrobić. Gdzie nie jestem tam pełno włosów zostawiam :D latam z odkurzaczem codziennie ale i tak wszędzie je widzę.
 
reklama
Do góry