reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
Mam pytanie czy którąś z was tez tak męczy? Od początku ciąży nic nie wymiotowałam, obyło się bez mdłości. Ale sielanka nie mogła trwać wiecznie i jakoś od dwóch tygodni cały czas wymiotuje. A żeby było śmieszniej dziś zwymiotowałam na nauczycielkę.
 
reklama
Mam pytanie czy którąś z was tez tak męczy? Od początku ciąży nic nie wymiotowałam, obyło się bez mdłości. Ale sielanka nie mogła trwać wiecznie i jakoś od dwóch tygodni cały czas wymiotuje. A żeby było śmieszniej dziś zwymiotowałam na nauczycielkę.
Ja nie wymotuję, ale dopiero jakoś w 16 tc zaczęłam miewać brak apetytu. Sporadycznie mam dzień, że mam na coś apetyt. Dla mnie nietypowo, drugi trymestr bardziej męczący:eek:
 
Mam pytanie czy którąś z was tez tak męczy? Od początku ciąży nic nie wymiotowałam, obyło się bez mdłości. Ale sielanka nie mogła trwać wiecznie i jakoś od dwóch tygodni cały czas wymiotuje. A żeby było śmieszniej dziś zwymiotowałam na nauczycielkę.
Ja po myciu zębów dziś. :/
 
Cześć!
Czy zabierałyście swoje dzieci na badania usg? Mój 6 latek bardzo chciałby zobaczyć swoją siostrę nie tylko na wydrukowanych zdjęciach z usg. Zbliżają mi się badania połówkowe i zastanawiam się czy nie wziąć oprócz męża jeszcze synka. Oczywiście zapytam się lekarza, czy nie ma nic przeciwko... Z drugiej strony zastanawiam się, czy taki "tłok" w gabinecie nie będzie rozpraszać lekarza... ech te rozterki przyszłych mam ))))
 
Dodam jeszcze,że mój 3,5 latek poszedł od września do przedszkola i po 5dniach już chory więc siedzimy w domku i coś czuję że mój powrót do pracy będzie ciezki. Będę musiala zadecydowac czy starać się o drugą ciążę i to byłaby ostatnia próba na najbliższe lata, czy wrocic do zawodu a do tematu dziecka wrócić za kilka lat. Mam też pytanie do mam,które poroniły-czy sprawdzal wam ginekolog w jakim stanie jest szyjka?
Witaj Kardosiu. Nikt tu nie pisze,bo jesteśmy na ,,zamkniętym,, ale od czasu do czasu któraś jeszcze tu zagląda.
U dziewczyn wszystko ok i oby tak dalej..zaczynamy badania połówkowe i tak nam tygodnie mijają.
A jeśli chodzi o Ciebie kochana to jeśli czujesz,że chcesz mieć maleństwo teraz a nie za kilka lat to ja bym się nie zastanawiała. Ja po stracie córki tylko myślałam o tym ,że chce mieć jeszcze dziecko i to trzymało mnie przy zyciu. Ale wiadomo,że każdy ma inaczej i jeśli wolisz poczekać to poczekaj -mysisz posłuchać głosu swego serca. Ale myślę,że skoro mąż ma takie sny i synek nawiązuje do tematu to Wasza rodzina pragnie maleństwa a nie zawsze kończy się źle. Tym razem będzie dobrze i życzę Ci tego z całego serca. Pozdrawiam:)
 
Cześć!
Czy zabierałyście swoje dzieci na badania usg? Mój 6 latek bardzo chciałby zobaczyć swoją siostrę nie tylko na wydrukowanych zdjęciach z usg. Zbliżają mi się badania połówkowe i zastanawiam się czy nie wziąć oprócz męża jeszcze synka. Oczywiście zapytam się lekarza, czy nie ma nic przeciwko... Z drugiej strony zastanawiam się, czy taki "tłok" w gabinecie nie będzie rozpraszać lekarza... ech te rozterki przyszłych mam ))))
My zabraliśmy na pierwsze prenatalne badanie naszego 3-latka, oczywiście za pozwoleniem lekarza :) w żaden sposób nie przeszkodziło to w badaniu, a mały był zachwycony :) wyszedł z mężem wcześniej, a ja z panem doktorem omawiałam wyniki :)
 
Kordosia :) Hej Kochana, ja po ostatniej stracie nie zdecydowalam sie na kolejna probe przez kilka lat i bylo mi z tym dobrze, a moja przyjaciolka z kolei po 3 miesiacach zaszla w ciaze i bylo to dla niej najlesze lekarstwo. Kazdy jest inny i ciezko jest tu tak doradzic aby doradzic najlepiej dla Ciebie. Musisz pamietac, ze wiele ciaz konczy sie poronieniem i szanse ze poronisz kolejna sa niskie. Czego sie najbardziej obawiasz?

Ginger11 ja zabieralam juz synka na 12 tygodniowy, ale wszedl dopiero jak wszystko zostalo pomierzone, teraz 20 tygodniowy wypada tak, ze on jest w szkole, ale na 28 tygodniowy go zabiore. Szymek byl zachwycony i caly czas pytal kiedy znowu moze zobaczyc siostre :)

Julia2s ja mam 100% platne zwolnienie od swojego pracodawcy w UK przez 18 tygodni w roku, ale ja jednak chce pracowac bo nie czuje sie zle. Jak cos byloby nie tak to ja wiem ze moj GP dal by mi zwolnienie bez problemu.

Jak sie ciesze, ze dzisiaj juz Piatek, choc pogoda nie zapowiada sie najlepiej na ten weekend to perspektywa koca, rozpalonego kominka (szkoda ze wina musze sobie odmowic) i fajnego filmu z chlopakami mnie zadowala w pelni. Ostatnio ogladalismy bajke i sie poplakalam jak glupia, czy Was tez tak wszystko wzrusza?
 
Hej ;-) może któraś z Was jest z Warszawy z Ursusa i byłaby zainteresowana ciuszkami dla dziewczynki? Ewentualnie mogę wysłać paczkomatem ;-)
Mam cztery paczki. Jedna w rozmiarze 0-3, druga 3-6, trzecia 6-9 i czwarta 9-12;-)
Okazało się że spodziewam się chłopca i trzeba wymienic te ciuszki na chłopięce ;p
Jak któraś jest zainteresowana to piszcie w prywatnej wiadomosci!
 
Współczuję dziewczyny wam tych wymiotów. Ja przechodziłam przez to w poprzednich ciążach. Teraz mnie ominęło na szczęście.
U mnie drugi trymestr pod względem kopa energetycznego wygląda dużo lepiej. Powoli zaczynam ogarniać prezenty na BN. W październiku dokończymy synka pokój. A gdzieś w styczniu zrobię resztę zakupów wyprawkowych.
@Kordosia mi lekarz nie sprawdzał szyjki, ale ja nigdy nie miałam łyżeczkowania, wszystko samo się oczyszczało. Co do powiększenia rodziny to nie znam waszej sytuacji i nie pomogę, ale życzę byście podjeli taką, która jest dla Was najlepsza :)

Miłego weekendu!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dodam jeszcze,że mój 3,5 latek poszedł od września do przedszkola i po 5dniach już chory więc siedzimy w domku i coś czuję że mój powrót do pracy będzie ciezki. Będę musiala zadecydowac czy starać się o drugą ciążę i to byłaby ostatnia próba na najbliższe lata, czy wrocic do zawodu a do tematu dziecka wrócić za kilka lat. Mam też pytanie do mam,które poroniły-czy sprawdzal wam ginekolog w jakim stanie jest szyjka?
Cześć. Mi lekarz nie sprawdzał szyjki, ale ja dwukrotnie poroniłam samoistnie. Macica sama się oczyściła, więc obyło się bez zabiegu. Po pierwszym poronieniu w kolejną ciążę zaszłam około 2 lata później. Dodam, że ciąża nie była planowana. Była wynikiem przesunięcia się wkładki... Ta strata uświadomiła nam, że bardzo pragniemy drugiego dziecka. Po około roku zaczęliśmy starania, ale na pozytywny wynik testu czekaliśmy kolejny rok. Niestety ciążę również poroniłam. Lekarz powiedział, że o ile jesteśmy psychicznie gotowi, możemy zacząć starania po 3 cyklach. Nie czekaliśmy dłużej, może wpływ na decyzję miał mój pesel))) W tym roku kończę 36 lat. Udało się od razu i oto jestem w 19 tygodniu. Największy strach minął i zaczynam cieszyć się ciążą. Mam nadzieję, że Twoja historia będzie miała dobre zakończenie i czy teraz... czy za parę lat... doczekasz swojego kolejnego bobasa.
 
Do góry